Tysiące Narzeczonych, ich rodziców i znajomych oraz kilkuset wystawców reprezentujących wszystkie ślubne branże już po raz 13. spotkało się na Największych Targach Ślubnych w Polsce, inaugurując nowy sezon w branży ślubnej. Wszyscy mogli z bliska zobaczyć oszałamiające pokazy mody ślubnej, fantastyczne występy artystyczne oraz zdobyć wyjątkowe nagrody, w tym romantyczną wycieczkę do Rzymu!

13. edycja Gali Ślubnej okazała się szczęśliwa nie tylko dla zwycięzców wspaniałych nagród, ale również dla wszystkich zwiedzających, którzy mogli w jednym miejscu zobaczyć najlepsze propozycje produktów i usług ślubnych oraz wybrać dla siebie ofertę skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb.

Wspaniali wystawcy

Targi to przede wszystkim możliwość obejrzenia w jednym miejscu ogromnej ilości produktów i usług ze wszystkich ślubnych branży. Obok firm regionalnych prezentują się firmy ogólnopolskie, dla których pobyt na Targach Ślubnych to absolutne must have. Zwiedzający znajdują się wewnątrz profesjonalnie wykreowanego świata branży ślubnej, w którym wielu rzeczy można dotknąć i spróbować. Wielką atrakcją Imprezy jest jej rozmach i widowiskowość, o którą dba z jednej strony Organizator, a z drugiej sami wystawcy. Jak zawsze najjaśniej błyszczały punkty z biżuterią ślubną i obrączkami. Prawie wszyscy sprzedawcy oferowali specjalne rabaty, a Narzeczeni chętnie z nich korzystali. Najbardziej widoczne i widowiskowe są zawsze suknie ślubne. Przyciągają wzrok nie tylko bogatą garderobą, ale też ciekawymi mini-pokazami. Do każdej sukni można było dobrać odpowiednie obuwie, okrycia głowy i dodatki. Duże powierzchnie zajęła również odzież męska i niezbędne panom dodatki. Barwnymi słodkościami oraz kulinarnymi aranżacjami kusiły cukiernie i piekarnie. Pomysłowością i inwencją dekoracji wyróżniały się firmy dekoratorskie, florystyczne oraz kwiaciarnie. Wszystkie prezentowały nowoczesne trendy, ale również dla klientów preferujących tradycję, znalazło się coś ciekawego. Zauważalne były firmy zajmujące się kompleksową obsługą ślubów. Z roku na rok powiększa się liczba wystawców oferujących atrakcje weselne, a wśród nich m.in. fajerwerki, pokazy pirotechniczne, iluzjoniści, fotobudki czy pokazy barmańskie. W tym roku gromadziły tłumy chętnych do zabawy. Pod względem słyszalności na pewno wyróżnili się Dj-e i zespoły muzyczne, którzy wraz z firmami polecającymi oprawę muzyczną starali się pokazać z jak najlepszej strony. Targi skupiają ogromną ilość firm zajmujących się obsługą foto-video i multimediami. Bogata i różnorodna oferta przyciągała do stoisk rzesze zainteresowanych. Podobnie było z lokalami organizującymi wesela, które reprezentowały wszystkie kategorie począwszy od restauracji poprzez hotele, dwory, pałace, sale bankietowe, zajazdy, a na halach i namiotach weselnych kończąc. Bardzo bogatą ofertę przedstawiły firmy poligraficzne, w których największą część prezentacji zajmowały jak zwykle zaproszenia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni umawiali się na różnego typu zabiegi u wystawców związanych z urodą, kosmetyką, stomatologią, wizażem, stylizacją oraz spa i wiele osób z takiej możliwości skorzystało. Szkoły tańca przyciągały tłumy zainteresowanych nauką tańca i pokazami tanecznymi. Zwiedzanie wszystkich stoisk połączone z rozmowami zajmowało większości par kilka godzin, które na pewno zaprocentują podczas organizacji zaślubin. Zmęczeni i usatysfakcjonowani zwiedzający odpoczywali w kawiarenkach, a na stoiskach spożywczych chętni mogli spróbować smakołyków i napitków podczas wielu różnorodnych degustacji.

Ach, te samochody!

Już w holu głównym Narzeczeni wraz z rodzinami i znajomymi mogli podziwiać wspaniałe samochody ślubne, w tym eleganckie limuzyny. Wszystkie błyszczące, gustownie ozdobione, otwarte dla chętnych chcących poczuć atmosferę ślubnej przejażdżki, obsługiwane przez uśmiechnięte i odpowiednio wystylizowane osoby z obsługi. A to był tylko początek cudownej przygody z pojazdami ślubnymi, ponieważ wewnątrz głównej hali nr 3, znajdowało się kilkadziesiąt samochodów mogących zadowolić najwybredniejsze gusta. Ustalić można było nie tylko markę, kolor, dodatki, ozdoby, ale również cenę usługi. Wystawcy z dumą prezentowali amerykańskie klasyki, zabytkowe mercedesy, smarty, maybachy, cadilaki, fiaty... Na zwiedzających czekała nieprawdopodobnie bogata oferta składająca się m.in. golfów, kabrioletów, citroenów, fordów, jaguarów, opli i wielu innych marek odpowiednich na dzień ślubu.

Rozpalona scena

Scena to serce Targów, które bije gorącym rytmem od godz. 11.00 do 17.00, kiedy to wylosowana zostaje nagroda główna – romantyczna wycieczka do Rzymu. Program sceniczny w sposób profesjonalny i czarujący poprowadził Olivier Janiak, któremu towarzyszyły dwie urocze hostessy. Zapraszał widzów na niepowtarzalne i wspaniale przygotowane pokazy mody ślubnej – damskiej i męskiej, piękne i wzruszające prezentacje muzyczne, dyskretne pokazy bielizny oraz pełne pasji pokazy tańca. W pamięci zwiedzających na pewno zostaną profesjonalne występy zespołów wokalnych i muzycznych. Przy gromkich brawach publiczności tańczyli mistrzowie ze szkół muzycznych. Olivier Janiak zachęcał również do udziału w konkursach ze wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Zasady były bardzo proste - wystarczyło oglądać program sceniczny i dodzwonić się jako pierwsza osoba pod podany na scenie numer telefonu. Około godz. 17.00 tłum zgromadzony z trudem powstrzymywał emocje. Każdy chciał wygrać dla siebie i swojej drugiej połówki 4-dniową romantyczną wycieczkę do Rzymu ufundowaną przez Organizatora Targów - redakcję Magazynu Ślubnego. Dodatkowym atutem jest utrwalenie podróży na sesji fotograficznej ufundowanej przez firmę Włoski Ślub oraz to, że para otrzymuje komplet obrączek od firmy W. Kruk. Gratulujemy zwycięzcom! O nagłośnienie i oświetlenie sceny zadbała firma Broker Sound, o projekcję obrazu firma Meon, a o wyjątkową dekorację sceny Art. Size.

Oszałamiające piękno

Żelaznym punktem Targów Ślubnych są profesjonalne pokazy mody ślubnej. Każdy z nich jest przygotowany w najmniejszym detalu – piękne modelki prezentują najnowsze trendy w modzie ślubnej, makijażu, fryzurze i dodatkach. Wszystko odbywa się przy odpowiednio dobranej muzyce i efektach specjalnych. Z roku na rok przybywa również prezentacji eleganckiej mody męskiej. Tradycją są subtelne i pełne wdzięku pokazy bielizny oraz sukien wizytowo-wieczorowych. W tym roku odbyło się 13 ekskluzywnych pokazów w blokach trwających łącznie prawie 2 godziny!

Wspaniali patroni

Największe Targi Ślubne w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Wiele z nich obejmuje Imprezę patronatem medialnym. W tym roku są to m.in. Głos Wielkopolski, telewizja WTK, Nasz Głos Poznański, Poznan naszemiasto.pl, Radio RMF MAXXX, Słowo Poznania, gdziewesele.pl, pobieramysie.pl, abcslubu.pl, epoznan.pl, wspanialewesele.pl., slub-wesele.pl, wesele123.pl, wychodzezamaz.pl, obiektyweselne.pl, saleweselne.com, palacewpolsce.pl, example.pl, pakamera.pl, szalonapannamloda.pl, slubbwielkopolsce.pl, zaślubiny.com.pl, lazarz.pl.