Źródło: www.essensedesigns.com

No i stało się! Jak co roku, Instytut Pantone ogłosił kolor, który zdominuje ślubne stylizacje w danym roku, i w 2017 będzie to GREENERY. W pierwszym odruchu pomyślałam: „Yyy… co?” Greenery? Przecież to taki mało ślubny kolor…. Rozumiem kolor miętowy, szmaragdowy, nawet limonkowy! Ale taki greenery??? Nieee… Coś im się tam pomyliło… Ale szybko zmieniłam zdanie. Mało tego! Zorientowałam się, że kolor ten dominuje branżę ślubną już od dłuższego czasu, a teraz został tylko oficjalnie nazwany. Nie wierzycie? Zobaczcie sami...

Źródło: www.elizabethannedesigns.com

Co oznacza kolor greenery?

Kolor greenery oznacza taką zieleń botaniczną, mocną, ale nie rażącą. To jest zieleń lasu, łona natury – symbolizuje nowy początek, daje szansę na głęboki oddech, w którym wdychasz życiodajny tlen, a nie spaliny. Zachęca do ucieczki od zgiełku dużych miast, do chwili spokoju, ciszy i odcięcia się od wszechobecnego w dzisiejszych czasach pośpiechu. Patrząc na ten kolor mimowolnie zwalniasz… Dlatego właśnie w tym roku greenery jest nie tylko kolorem – jest wręcz STYLEM samym w sobie.

Źródło: www.arabiaweddings.com

Jak wykorzystać kolor greenery na swoim weselu?

Wiecie, że około 80% wesel, które mają motyw przewodni, są to wesela eko, rustykalne, boho, al. fresco i z elementami DIY? A wiecie, co jest elementem wspólnym tych wszystkich stylów…? Bliskość natury – naturalne dodatki, dekoracje, zieleń w bukietach. I tu dochodzimy do tego, jak wykorzystać aktualny kolor roku – greenery – na swoim ślubie i weselu: nie w strojach i kreacjach weselnych (bez obaw), tylko właśnie w dodatkach i dekoracjach.

Źródło: www.insideweddings.com

Dodatki ślubne w stylu greenery

Najpiękniejszym naturalnym dodatkiem do Twojej stylizacji ślubnej będzie wianek. Ale nie taki z kwiatów, tylko z zielonych gałązek i liści. W połączeniu z delikatną, lekką, muślinową suknią i luźno upiętymi włosami nada Ci naturalności i lekko rustykalnego stylu.

Źródło: www.elizabethannedesigns.com

Źródło: www.greenweddingshoes.com

Źródło: www.ruffledblog.com

Źródło: www.heyweddinglady.com

Bukiet ślubny w stylu greenery

Planując wesele w naturalnym stylu odłóż na bok dostojne, kolorowe róże, piwonie i postaw na zielone gałązki, pędy i okazałe gałęzie paproci. Im bardziej greenery tym lepiej! Jeśli jednak nie chcesz do końca rezygnować z kwiatów, wybierz te białe i koniecznie opraw je zieleniną.

Źródło: www.greenweddingshoes.com

Źródło: www.weddingomania.com

Źródło: www.rockmywedding.co.uk

Dekoracje weselne w stylu greenery

Tutaj również warto postawić na naturalne dodatki. Zielone bukiety na stołach, to wiadomo. Ale zamiast wazonów wybierz słoiki! Zielone dekoracje na ścianach również dodadzą odpowiedniego klimatu. A może planujesz wesele na łonie natury? Wybierz ogród! I to taki dziki, lekko zapuszczony, zielony i naturalny.

Źródło: www.weddingomania.com

Źródło: www.weddingomania.com

Papeteria ślubna w stylu greenery

Nie zapomnij ozdobić zielenią swojej ślubnej papeterii, czyli zaproszeń, winietek, podziękowań dla gości, planu stołów, czy weselnego menu. Elementy roślinne, zielone kwiaty czy liście paproci będą idealnie nawiązywać do koloru przewodniego i oznajmią gościom, w jakim stylu będzie Wasze wesele.

Źródło: www.weddbook.com

Kolor greenery – czy tylko dla ślubów rustykalnych?

I tu pojawia się pytanie: czy żeby użyć tego najmodniejszego w tym roku koloru, trzeba od razu przeprowadzać się na wieś, urządzać wesele w ogrodzie i wkładać na głowę wianek zamiast welonu? Otóż: ABSOLUTNIE NIE! W zależności od pozostałych dodatków, które wybierzecie, możecie zaaranżować wesele w stylu rustykalnym lub bardzo eleganckim i wyrafinowanym. Wystarczy do „zieleniny” dobrać srebrne, długie wstążki, kryształy, kandelabry i długie świece, a uzyskacie piękny efekt bogatego, jednak również naturalnego wystroju.

Źródło: www.candles.lovetoknow.com

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: kolor roku Pantone, greenery, dekoracje weselne, trendy weselne 2017, inspiracje weselne