Kto z nas nie chciałby oderwać się na chwilę od przyziemnych spraw, unieść kilka centymetrów ponad codzienność i przenieść do krainy fantazji, w której absolutnie wszystko jest możliwe? Jeśli chcielibyście wraz ze swoimi gośćmi przenieść się do prawdziwej krainy czarów, zorganizujcie wesele w stylu Alicji. Trudne do zrobienia? Nic z tych rzeczy! W końcu to Kraina Czarów, a tam wszystko jest możliwe…

Zobaczcie na co zwrócić uwagę, żeby stworzyć niesamowite, magiczne dekoracje oddające klimat Krainy Czarów.

Miejsce wesela

Do organizacji wesela z motywem przewodnim z Alicji w Krainie Czarów najlepszy byłby ogród wypełniony drzewami, krzewami, kwiatami i dużą ilością innych roślin. Jeśli jednak nie macie dostępu do takiego ogrodu, każde inne pomieszczenie również da się przystosować do naszego tematu przewodniego odpowiednimi dekoracjami.

Dekoracje weselne

Motyw Krainy Czarów daje tyle możliwości, że nie sposób ich wszystkich zliczyć. Tu przecież pasuje wszystko, co do siebie nie pasuje. Im więcej szaleństwa, tym bardziej będzie to przypominać Krainę Czarów, którą poznała Alicja.
Ciężkie, drewniane krzesła, stoły udekorowane kwiatami, dużą ilością zieleni i mchem sprawdzą się idealnie. Dodatkowo stoły można ozdobić wiszącymi imbrykami i filiżankami do herbaty, co będzie nawiązywać do herbatki u Szalonego Kapelusznika.
Wśród innych dekoracji sali weselnej i stołów mogą się znaleźć również zegary, wszelkiego rodzaju klucze, karty do gry czy figurki królików. Ciekawym pomysłem będzie również zaaranżowanie drzwi, przez które Alicja przeszła na drugą stronę. Jeśli macie taką możliwość, możecie również postawić na sali lustra.
Z sufitu mogą również zwisać tekturowe tarcze zegarów przypominające o nieuchronnym upływie czasu.

Dodatki weselne

Zapraszając gości na przyjęcie można warto już na wstępie zaznaczyć, jaki planujecie motyw przewodni wesela. Dlatego zaproszenia można zaprojektować jako np. karty do gry. Mogą być również po prostu ozdobione rysunkami zegarów, Kapelusznika czy ożywionej talii kart. Fajnym pomysłem będzie także wykorzystanie kultowej frazy z bajki: „don’t be late for a very important date”. Również winietki przygotowane w odpowiednim stylu, będą idealnie podkreślać temat przewodni Waszego wesela. W tej roli dobrze sprawdzą się np. klucze z karteczką z imieniem i nazwiskiem gości.

Słodkości

Z tortem weselnym możecie zaszaleć – może być krzywy, a zdobieniami nawiązywać do Krainy Czarów. Natomiast na słodkim stole nie powinno zabraknąć muffinków z przyczepioną etykietką z napisem „zjedz mnie” oraz lemoniady z napisem „wypij mnie”. Czy ktoś się temu oprze?

Jak widzicie, zorganizowanie wesela w stylu Alicji w Krainie Czarów tylko na pozór może się wydawać trudne. A wystarczy zgromadzić kilka atrybutów, aby na dobre przenieść się do krainy fantazji, przejść przez magiczne drzwi i wypić herbatkę z Kapelusznikiem…

Pozdrawiam, Olga Stępień

Follow wesele123.pl's board Wesele w stylu Alicji w Krainie Czarów on Pinterest.

Tagi: motyw przewodni ślubu i wesela, alicja w krainie czarów, wesele w stylu alicji, zaczarowane wesele

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406354319559