Kiedy zaręczynowy bukiet jest już historią, a pierścionek zdążył ułożyć się na twoim palcu — czas na organizację tego wyjątkowego dnia! Ślub i następujące po nim wesele to nie tylko święto miłości dwojga ludzi, ale i niemałe przedsięwzięcie, które należy dobrze przemyśleć. Musicie wiedzieć, że sama ceremonia zaślubin i uczta weselna ze względu na intensywność przeżyć i natłok emocji mijają tak szybko, że młodej parze z trudem przychodzi utrwalanie sobie w pamięci wielu pięknych i ważnych momentów.

Profesjonalny film ślubny to szkatułka pełna cennych chwil

Dobra muzyka, pyszne jedzenie i beztroska zabawa to z pozoru najważniejsze elementy udanej imprezy weselnej. Jednak równie ważne są wspomnienia i to o nie należy zatroszczyć się w pierwszej kolejności. Najlepiej zadbają o to kamerzyści weselni z odpowiednim doświadczeniem i wrażliwością. Nie każdy jest świadom tego, że zawodowe filmowanie wesel to trudna i odpowiedzialna funkcja. Oprócz tego, że wideofilmowanie samo w sobie jest czynnością wymagającą dużej wiedzy i sprawności z zakresu obsługi zaawansowanego sprzętu, kamerzysta na wesele musi dodatkowo posiadać szereg cech umożliwiających pracę w wyjątkowych warunkach tej tradycyjnej imprezy.

Czas w otoczeniu bliskich, mijający w atmosferze radości biegnie tak szybko, jakby ktoś go popędzał. Niestety jeszcze nikomu nie udało się go zatrzymać, ale na szczęście istnieją sposoby, by uwiecznić przynajmniej niektóre, najważniejsze dla nas momenty. Forma nie powinna przerastać jednak treści, a kamerzyści weselni nie powinni wieść prymu podczas ślubu i wesela i moderować zdarzeń. Na przykład kamerzysta odwiedzający Śląskie zaślubiny — nie musi podkreślać na filmie znaczenia gwary, czy tradycji tego regionu, jeżeli nie życzy sobie tego jego klienci. Miarą klasy oraz profesjonalizmu realizatora filmu jest podążanie za oczekiwaniami młodej pary, dostosowanie postprodukcji do gustu i upodobań młodych, ale i podpowiadanie najlepszych rozwiązań w zgodzie z trendami panującymi w branży.

Rozpoczynając poszukiwania kamerzysty specjalizującego się w filmach weselnych, powinniście mieć przynajmniej zarys oczekiwań dotyczących wymarzonego nagrania. Pomocne będą realizacje, które wam się podobają lub wybrane fragmenty, służące jako inspiracja. Wiele par decyduje się obecnie na ujęcia z drona, które ukazują wesele w kontekście widoków z najbliższej okolicy obiektu, który wybraliście na tę wyjątkową okazję. Na topie plasują się także mini scenografię do ujęć z przyjaciółmi i rodziną, niesłychanie popularne wśród gości weselnych oraz krótkie formy filmowe do zamieszczenia w social mediach.

Zawodowi kamerzyści weselni z pewnością wyczarują dla was nie tylko fantastyczny film za pomocą dwóch nowoczesnych kamer, ale i wyjątkowy klip weselny — który łatwo i szybko będziecie mogli odtworzyć znajomym nawet podczas przelotnego spotkania!

Kiedy znajdziecie już odpowiednie osoby do współpracy przy filmie ze ślubu i wesela, poświęćcie trochę czasu, aby zapoznać je ze swoją wizją i oczekiwaniami. Niektóre pary pozostawiają decyzję o formie nagrania wyłącznie specjalistom realizującym projekt, co może skutkować w niedopowiedzenia i co za tym idzie — rozczarowanie efektem. Nikt przecież nie potrafi czytać w myślach, a nic nie rozwiewa niedopowiedzeń tak dobrze, jak szczera i otwarta rozmowa. Spędźcie razem czas na kawie, śmiało sugerujcie kamerzystom, jakie macie poczucie humoru i estetyki — w ten sposób nie pozostawicie miejsca na przypadek i potencjalne wpadki widoczne na filmie. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany