Przy wypisywaniu zaproszeń pary młode często zastanawiają się, czy należy wręczyć je również rodzicom i chrzestnym. Dobrym pomysłem będzie zakup specjalnych zaproszeń, wyróżniających się większym formatem i wyjątkową estetyką. Możesz potraktować je w charakterze podziękowań, umieszczając na nich bardziej rozbudowaną treść.

Zaproszenia ślubne dla rodziców? Wiele par młodych jest dość sceptycznie nastawionych do ich wypisywania. Zastanawiają się, po co to robić, skoro oczywiste jest, że rodzice będą uczestniczyć w uroczystości. Podobnie bywa w przypadku chrzestnych. Warto jednak pamiętać o tym, że zaproszenia nie pełnią wyłącznie funkcji informacyjnej. Mogą również stanowić rodzaj pamiątki, a także formy przekazu podziękowań. Dlatego, nawet jeśli planujesz wręczenie rodzicom podarunków z podziękowaniami, warto zastanowić się nad przygotowaniem specjalnych zaproszeń.

Zaproszenia ślubne dla rodziców chrzestnych - co wybrać?

Świetnym pomysłem będzie wyróżnienie najbliższych osób specjalnym designem. Zamiast wręczać im standardowe zaproszenia na papierze, przeznaczone dla wszystkich gości, warto pomyśleć o czymś specjalnym. W ofercie niektórych marek ślubnych - na przykład artMA - znajdziesz specjalne warianty zaproszeń ślubnych dla rodziców i chrzestnych, które mogą służyć również jako podziękowania. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób je wypiszesz. Można je w pełni personalizować - począwszy od kolorystyki, przez typografię, po tekst oraz grawer.

Takie specjalne zaproszenia mogą przybierać różne formy. Bardzo popularne są zaproszenia ślubne dla rodziców w pudełku, wewnątrz których znajduje się dedykacja. To trwała i estetyczna forma zaproszenia, która może pełnić funkcję pamiątki. Możesz również wybrać skrzynię wykonaną z drewna. Takie drewniane zaproszenia ślubne dla rodziców i chrzestnych zostaną z twoimi bliskimi na lata.

Na rynku można znaleźć również zaproszenia pod postacią grawerowanych dyplomów. To bardzo eleganckie rozwiązanie, które cechuje się dużą trwałością i praktycznością - można postawić je na półce lub powiesić na ścianie celem lepszego wyeksponowania. Bardzo popularne są również zaproszenia ślubne dla rodziców na szkle. Takie zaproszenie, w którym zawarto podziękowania, bliscy z pewnością chętnie zachowają na pamiątkę.

Jak wypisać zaproszenia ślubne dla rodziców?

Nie ma uniwersalnej formuły na wypisywanie zaproszeń dla rodziców. Tak naprawdę wszystko zależy od inwencji wypisującego. Warto zacząć od bezpośredniego zwrotu do rodziców - niekoniecznie oficjalnego. Lepiej niż „Szanowni rodzice”, sprawdzi się oczywiście „kochani”. W takim zaproszeniu nie musisz oczywiście wypisywać danych, które znajdą się na pozostałych egzemplarzach, jak miejsce, data i godzina uroczystości itp. Zamiast tego warto poświęcić miejsce na tekst podziękowaniom za wsparcie w organizacji ślubu i towarzyszenie parze na wspólnej drodze oraz otoczenie ich miłością. Najlepiej ująć w słowa to, co się czuje - takie szczere, pozbawione formułek podziękowania z pewnością będą wzruszające dla rodziców i chrzestnych.

A oprócz tego - prezenty

Nie jest to oczywiście element obowiązkowy - jednak wiele par się na niego decyduje. Podarunek dla rodziców to świetny sposób za podziękowanie im za wsparcie. Prezenty dla rodziców mogą przybierać różną formę, począwszy od statuetek, aż po biżuterię i zegarki z grawerem. Dobrym pomysłem może okazać się również podarowanie bliskim chwili odpoczynku w postaci wyjazdu do spa. A może zaprosicie ich na wspólną wystawną kolację? Sposobów na podziękowanie jest naprawdę mnóstwo!

Artykuł sponsorowany