Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a same mamy zwykle nie ułatwiają wyboru odpowiedniego prezentu na tę okazję. Mało która potrafi wskazać, co chciałaby dostać – znacznie więcej mam zbywa swoje dzieci, mówiąc, że nie muszą one przygotowywać żadnych prezentów. Nie jest to jednak żadne rozwiązanie – Dzień Matki to ważna okazja, podczas której należy pokazać mamie, jak wiele znaczy. Jaki prezent dla mamy się zatem sprawdzi?

Słodkie upominki, zestawy herbaciane i kawa

W sklepach znaleźć można bardzo wiele słodkich zestawów tworzonych specjalnie na Dzień Matki. Mogą to być standardowe bombonierki dostępne w każdym większym sklepie albo nietypowe i personalizowane zestawy. Zamówić można na przykład bombonierki, w których poszczególne czekoladki to literki składające się na wiadomość do mamy. Dostępne są także różnego rodzaju figurki wykonywane z wysokiej jakości belgijskiej czekolady.

Inną możliwością jest wybór prezentu dla mamy w postaci ziaren niemielonej kawy albo zestawu z sypaną herbatą. Do ziaren kawy dołączyć można elektryczny młynek – za najlepsze uważane są modele ceramiczne i żarnowe. Zestaw z herbatą świetnie uzupełni duży porcelanowy kubek.

Fotoksiążka, która wywoła wspomnienia

Albumy ze zdjęciami to niezwykle ważne pamiątki rodzinne, nad którymi niektórzy potrafią spędzać całe godziny. Fotoksiążka to nietypowa i elegancka forma albumu idealna na prezent dla mamy. Jest to album, który samodzielnie projektuje się w przeznaczonym do tego programie, a zdjęcia zostają nadrukowane na wysokiej jakości papierze fotograficznym.

Za elegancję fotoksiążek w dużej mierze odpowiada ich oprawa. Na prezent najbardziej poleca się fotoksiążki w oprawie twardej, wykonywanej z ekologicznej skóry, albo płótna.

Koc lub zestaw pościeli

Zestawy pościeli to eleganckie prezenty od lat wybierane z okazji takich jak urodziny, święta, czy nawet śluby. Świetnie sprawdzą się one także na Dzień Matki, szczególnie jeśli ich nadruk odpowiednio odniesie się do okazji. Dla mamy wybrać można na przykład pościel zdobioną serduszkami, albo napisami informującymi o tym, że jest najlepszą mamą na świecie.

Alternatywą dla pościeli może być koc. Najlepiej, jeśli będzie to koc bawełniany, ciepły, a jednocześnie przepuszczający powietrze i niewymagający specjalnego czyszczenia. Zdarza się, że niektóre sklepy oferują możliwość personalizowania koców przez naniesienie na nie haftu na przykład z imieniem właściciela.

Artykuł sponsorowany