Ślub tu tuż, a pomysłu na wesele wciąż brak? Oryginalnym pomysłem jest użycie suchego lodu. Efekty, jakie można uzyskać, wykorzystując jego niecodzienne właściwości sprawią, że wesele będzie – jak z bajki.

Taniec w chmurach

Istotnym elementem każdego wesela jest pierwszy taniec w wykonaniu młodej pary. Można sprawić, że wszystkich zachwyci i zapadnie gościom w pamięć na długie lata. Dzięki użyciu suchego lodu w granulacie i wytwornicy ciężkiego dymu, parkiet pokryje się gęstą warstwą białego dymu. Ten zaś podczas tańca będzie unosił się i wirował wokół nowożeńców, stwarzając niesamowitą scenerię i przyprawiając niejedną babcię o łezkę w oku.

Chłodzenie napojów i alkoholi

Suchy lód świetnie sprawdza się w roli super szybkiej lodówki. Dzięki niemu można błyskawicznie schłodzić każdy napój, czy drink. Wystarczy naczynie z płynem umieścić na dwie minuty w suchym lodzie. Jest to szczególnie wygodne podczas upałów i świetnie się sprawdza, gdy wesela organizowane są latem, w plenerze, na świeżym powietrzu.

Dymiące drinki

Gości weselnych można miło zaskoczyć, serwując im „dymiące”, zimne drinki. Otrzymuje się je przez dosypanie do szklanek lub kieliszków kilku ziarenek suchego lodu. Efekt jest niesamowity, a można go dodatkowo pogłębić, wykorzystując specjalne mieszadełka, do których wsypuje się granulki suchego lodu. Bardzo wzruszająco wygląda pierwszy toast, wzniesiony za pomyślność młodej pary dymiącymi kieliszkami z szampanem.

Sesja zdjęciowa

Zdjęcia ślubne są pamiątką na całe życie, jedyną w swoim rodzaju. Nie da się ich powtórzyć – powstają w tym jedynym, niepowtarzalnym dniu, jakim jest dzień ślubu. Dlatego każdy chce, aby wyszły jak najlepiej. Wybiera się renomowanych fotografów, aby mieć gwarancję, że dobrze uchwycą oni szczęście i uśmiech na twarzach nowożeńców. Efekt ten zostanie wielokrotnie wzmocniony, stwarzając niezwykle romantyczną scenerię wokół pary młodej, dzięki dymowi z suchego lodu. Może to być na przykład zamglona podłoga, dymiący wulkan lub fontanna. Warto również zastosować niepowtarzalne tło do zdjęć w postaci baniek z zamkniętą w środku parą wodną.

Tort weselny

Bardzo romantycznie wygląda dymiąca taca z tortem wnoszonym na salę balową. Można przygasić światła i zapalić dodatkowo sztuczne ognie, dla wzmocnienia efektu. Każdy z zaproszonych gości będzie zachwycony. Bardzo modne jest obecnie również zamrażanie pierwszego kawałka tortu, ukrojonego przez pannę młodą, aby móc go skonsumować na pierwszej rocznicy ślubu. Wykonuje się to również przy pomocy suchego lodu. Wystarczy umieścić w nim kawałek tortu na kilka minut, a następnie przechować w zamrażalniku. Tort nie straci ani na swoim wyglądzie, ani smaku, czy aromacie, ponieważ proces zamrażania trwa niezwykle krótko.

Dekoracje weselne

Gęsty i ciężki, biały dym jest doskonałą inspiracją do tworzenia niezwykle romantycznych i niepowtarzalnych, weselnych dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczony na uboczu „dymiący” barek z pogrążonymi we mgle eleganckimi mężczyznami, delektującymi się zimnymi drinkami. Stoły mogą być ozdobione wizytówkami otoczonymi białą mgiełką, czy dymnymi, mlecznymi fontannami lub wulkanami, z których wydobywa się biała lawa. Bardzo urokliwie wygląda np. butelka szampana ustawiona na tacy, z której spływa biały dym.

Ciekawych pomysłów na wykorzystanie białego dymu opływającego stół, czy opadającego powoli ze ścianek szklanych naczyń, może być dużo więcej. Z pewnością niejedna młoda para chciałaby, aby tak wyglądało jej przyjęcie weselne. W dzisiejszych czasach jest to możliwe. Suchy lód można bez problemu zakupić przez Internet na stronie www.elod.pl. A więc, do dzieła!

Artykuł sponsorowany