Magiczne, spektakularne i niesamowite – sztuczne ognie na weselu to wspaniała atrakcja dla Pary Młodej oraz jej gości. Dzięki pokazom fajerwerków możemy uzyskać wspaniały efekt i zapamiętać ten dzień jako jeszcze piękniejszy. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc wykorzystać sztuczne ognie na weselu?

Fajerwerki niejedno mają imię. To zarówno olśniewające, iskrzące palmy i kule na tle nocnego nieba, jak również fontanny fajerwerkowe czy nawet zwykłe zimne ognie, które znamy z zabaw sylwestrowych.

Wobec tego na początku będziemy musieli zadać sobie pytanie, jakiego efektu oczekujemy. Czy chcemy wykorzystać tylko zimne ognie podczas pierwszego tańca, a może zależy nam na efekcie znacznie bardziej widowiskowym, czyli na pokazie sztucznych ogni na tle nocnego nieba.

Jak dobrać najlepsze sztuczne ognie na wesele?

Najprostszym i najtańszym sposobem są zimne ognie, które mogą być używane w pomieszczeniach zamkniętych. Po zapaleniu wytwarzają duże ilości iskier, ale są całkowicie bezpieczne.

Gdy będziemy mieli do dyspozycji dużą przestrzeń na zewnątrz, na przykład duży ogród, w takim przypadku fontanny albo pokaz fajerwerków mogą być strzałem w dziesiątkę. Fontanny fajerwerkowe świetnie sprawdzają się jako tło do robienia zdjęć plenerowych, ale również możemy je umieścić wzdłuż podjazdu czy dróżki wiodącej do domu weselnego, którą będzie szła Para Młoda.

Gdy jednak zależy nam na efektownym pokazie fajerwerków na tle nieba, musimy podjąć decyzję, czy ma być to pokaz zorganizowany przez firmę pirotechniczną czy też samodzielnie zakupimy fajerwerki i odpalimy je na miejscu. Na wesele najlepszym wyborem będą tak zwane zestawy paletowe sztucznych ogni – wówczas kupujemy skomponowane zgodnie z naszymi życzeniami opakowania z fajerwerkami połączonymi ze sobą. Aby rozpocząć pokaz, odpalamy tylko jeden lont. Jeśli skorzystamy z usług firm pirotechnicznych, to ich eksperci zajmują się wszystkim od A do Z.

W przypadku pokazów sztucznych ogni strzelających w niebo musimy pamiętać o tym, że konieczne będzie uzyskanie pozwolenia od właściciela terenu, na którym takie show ma się odbywać. Odległość widzów od miejsca odpalenia fajerwerków powinna wynosić minimum 25-30 metrów, a w przypadku wiatru powinna być jeszcze większa.

Gdzie zakupić dobrej jakości fajerwerki na wesele?

Najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości produkty – bezpieczne, dopuszczone do sprzedaży na polskim rynku. Możemy znaleźć je w takich miejscach jak hurtownia fajerwerków czy sklep z fajerwerkami – także on-line, dlatego nie musimy nawet wychodzić z domu, aby złożyć zamówienie.

W dobrym sklepie z fajerwerkami możemy zakupić wszystko, czego potrzebujemy, a także uzyskać profesjonalne porady w doborze najlepszych modeli. Co więcej, wiele sklepów umieszcza na swoich stronach internetowych filmy z odpalonymi fajerwerkami – dzięki temu możemy wybrać takie, które będą podobały nam się najbardziej.

W przypadku zestawów paletowych możemy wybrać określony rodzaj fajerwerków, a także określić długość trwania pokazu. Zwykle to od kilkudziesięciu sekund do 2-3 minut. Profesjonalne pokazy pirotechniczne organizowane są nawet jako show mające dłużej niż 5 minut. Pokazy prowadzone przez fachowców mogą być także przygotowane tak, aby pasowały do podkładu muzycznego. Najlepiej skonsultować się z pracownikami firm pirotechnicznych, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Nie kupujmy fajerwerków z nieznanego źródła. Każdy produkt powinien posiadać instrukcję obsługi w języku polskim. Gdy chcemy odpalić sztuczne ognie samodzielnie, powinniśmy postępować zgodnie z instrukcją. Fajerwerki mogą być obsługiwane tylko przez osoby pełnoletnie. Należy także pamiętać o tym, aby przechowywać fajerwerki w pomieszczeniach zamkniętych, suchych, z daleka od źródeł ognia.

Do zakupienia fajerwerków na wesele oraz na inne okazje zaprasza hurtownia fajerwerków PiroSklep.pl, która zajmuje się również prowadzeniem profesjonalnych pokazów sztucznych ogni.

Artykuł sponsorowany