Wesele to ogromny wydatek, szczególnie dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją wspólną drogę. Oprócz podstawowych kosztów za salę, zespół czy fotografa wiele osób decyduje się na dodatkowe atrakcje dla gości, które często kosztują niemało.

Coraz więcej osób sięga więc po pomoc finansową online, np. przez porównywarkę finansową Matchbanker. Nie każdy chce jednak poświęcać część budżetu na atrakcje dla gości, dlatego warto sprawdzić alternatywy, na które stać niemalże każdego:

1. Przygotuj ciekawy quiz

Quiz wiedzy o waszym życiu to ciekawy pomysł, który pokaże, jak dobrze znają was goście i zarazem pozwoli im was lepiej poznać, ponadto będzie świetną atrakcją. Gości możecie podzielić na grupy, aby się naradzali i odpowiadali. Pytania możecie wczytywać albo wyświetlić z kilkoma opcjami odpowiedzi. Możecie także stworzyć grę w aplikacji kahoot, aby każdy miał ją swoim telefonie. To ciekawa i innowacyjna alternatywa.

2. Ciekawe miejsce do zdjęć

Jeśli nie chcesz iść za modą fotobudek, to stwórz ciekawe miejsce do robienia zdjęć i kup Polaroid. Fotobudkę wynajmujesz na dany czas, a aparat zostanie. Wydrukuj ciekawe napisy albo zbierz z domu ciekawe gadżety i postaw je obok aparatu. Goście na pewno będą tak samo zadowoleni jak z fotobudki, a twój kącik do robienia zdjęć będzie zapewne jeszcze bardziej kreatywny niż ona i zostanie zapamiętany na długo. Niech poniesie cię kreatywność!

3. Zimne ognie

Dużo łatwiej zdobędziesz pozwolenie na zimne ognie niż na przykład na fajerwerki, a do tego będą one dużo tańsze. Możecie rozdać zimne ognie na przykład przed wprowadzeniem tortu weselnego.

4. Bańki mydlane

Bańki możecie postawić na przykład obok talerzyka każdego gościa albo przy wejściu obok listy gości. Jeśli nie chcecie zbyt wielu baniek, możecie je rozdać tylko dzieciom. Na pewno będą one dla nich frajdą, a jeśli będą je one puszczać podczas pierwszego tańca, to pokryją one niedoskonałości występu.

5. Karaoke

To niezbyt typowa aktywność podczas wesela, ale może być świetną częścią wieczoru, szczególnie po północy i jeśli wy i wasi znajomi kochacie śpiewać. DJ bądź zespół będzie tak czy owak miał mikrofon, więc wystarczy tylko rzutnik do tekstu i wi-fi.

6. Gra z dziećmi

Pomysły dzieci są często tak zaskakujące, że wielu dorosłych by na nie nigdy nie wpadło. Dlatego gra z dziećmi w pytania i odpowiedzi może rozbawić waszych gości do łez. Pytania mogą być dowolne, ale oczywiście najlepiej, aby dotyczyły uroczystości. Mogą to być na przykład:

  • Czym jest według was miłość?
  • Co to jest miesiąc miodowy?
  • Jak Para Młoda powinna spędzić miesiąc miodowy?
  • Dlaczego kochacie/lubicie Panią/Pana młodego?
  • Co wam się podoba w dzisiejszej uroczystości?

Grę możecie przeprowadzić zapraszając młodych ekspertów na scenę, a prowadzący może znaleźć się w roli dziennikarza w studio domu weselnego. Mali goście poczują się wyróżnieniu, a goście rozbawieni, być może do łez.

7. Zaangażujcie znajomych

Ktoś z waszych znajomych świetnie tańczy? A może jest świetnym komikiem a może ma zdolności weselne. Warto ich zaangażować, większość będzie zaszczycona małym pokazem na waszym ślubie. Pokaz tańca albo nauka tańca gości , występ muzyczny (śpiewu czy instrumentu), pokaz sztuczek czy może malowanie twarzy dzieci to tylko niektóre z talentów, jakie mogą mieć twoi znajomi bądź bliscy. Pokaz talentu dzieci to także świetny pomysł.

Artykuł sponsorowany