Wiele par młodych prosi swoich gości o to, by nie przynosili kwiatów, a w zamian wręczyli im zabawki dla ich pociech lub dzieci z konkretnego domu dziecka. Jest to piękny gest, jednak wielu ludzi nie wie do końca, jak zachować się w takiej sytuacji. Ile powinien kosztować taki podarunek i na co najlepiej się zdecydować? O tym przeczytasz poniżej.

Zabawka, która sprawi radość maluszkowi

Pamiętaj, że nawet jeśli dziecięcy drobiazg, który kupisz, nie jest dla pary młodej i ich dzieci, powinien on być nowy oraz porządnie wykonany. W końcu zabawki mają trafić do najmłodszych więc muszą spełniać pewne normy. By nie popełnić gafy, najlepiej zapytać przyszłych nowożeńców, czy mają na myśli jakiś konkretny model akcesoriów dziecięcych. Być może dom dziecka, do którego oddadzą zgromadzone prezenty, zgłosił zapotrzebowanie na artykuły dla konkretnej grupy wiekowej. Gdy zdobędziesz tę informację, spokojnie przejrzyj ofertę sklepów.

Dobrze jest wybierać produkty znanych i polecanych przez rodziców maluszków firm. W takim przypadku na pewno warto zwrócić uwagę na popularne zabawki Fisher Price. To producent skupiający się przede wszystkim na gadżetach dla najmłodszej grupy klientów, dlatego z pewnością wybierzesz grzechotki lub gadżety edukacyjne dla dzieci od 0 do 4 lat. Pamiętaj też, że taka zabawka powinna kosztować mniej więcej tyle, ile wydałbyś na bukiet. W przedziale cenowym 30 do 100 zł jest mnóstwo fantastycznych produktów. Jeśli jednak wybierzesz droższy prezent, na pewno nikt nie będzie miał Ci tego za złe.

Spełniając marzenia starszaków

Chcąc kupić zabawki, które podbiją serca nieco starszych dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, musisz trochę się wysilić. Ta grupa wiekowa jest bardzo wymagająca i na pewno nie zadowoli się grającymi oraz błyskającymi cudeńkami. Dobrym i uniwersalnym pomysłem w przypadku prezentu dla starszaków są zwierzątka lub nawet cała farma marki Schleich. Dziecko może zbierać takie elementy, tworząc pokaźną kolekcję, a same figurki są pięknie wykonane i wspaniale odzwierciedlają wygląd koni, świń, kotów oraz innych stworzeń, które można spotkać w gospodarstwie. Wiedząc jednak, że naszym celem jest zakup podarunku dla chłopca, najlepiej postawić na samochodziki. Tu dobrze sprawdzi się marka Hot Wheels, oferująca pojedyncze modele pojazdów, całe zestawy wyścigówek czy tory. Taki asortyment pozwoli wybrać Ci bez problemu zabawkę w granicach Twojego budżetu.

Jeśli natomiast chcesz kupić coś dla dziewczynki, dobrze egzamin zdadzą lalki wszelkiego rodzaju. Bobasy, Barbie lub jej naśladowczynie wraz z kompletem akcesoriów wywołają uśmiech na twarzy małej księżniczki. Nie zapominaj jednak, że dzieci często cieszą także z mniejszych upominków związanych z pracami plastycznymi. Piękny zestaw kredek, flamastrów, farbek lub figurki, które kilkulatek może samodzielnie pomalować według własnego uznania też będą fantastycznym i kreatywnym podarunkiem.

Wręczanie zabawek dla dzieci zamiast kwiatów na ślubach staje się coraz bardziej popularne. To dobre rozwiązanie, które pozwala sprawić małym ludziom przyjemność i jednocześnie ogranicza liczbę śmieci generowanych przez bukiety więdnące po kilku dniach. Wiedząc, dla kogo dokładnie kupujesz prezent, będzie Ci łatwiej dopasować gadżet do wieku, jednak bez tych informacji z pewnością poradzisz sobie i sprawisz jakiemuś maluchowi ogromną radość swoim zakupem.

Artykuł sponsorowany