Dzień ślubu jest wyjątkowy i zapadnie na długo w pamięci. Ponieważ pierwsze skrzypce gra oczywiście Młoda Para, każdy element stylizacji Młodej Pary powinien być starannie zaplanowany. Sprawdźmy, czy w stroju Pana Młodego lepiej sprawdzi się muszka, czy krawat?

Panny Młode na długo przed ślubem odwiedzają salony mody ślubnej, mierzą suknie i szukają tej idealnej. Panowie mają często do tego inne nastawienie, a jeśli do tego nie znają się na modzie, denerwują się, czy ich strój będzie odpowiedni. Jednym z podstawowych pytań, jakie sobie zadają, jest to, czy na szyi powinien się pojawić krawat, czy muszka. Oba warianty są dozwolone, ale czy któryś z nich jest lepszy?

Muszka czy krawat dla Pana Młodego?

Zacznijmy od krawatu. Krawat jest czymś uniwersalnym i ponadczasowym. Można go nosić na wiele okazji. Strój będzie elegancki i tradycyjny, a to z kolei oznacza, że jeśli Panna Młoda ma mieć tradycyjną sukienkę, krawat będzie się dobrze komponował, zwłaszcza jeśli kolor krawatu będzie współgrał z kwiatami, czy kolorowymi dodatkami, jakie będą elementem stroju Panny Młodej.

Jednak ślub to niezwykły dzień w życiu, więc może warto pokusić się o coś wyjątkowego? A taka właśnie jest muszka. Przede wszystkim stylizacja Pana Młodego będzie wyróżniać się na tle gości, którzy zwykle wybierają krawaty. Zakładając, że zamiast garnituru Pan Młody sięgnie po smoking, muszka jest nie tylko ciekawym, ale wręcz obowiązkowym dodatkiem. Mucha jest oryginalna, a stylizacje z jej udziałem są nietuzinkowe i podkreślają wyobraźnię. Nie warto natomiast jej nosić przy nadwadze – muszka poszerza twarz.

Muszka w stylizacji ślubnej Lancerto

Jak dobierać akcesoria do garnituru?

Węższy krawat jest do marynarki z wąskimi klapami, szeroki do marynarki z szerszymi klapami, powinien być ciemniejszy niż koszula i musi sięgać sprzączki paska. Z kolei w przypadku muchy podstawową zasadą jest wybór czarnego modelu do smokingu, a białego do fraka. Dylemat związany z muchą i krawatem to tylko jeden z kilku, z jakimi zmierzyć się musi Pan Młody. Na całą stylizację składa się także mnóstwo innych dodatków. Przykładowo spinki do mankietów muszą pod względem kolorystycznym pasować do obrączki i zegarka. Tak samo spójność kolorystyczna powinna dotyczyć paska, butów i skarpetek.

Koszula do muszki – jak dobrać?

Koszula i mucha muszą być równie formalne i dobrze się ze sobą komponować. Bardzo elegancka jest koszula frakowa z łamanym kołnierzykiem i krytą listwą guzikową – doskonale wygląda ze smokingiem i frakiem. Z wizytową muchą dobrze może prezentować się również koszula z klasycznym kołnierzykiem (kent). Tę koszulę można zestawić ze smokingiem lub garniturem. Do muszki można dopasować także koszulę z kołnierzykiem włoskim lub półwłoskim.

Smoking Lincoln od Lancerto

Muszka nie jedno ma imię. Poznaj podstawowe typy muszek

W modzie męskiej jest mnóstwo propozycji różnych much, czego przykładem są muszki Lancerto. Wyróżnić można m.in. muszki typu motyl z półokrągłymi zakończeniami i wysokimi skrzydełkami, muszki diamond z zakończeniami trójkątnymi albo muszki nietoperz z niskimi skrzydełkami i prostymi zakończeniami. Oprócz tego muchy dzieli się ze względu na materiał, czy to, że powstały z myślą o smokingu, garniturze, czy fraku.

Granatowa mucha marki Lancerto

Artykuł sponsorowany