Źródło: www.pantone.com | www.shandrophoto.com | www.modwedding.com

Wymieniając najpopularniejsze kolory przewodnie wesel, od kilku lat fiolet wiedzie prym. Ale teraz nie mówimy już o jakimś tam fioletowym, tylko o Ultra Fioletowym.

Jak co roku Instytut Pantone wybrał kolor przewodni nachodzącego roku i w 2018 roku jest to właśnie Ultra Violet, który dumnie zastępuje Greenery. I celowo nie mówimy tu o kolorze „najpopularniejszym” w danym roku, ponieważ kolor wybierany przez Pantone to coś znacznie więcej. To raczej refleksja nad tym, czego aktualnie najbardziej potrzebujemy niż co jest najbardziej trendy. Co zatem symbolizuje kolor Ultra Violet? Jak swój wybór tłumaczy Instytut Pantone? Już wyjaśniam.

Nie od dziś wiadomo, że fiolet jest kolorem ludzi kreatywnych.
Ultra Fioletowy, czyli fiolet na bazie koloru niebieskiego, wznosi naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Zaczynając od odkrywania nowych technologii i eksplorowania coraz to dalszych zakątków wszechświata, aż do artystycznych ekspresji i duchowych refleksji. Nie odzwierciedla naszych aktualnych potrzeb, a rozjaśnia drogę temu, co dopiero nadejdzie...

Źródło: www.pantone.com

Jakkolwiek poetycko by to nie brzmiało, faktem jest, że nasz ukochany, poczciwy i uwielbiany przez większość kobiet fiolet jest kolorem 2018 roku! Hura! Po roku zbliżenia do natury z uspokajającym kolorem Greenery, który królował nam w roku 2017, teraz przyszła pora na mocniejsze klimaty. Ultra Fioletowy jest ciemniejszy od lawendowego, chłodniejszy od śliwkowego, jaśniejszy od bakłażanowego – z lekko kosmicznym podtekstem, który ma wywoływać „oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam przyszłość".

Jak możemy wykorzystać ten kolor (a nawet motyw) w ślubnych aranżacjach?

1. Wybierz Ultra Fiolet na swój kolor przewodni wesela

Ultra Fiolet jest konkretnie określonym kolorem, zatem żeby nie wprowadzać dodatkowych odcieni fioletu do Waszych ślubnych dekoracji, warto wykorzystać go jedynie w dodatkach. Zamiast bukietu fioletowych kwiatów wybierz fioletowe wstążki przy bukiecie. Pięknie sprawdzą się również fioletowe kokardki przy zaproszeniach, winietkach i innych materiałach drukowanych. Jeśli lubisz się wyróżniać, możesz mieć fioletowe dodatki w swojej stylizacji ślubnej lub wstążkę w pasie w tym kolorze. Pan młody natomiast może sięgnąć po fioletowy krawat lub muchę.

Źródło: www.theknot.com

Źródło: www.weddingwire.com

Źródło: www.happywedd.com

Źródło: www.simplyregalbyjulie.com/a>

Tort jako wisienka na torcie każdego wesela, również powinien nawiązywać swoimi dodatkami do koloru Ultra Violet. Tu również idealnie sprawdzą się fioletowe wstążki lub kwiaty – jadalne bądź żywe.

Źródło: www.cakecentral.com

W dekoracjach sali weselnej także nie powinno zabraknąć fioletowych akcentów: świeczki, serwetki, ozdoby na ścianach.

2. Dodaj do Ultra Fioletowego neutralny kolor bądź połącz go z innym mocnym kolorem

Mocny fiolet jest na tyle wdzięcznym kolorem, że dobrze wygląda w połączeniu zarówno z neutralnymi kolorami, jak i z równie mocnymi jak on sam.
Jeśli chcesz go trochę „rozcieńczyć”, przygasić, połącz go z bielą, szarościami lub złotem. Na ich tle fiolet będzie wyglądał jeszcze dostojniej, ale nie tak nachalnie.
Natomiast jeśli masz ochotę wydobyć z fioletu całą głębię, tajemniczość i elegancję, połącz go z innym mocny kolorem, np. z granatem czy turkusem.

Źródło: www.one-stop-party-ideas.com

Źródło: www.weddingz.org

3. Stwórz dekoracje z kosmicznym zabarwieniem

Możesz potraktować Ultra Fiolet metaforycznie i stworzyć dodatki i dekoracje „wizjonerskie, wskazujące przyszłość”. To może być motyw kosmosu, układu planet, podróży świetlnych, a może po prostu innowacyjnych technologii.

Czujesz ten klimat? Jeśli tak, to do dzieła! Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia! Jeśli natomiast kosmos zdecydowanie nie znajduje się w Twoim kręgu zainteresowań ślubnych, spokojnie możesz wykorzystać Ultra Fioletowy - czyli po prostu fioletowy - jako dodatek do ślubnych dekoracji.

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: kolor roku 2018, kolor Pantone, kolor 2018 według Pantone, kolor przewodni na wesele, kolor przewodni wesela