Organizacja wesela to nie łatwa sprawa. Niby trzymacie się harmonogramu, ale wystarczy, że załatwienie jednej sprawy się obsunie i już całą resztę trudno zakończyć w terminie. Macie czasem wrażenie, że Wasze przygotowania weselne zaczynają przypominać „gaszenie pożaru”? Załatwiacie w ostatnim momencie te najważniejsze w danej chwili sprawy, a całą resztę odsuwacie na bliżej nieokreśloną przyszłość – bo później na pewno będzie jeszcze na to czas… :)

Jeśli zatem wszystkie „najważniejsze” sprawy macie już za sobą, ale w gąszczu przedślubnych przygotowań nie mieliście czasu, aby pomyśleć o „błahostkach”, detalach i szczegółach, które przecież tworzą klimat wesela, to podpowiadamy Wam 6 atrakcji weselnych last minute, które nie mogą się nie spodobać! Atrakcje ułożone są według ceny tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie w granicach możliwości swojego budżetu:

1. Strzelające tuby z konfetti

Atrakcja, którą na pewno znacie z tych pięknych zdjęć – Para Młoda wychodząca z kościoła wśród opadających płatków róż… Bajeczny efekt, który bardzo łatwo uzyskać! Wystarczy, że poprosicie znajomych, żeby wystrzelili kilka takich strzelających tub w tym samym czasie, a osiągniecie oszałamiającą scenerię i piękne zdjęcia. Tuby z płatkami róż można wystrzelić podczas Waszego wyjścia z kościoła bądź USC, podczas pierwszego tańca, a nawet w trakcie podziękowań dla rodziców. Wszystko zależy od tego, kiedy chcecie osiągnąć największy efekt WOW.

Koszt: ok. 17 zł/szt
Przy 4 sztukach: 68 zł

Zobacz strzelające tuby »

Źródło: www.majesticweddings.co.za

2. Bańki mydlane

Atrakcja, która skradła nasze serca! A do tego może spełniać wiele „funkcji”:

  • Ozdoba weselnego stołu – postaw każdemu gościowi przy talerzu taki flakonik baniek mydlanych, a na pewno dodadzą uroku całemu wystrojowi stołu, a do tego będą się pięknie prezentować na zdjęciach
  • Angażują gości do zabawy – wręczając każdej osobie mały flakonik baniek mydlanych poproś wszystkich, aby dmuchali je w Waszym kierunku w tym samym momencie. To może być moment wyjścia Pary Młodej z kościoła lub pierwszy taniec. Jest to o tyle fajna sprawa, że angażują się w to wszyscy goście, niezależnie od wieku, płci i poziomu „rozrywkowości”
  • „Rozpraszacz uwagi” w trakcie pierwszego tańca – jeśli nie jesteście profesjonalnymi tancerzami, zdarza Wam się liczyć kroki albo je pomylić (hej! Wszystkim się to zdarza, nie ma się czym przejmować!), to bańki mydlane są dla Was idealnym rozwiązaniem. Goście będą całymi sobą zaangażowani w Wasz pierwszy taniec, a jednak nie będą mieli czasu, żeby wpatrywać się za dokładnie w Wasze kroki. Kuszące, prawda?
  • Nie zostawiają mokrych plam – nie oszukujmy się: nawet setka gości nie jest w stanie wypuścić tylu baniek, co wytwornica baniek, dlatego nie musicie obawiać się mokrej i śliskiej podłogi ani tłustych plam na sukni.

Koszt: 1,50 zł/szt
Przy 100 osobach: 150 zł

Zobacz bańki mydlane »

Źródło: www.weddingstore.pl

3. Lampiony szczęścia

Romantyczne, wzruszające i zapierające dech w piersiach… Rozdajcie każdej parze jeden lampion oraz zapałki i poproście, aby wypuścili je w niebo w tym samym momencie. Możecie zaaranżować to jeszcze bardziej wzruszająco i poprosić gości, aby wypuszczając lampion szczęścia pomyśleli jakieś życzenia dla Was. Wtedy dziesiątki szczerych życzeń w postaci małych, świecących punkcików będą unosić się ku niebu, aby spełnić się w odpowiednim momencie… Jeśli jeszcze zespół muzyczny będzie Wam przygrywał w tle jakieś romantyczne kawałki, to łzy wzruszenia macie gwarantowane.

Koszt: ok. 3,40 zł/szt
Przy 50 parach: 170 zł

Zobacz lampiony »

Źródło: www.bridalguide.com

4. Balony serduszka z helem

Alternatywą dla lampionów szczęścia, przy których trzeba mieć pozwolenie na ich wypuszczenie, są balony z helem. Wystarczy zamówić kilkadziesiąt kolorowych balonów (np. w kształcie serca lub mega balonów), napełnić je helem i… wykorzystać do zdjęć w trakcie wesela! A po zdjęciach rozdać każdemu jeden balonik i – podobnie jak przy lampionach szczęścia – poprosić gości o wypuszczenie balonów wraz ze szczerymi życzeniami, które przecież nie mogą się nie spełnić…

Koszt: ok. 5 zł/szt
Przy 50 parach: 250 zł

Zobacz balony i hel »

Źródło: www.stylemepretty.com

5. Księga gości z aparatem typu polaroid

Jedna z lepszych atrakcji weselnych bez wydawania fortuny! Możecie zamówić profesjonalną fotobudkę na swoje wesele, ale podobny efekt osiągniecie zwykłym aparatem typu polaroid. Wystarczy zaaranżować osobny stolik, na którym wystawicie księgę gości, aparat, dodatkowe klisze, gadżety do robienia zdjęć, typu wąsy i usta na patyku, szale boa, śmieszne okulary itp. oraz – bardzo ważne – instrukcję obsługi księgi gości. Samo robienie zdjęć takim aparatem to świetna zabawa dla gości, a jest tu przecież jeszcze jeden plus. Do zwykłej księgi gości weselnych goście wpisują się „z musu” powtarzając to, co już napisali Wam na kartach z życzeniami. Natomiast do TAKIEJ księgi gości każdy chciałby się wpisać po kilka razy! A Wy będziecie mieli przecudowną, przepełnioną emocjami księgę, do której już zawsze będziecie zaglądać z przyjemnością!

Koszt: ok. 350 zł

Zobacz księgi gości »

Zdjęcie: Kasia Krężel

Te i wiele innych atrakcji weselnych znajdziesz na weddingstore.pl!

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: atrakcje weselne, atrakcje na wesele, pomysły na atrakcje weselne, czym zaskoczyć gości weselnych, tanie atrakcje na wesele, atrakcje ślubne przed kościołem, niespodzianki dla gości weselnych