Źródło: www.theknot.com

Niejednokrotnie pisaliśmy już o różnych stołach tematycznych na weselu, które niewielkim nakładem pieniędzy i czasu tworzą niepowtarzalny klimat, ozdobę i są niezapomnianą atrakcją dla wszystkich gości weselnych. Dziś również wracamy z nietuzinkowym pomysłem na stół tematyczny dla prawdziwych dżentelmenów – kącik z cygarami i whisky. Jeśli jesteście ciekawi, jak zaaranżować taki bar i na co zwrócić uwagę, zapraszam do dalszej części wpisu.

Jakie cygara wybrać?

Cygara można kupić już za kilka złotych, a górnej granicy ceny chyba nie znajdziemy. Także to oczywiście zależy od Waszego budżetu. Jednak chciałabym Wam zwrócić uwagę na coś innego. Jeśli choć raz mieliście styczność z cygarami, to na pewno wiecie, że zarówno kształt, jak i długość cygara mają wpływ na jego walory smakowe. Uważa się, że im większa jego średnica i długość, tym smak jest bardziej wysublimowany. Jednak wesele to nie posiedzenie panów w kapeluszach i zegarkiem na łańcuszku, więc nie chcemy przecież, żeby mężczyźni, tłumacząc się „tylko jedno cygaro, kochanie”, spędzili przy nim 3 godziny (ciągle je paląc!). Dlatego na takie okoliczności poleca się raczej serwować cygara o długości nie przekraczającej 6 cali i średnicy między 46 a 52. Wtedy czas palenia takiego cygara jest stosukowo krótki i goście szybko przypomną sobie, żeby wracać do zabawy.

Gdzie umieścić stół z cygarami?

Raczej nie powinien to być środek sali weselnej, tylko bardziej ustronne miejsce. Wtedy goście, których cygara nie interesują nie będą się czuli skrępowani, ani nie będą musieli wdychać dymu, na który nie mają ochoty. Taki bar z cygarami nie powinien stać również blisko drzwi wyjściowych, ponieważ tam jest ciągle ruch, a cygara pali się przecież na spokojnie… Wybierając odpowiednie miejsce na taki bar, koniecznie weźcie również pod uwagę, aby nie był w pobliżu kącika dziecięcego.

Co pasuje do cygar?

Jeśli nie z życia, to z filmów na pewno wiemy, że do cygara nic tak dobrze nie pasuje, jak dobra whisky. Obok szkatułki z cygarami można zatem umieścić kilka różnych butelek whisky. Pamiętajcie wtedy także o odpowiednim szkle, ewentualnie kostkach lodu czy wodzie mineralnej.

Jak zaaranżować bar z cygarami?

Chcąc jeszcze bardzie uatrakcyjnić i spersonalizować to miejsce możecie pomyśleć o własnych banderolach na cygara lub opakowaniach na zapałki. Dodatkowo, goście będą zachwyceni, jeśli wydrukujecie tzw. kartę degustacji, na której będą dokładne opisy charakterystycznych cech wszystkich cygar i whisky.

Pozdrawiam, Olga Stępień

Follow wesele123.pl's board Wedding cigar bar.

Tagi: wesele, stoły tematyczne na weselu, bar z cygarami, kącik z cygarami na weselu, atrakcjena wesele