Pomysłów na atrakcje weselne można wymieniać bez końca. Jednak, co zrobić, jeśli finanse ograniczają Was i to bardzo? Wystarczy uruchomić wyobraźnię! Zobaczcie 5 atrakcji, które na pewno nie zrujnują Waszego weselnego budżetu, a będą świetną rozrywką zarówno dla Was, jak i dla Waszych gości.

5 atrakcji weselnych, które nie zrujnują Waszego weselnego budżetu:

Bańki mydlane

Małe flakoniki w kształcie tortu weselnego czy łabędzia z serduszkiem wyglądają naprawdę uroczo, romantycznie i weselnie. Przygotujcie dla każdego gościa jedną buteleczkę baniek mydlanych i poproście, aby dmuchali je wszyscy w tym samym czasie. Kiedy? To może być przy wychodzeniu z kościoła Pary Młodej, moment wejścia Pary Młodej na salę weselną lub pierwszy taniec. Efekt jest bardzo fajny, ponieważ zaangażowani są wszyscy goście, niezależnie od wieku, płci czy poziomu „rozrywkowości”.

Zobacz bańki mydlane
na WeddingStore.pl »

Wpisz w koszyku kod: 10dlaCiebie
Otrzymasz 10% rabatu na zakupy!

WeddingStore.pl

Oryginalny pierwszy taniec

Pierwszy taniec, to najczęściej – paradoksalnie – ostatni stresujący punkt programu dla Pary Młodej. Jednak jest on idealną okazją do tego, aby odejść od utartych schematów i wyrazić w tym tańcu siebie, swój gust, charakter i temperament. Zamiast klasycznego walca angielskiego i Waszego cichego szeptu „raz, dwa, trzy, teraz obrót…”, możecie zaserwować gościom… niespodziankę! Np. po kilku taktach walca muzyka zmieni się na bardziej energiczną, a Wy zatańczycie ogniste tango, sambę lub szalonego rock and roll’a. Kilka godzin z instruktorem tańca starczy, aby stworzyć układ, który będzie prosty do zatańczenia, a jednocześnie będzie wyglądał efektownie.

Pokaz zdjęć

Na pewno nie wszyscy weselni goście będą dokładnie znali historię Waszej miłości, ciekawe zdarzenia z dzieciństwa czy wszystkie Wasze pasje. Pozwólcie poznać się lepiej! Zróbcie nie za długą prezentację multimedialną z Waszych zdjęć, dodajcie krótki komentarz, opowiedzcie np. historię blizny na kolanie czy anegdotkę z Waszego poznania, a uwagę i zaciekawienie gości macie murowane!

Księga gości

Ale nie taka standardowa. Zróbcie ją sami! Zamiast kupować książkę do wpisów, przygotujcie małe karteczki papieru, kolorowe długopisy, ozdobny słoik i zaaranżujcie to tak, aby goście pisali i wrzucali do słoika np. swoje życzenia dla Was, rady na przyszłość, miejsca godne odwiedzenia (w których oni już byli), lub cokolwiek innego przyjdzie Wam do głowy. Taki słoik może być później piękną pamiątką i ozdobą Waszego domu. A wyciągane co jakiś czas na chybił trafił karteczki mogą być świetną zabawą i inspiracją na długie lata.
Ciekawe pomysły na oryginalną księgę gości weselnych znajdziesz tutaj

Świecące balony

Zamiast zaprzątać sobie głowę lampionami szczęścia, z którymi zawsze jest dużo problemów, pozwoleń i nauki instrukcji obsługi, rozdajcie swoim gościom po jednym świecącym balonie z helem. Niech napiszą na nim swoje życzenia dla Was i wypuszczą w powietrze. Widok będzie jednorazowy, romantyczny i na pewno wszystkim zapadnie w pamięci.

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Tagi: atrakcje weselne, atrakcje na wesele, księga gości na wesele, świecące balony na wesele, bańki mydlane na weselu, ciekawy pierwszy taniec

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406349512191