Ślub i wesele to najważniejszy dzień w życiu każdej młodej pary. Jeśli chcemy, aby ten wyjątkowy dzień posiadał odpowiednią oprawę, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić dekoracjom weselnych stołów. Żywe kwiaty ustawione w tradycyjnych wazonach lub róże umieszczone w nowoczesnych flower boxach to piękna i elegancka zarazem ozdoba, która doda szyku każdemu przyjęciu. Jakie kwiaty i kompozycje warto jest wybrać do przystrojenia stołów na wesele?

Żywe kwiaty w wazonach – eleganckie i ponadczasowe dodatki weselne

Najbardziej elegancko prezentują się cięte żywe kwiaty zebrane w efektowne bukiety. Osoby, które cenią sobie minimalizm i elegancję powinny postawić na bukiety kwiatowe złożone z jednego gatunku kwiatów, najlepiej w tym samym kolorze. Na wesele doskonale nadają się efektowne białe róże, orchidee oraz inne lubiane przez nas kwiaty.

Jeśli zdecydujemy się na ich umieszczenie na weselnych stołach należy także zadbać o piękne wazony, które swoją estetyką będą pasowały do pozostałych elementów dekoracyjnych na naszym przyjęciu oraz do zastawy stołowej. Warto także zatroszczyć się o inne dodatki, które nadadzą weselnym stołom charakteru i oryginalnego wyglądu. W towarzystwie kwiatowych wazonów możemy bowiem umieścić świeczniki, małe lampiony czy inne elementy dekoracyjne, które będą stanowiły wspaniałą ozdobę stołu na naszym weselu.

Kolorowe bukiety kwiatowe złożone z letnich kwiatów będą z kolei doskonale prezentowały się podczas wesela na świeżym powietrzu, w ogrodzie czy w plenerze. Ich kolorystykę warto jest dopasować do innych elementów dekoracyjnych, które pojawią się na weselnym stole, np. serwetek, ozdób czy zastawy stołowej.

Kwiatowy flower box na wesele – elegancja i nowoczesność w jedynym

Doskonałą alternatywą do tradycyjnych wazonów z kwiatami jest nieco bardziej nowoczesny flower box. Co to takiego? Flower box to nic innego, jak efektowne i eleganckie pudełko, w którym umieszczona jest kompozycja złożona z żywych kwiatów. Najczęściej we flower boxach znajdziemy cięte róże, które idealnie sprawdzą się także jako ozdoba weselnego stołu. Taki flower box możemy ustawić w centrum naszego stołu i on sam w sobie będzie stanowił jego efektowną dekorację. Nie ma także konieczności dokupowania do niego wazonu czy innych elementów dekoracyjnych, gdyż kwiaty znajdują się już w eleganckim dekoracyjnym pudełku, od razu po jego otwarciu, możemy więc ustawić gotową kompozycję na naszym stole.

Flower box to także oszczędność naszego czasu, gdyż kwiaty umieszczone w nim nie wymagają żadnej pielęgnacji. Nie ma konieczności wymiany wody, skracania ich łodyżek ani przeprowadzania innych zabiegów pielęgnacyjnych. Flower box z RoseDuChateau.com wystarczy bowiem ustawić na weselnym sole i gotowe! Co jednak najważniejsze, róże z flower boxa są trwalsze i dłużej utrzymują się świeże od tradycyjnych, ciętych kwiatów. Wszystko to dzięki specjalnym odżywkom umieszczonym na dnie pudełka. Decydując się na udekorowanie naszego stołu weselnego efektownym flower boxem, mamy więc pewność, że nasze kwiatowe dekoracje pozostaną świeże przez cały czas trwania zabawy weselnej.

Artykuł sponsorowany