Zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla swojego ukochanego lub ukochanej, by mile ją zaskoczyć? Prezent z okazji rocznicy ślubu powinien być wyjątkowy i symbolizować Twoje uczucia. Jeśli jednak jest to już 30, 40 lub 50 rocznica, wybór idealnego upominku może być nie lada wyzwaniem.

Nazwy rocznic ślubu

Jeśli nie masz jeszcze żadnego pomysłu, a rocznica nadchodzi wielkimi krokami, możesz zawsze zainspirować się nazwami rocznic. Możesz trzymać się tej zasady już od pierwszej tradycji i trzymać się jej przez kolejne lata. Wtedy stanie się piękną tradycją. Łatwiej znajdziesz też idealny prezent na rocznicę ślubu.

  • 1 rocznica ślubu-papierowa: elegancki album, wspólna fotografia w stylowej ramce, bilety na koncert ulubionego artysty,zespołu, spektakl teatralny lub imprezę sportową,
  • 2 rocznica ślubu-bawełniana:elegancka i wygodna bielizna, skarpetki z wesołym wzorem, luksusowy szlafrok lub aksamitny koc,
  • 3 rocznica ślubu-skórzana: skórzana walizka, skórzany portfel lub elegancka torebka,
  • 4 rocznica ślubu-kwiatowa albo owocowa: przepiękny bukiet kwiatów, kosz egzotycznych owoców, perfumy kwiatowe lub owocowe, drzewko bonsai,
  • 5 rocznica ślubu-drewniana: wyjazd do uroczego, drewnianego domku w Bieszczadach, zdjęcie w drewnianej ramce, ręcznie robiony, drewniany stolik na kawę, drewniane figurki

Źródło: www.picarta.pl

W kolejnych latach dalej możesz kontynuować tę tradycję. W Internecie znajdziesz bez trudu nazwy kolejnych rocznic. Mogą być inspiracją do ciekawych, oryginalnych prezentów.

Jaki prezent podarować rodzicom na rocznicę ślubu?

Wręczając prezent rodzicom na rocznicę ich ślubu, możesz wspaniale podziękować im za miłość, wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Jeśli Twoi rodzice będą wkrótce obchodzić 25 rocznicę ślubu, możesz im podarować srebrne, stylowe breloki do kluczy. 30 rocznica nazywana jest perłową. Możesz na przykład podarować album z papierowego materiału i umieścić w nim starannie dobrane zdjęcia.

Znaczenie nazw rocznic ślubu

Amerykanka Emily Post w 1922 roku wpadła na pomysł nazwania rocznic ślubu. Specjalizowała się w etykiecie. Wymyśliła nazwy dla 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75 rocznicy. Związek Jubilerów Amerykańskich wymyślił kolejne nazwy.

Jak szybko zauważysz, im dłuższy staż małżeński, tym szlachetniejsza nazwa rocznicy. Eksperci twierdzą, że w ten sposób nazwy mają symbolizować miłość i uczucie, które pogłębiają się wraz z dłuższym stażem. 60 rocznica ślubu nazywana jest diamentową. Pokazuje więc, że małżonkowie po 60 latach małżeństwa są prawdziwą skarbnicą mądrości. Warto więc prosić o radę swoich dziadków i innych seniorów. Mogą skutecznie podpowiedzieć, jak radzić sobie w kryzysach małżeńskich.

Dla wielu małżonków najważniejsza jest pierwsza rocznica. Przypomina o ślubie i pokazuje, że po wszystkich dotychczasowych kłopotach i docieraniu się, miłość zwyciężyła. Po pewnym czasie pary zaczynają zwracać bardzo dużą uwagę na wspólnie już przebyte lata. Czasami można zapomnieć o 3, czy o 14 rocznicy ślubu, ale wszyscy pamiętają o 10,15, 20, 25, 30 i 40 rocznicy ślubu.

Artykuł sponsorowany