Brak pomysłu na prezent ślubny może okazać się doskonałym pretekstem do podarowania zaprzyjaźnionej Młodej Parze czegoś od serca. A jak od serca to i przygotowanego własnoręcznie. Pomysłów na ślubne DIY jest wiele. Od kartek, pudełek prezentowych po albumy handmade. Te ostatnie zyskają, jeśli będą stworzone na bazie porządnego albumu do scrapbookingu. Pozwolą zachować wspomnienia, wzruszą, a przy okazji uwolnią duszę artystyczną osoby przygotowującej prezent. Jak wykorzystać album do scrapbookingu podczas tworzenia prezentu dla Pary Młodej? Na co zwrócić uwagę zakupując ten rodzaj bazy?

Jak przygotować się do wykonania prezentu DIY dla Pary Młodej?

Wielokrotnie przeszukując strony internetowe w końcu wpadamy na pomysł samodzielnego przygotowania prezentu dla Pary Młodej. Wybór pada na album do zdjęć. W związku z tym zakupujemy album do scrapbookingu. Może on co prawda zostać zastąpiony grubym blokiem technicznym lub odpowiednim notesem, jednak nie ukrywajmy – to znacząco zepsuje efekt końcowy. Oprócz wspomnianego już albumu do scrapbookingu zakupujemy kolorowe materiały, wstążki, ozdobne dziurkacze, ćwieki, naklejki. Przygotowujemy też kolorowe długopisy, mazaki, pastele. Kiedy zbierzemy już wszystkie materiały możemy przystąpić do wykonania prezentu w postaci ślubnego DIY. Pamiętamy o ciekawym, ale nie przesadnym udekorowaniu okładki oraz o pomysłowym ozdobieniu kartek w środku albumu do scrapbokingu. Możemy na przykład, oprócz ozdobnych elementów, umieścić na tych kartach przywołujące wspomnienia hasła lub wzruszające cytaty.

Na co zwrócić uwagę kupując album do scrapbookingu?

Przeszukując strony internetowe w celu dokonania zakupu bazy do prezentu ślubnego DIY, czyli albumu do scrapbookingu, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę oraz liczbę kartek, ale również na inne aspekty tego przedmiotu. Po pierwsze materiał, z jakiego jest wykonany album do scrapbookingu. A co za tym idzie - możliwość dekorowania go różnymi elementami. Może to być na przykład karton oraz tektura. Ważne, aby karty miały odpowiednią gramaturę i były wytrzymałe na obciążające je później elementy, takie jak wstążki, ćwieki, skrawki, tusze. Po drugie - okładka. Bardziej elegancka będzie z drewna lub sklejki, ale możemy również wybrać zwykłą, kartonową. Po trzecie - kształt albumu do scrapbookingu. Mogą to być pojedyncze karty, karty spięte spiralą, pozostające w formie harmonijki. Każda forma nada zupełnie innego charakteru naszemu albumowi.

Artykuł sponsorowany