Jeśli jesteście maniakami podróży, podróże są Waszą pasją i nie wyobrażacie sobie bez tego swojego życia, to dlaczego nie zrobić z tego motywu przewodniego Waszego wesela? Zobaczcie, jak wpleść w wesele Wasze wojaże!
Motyw podróży można wpleść dosłownie wszędzie: zaczynając od zaproszeń, przez dekoracje stołów i sali, a na torcie weselnym kończąc. Zobaczcie sami, jak pięknie to może wyglądać i wybierzcie coś dla siebie!

Zaproszenia i save the date

Temat przewodni wesela można gościom zasugerować już na etapie wysyłania save the date. Jeśli jednak nie zdecydowaliście się na wysyłanie gościom takich powiadomień, zadbajcie o to, aby zaproszenia były już „podróżnicze”. Pięknie prezentują się zaproszenia z motywem map, globusów, walizek. Można też bardziej je spersonalizować i umieścić na nich Wasze zdjęcie lub kilka zdjęć z podróży. Może macie jakieś konkretne miejsce, które jest dla Was szczególnie ważne? Może wyjechaliście gdzieś na zaręczyny albo poznaliście się na szlaku górskim? Nie zapomnijcie, w takim razie, umieścić na zaproszeniach osi Waszego związku, na której wszystkie te daty można zaznaczyć.

Dekoracje sali weselnej i stołów

Tutaj pole popisu jest wręcz nieograniczone. Jeśli macie okrągłe stoły, każdy z nich można zaaranżować inaczej, podpisać nazwami miast, w których byliście i umieścić Wasze zdjęcie z tego miejsca. Wtedy jedni goście siedzą w Rzymie, inni w Atenach, a jeszcze inni np. w meksykańskim Acapulco!
Do dekoracji sali weselnej można wykorzystać stare walizki, globusy i mapy, ale również modele różnych środków transportu. Walizki dobrze sprawdzą się, jako kwietniki albo pojemniki na wszelkie różności przywiezione z podróży – kartki, znaczki, monety, figurki czy inne pamiątki.
Jeśli jesteście smakoszami, bardzo fajnie sprawdzą się też stoły tematyczne z jedzeniem z różnych stron świata. Jeśli tylko kucharz będzie w stanie przygotować takie smakołyki, można zaaranżować stół francuski (sery, rogaliki, owoce morza), włoski (pizza, makarony, bruschetty, tiramisu), czy jakikolwiek inny, który przyjdzie Wam do głowy. Nie zapomnijcie przy każdym stole umieścić album z Waszymi zdjęciami z danego regionu!

Księga gości

Jeśli już decydujecie się na tak interesujący temat przewodni wesela jak podróże, to warto zaszaleć także z księgą gości. To może być globus lub mapa, na której goście będą zaznaczać dla Was interesujące miejsca do zobaczenia, albo pocztówki, na których można napisać kilka słów od serca.

Tort weselny i słodki stół

Nie zapomnijcie ozdobić słodkiego stołu zgodnie z Waszym motywem przewodnim. Tu znowu pomocne mogą okazać się walizki, globusy, mapy, samoloty. Oprócz tego, zdolny cukiernik przygotuje Wam nawet tort w formie walizki!

Inne drobiazgi weselne

Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które z powodzeniem mogą nawiązywać do motywu podróży – podziękowania dla gości opakowane w mapy, sesja plenerowa z wykorzystaniem starych walizek, winietki na stół i zawieszki na alkohol w takim samym stylu jak zaproszenia itp.
Jeśli macie ochotę zapewnić gościom dodatkową atrakcję, możecie powiesić na ścianie dużą mapę świata, a goście będą się podpisywać na specjalnych fiszkach i wbijać je w mapę w miejscach… Jakich? No właśnie, w jakich miejscach tylko chcecie! Gdzie rekomendują Wam pojechać, w jakim miejscu najbardziej im się podobało albo np. w miejsca, w których się zaręczali (lub gdzie byli w podróży poślubnej).

Podróże, jako motyw przewodni wesela jest bardzo wdzięczny i daje wręcz nieograniczone możliwości. Jest to interesujące zarówno dla Narzeczonych, którzy przygotowując dekoracje, zdjęcia i ozdoby wkładają w to całe serce, jak i dla gości, którzy mają okazję poznać Was jeszcze lepiej i poznać Wasz „mały wielki świat”.

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Follow wesele123.pl's board Wesele z motywem podróży on Pinterest.

Tagi: wesele z motywem podróży, motyw przewodni ślubu i wesela

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406351258816