Kojarzycie te stylowe auta sprzedające jedzenie, z których unoszą się apetyczne zapachy? Tak tak, takie food trucki można spotkać w centrum miasta i praktycznie na każdej imprezie plenerowej. Ale od pewnego czasu podbijają również branżę ślubną. Zobaczcie, z czym to się „je”!

Każdej Parze Młodej zależy na tym, aby zaskoczyć czymś ciekawym swoich gości weselnych tak, aby ich wesele nie zginęło w gąszczu wspomnień wśród innych, podobnych imprez. Jedni wybierają fotobudkę, inni gustowny candy bar, jeszcze inni bańki mydlane. A co powiecie na całkiem nową propozycję, jaką są food trucki? Food trucki są to stylowe samochody, specjalnie przystosowane do tego, aby serwować z nich jedzenie. Jakie jedzenie? W tej kwestii chyba nie ma ograniczeń! Zaczynając od pizzy i burgerów, poprzez lody, jogurty i inne słodkości, a na owocach morza kończąc. Wszystko zależy od gustu i upodobań Pary Młodej, od stylu wesela oraz od możliwości, jakie daje wybrana przez nich sala weselna.

Food trucki najlepiej sprawdzają się na weselach plenerowych. Jeśli jednak nie planujecie wesela pod chmurką, wystarczy, że Wasza sala weselna ma wyjście do ogrodu, gdzie menadżer sali pozwoli wjechać samochodem.

Jednak zanim zdecydujecie się na jeden z takich pojazdów na swoim weselu, zobaczcie, co warto wziąć pod uwagę:

1. Pora roku

Wydawać by się mogło, że lato jest idealną porą roku dla food trucków. I jest to niewątpliwie prawda. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaserwować gościom jedzenie z food trucka na weselu wiosną lub jesienią. Nasz klimat jest na tyle nieprzewidywalny, że równie dobrze w kwietniu może być 30 stopni, a w lipcu 15 stopni... Dlatego warto śledzić prognozy pogody, bo możliwe, że będziecie zmuszeni zorganizować zadaszenie na przejście z sali weselnej do food trucka.

2. Liczba gości

Food trucki z założenia powstały dlatego, że są w stanie serwować jedzenie szybko i dużej liczbie klientów. Jednak na weselu posiłek powinien zostać podany wszystkim w mniej więcej tym samym czasie. Dlatego koniecznie upewnijcie się, jaką liczbę gości food truck jest w stanie sprawnie i szybko obsłużyć. Zazwyczaj jest to około 50-70 osób. Warto wziąć to pod uwagę, żeby nie mieć na weselu głodnych i złych gości czekających wokół food trucka!

3. Miejsca do siedzenia

Wybierając food trucka na swoje wesele musicie zdecydować, gdzie goście będą zjadali jedzenie, które z niego dostaną. Są dwie opcje: albo wracają z talerzami na swoje miejsca na sali czy też pod namiotem, jeśli wesele jest w plenerze, albo zorganizujecie kilka stolików, krzeseł, serwetki i sztućce również przy food trucku. Druga opcja może się dobrze sprawdzić na poprawinach lub na bardzo dużych weselach, gdzie nie ma obawy, że goście „rozejdą się” po terenie i nagle okaże się, że parkiet świecie pustkami...

4. Wygląd foodtruck'a

Food trucki występują w różnych postaciach: są małe i naprawdę ogromne, kolorowe i stonowane, w stylu retro i nowoczesne. Dlatego przed podjęciem decyzji zróbcie dokładne rozeznanie i upewnijcie się, że wygląd food trucka będzie pasował do stylu Waszego wesela.

5. Menu

Jeśli food truck będzie serwował danie główne na Waszym weselu, przygotujcie kilka opcji takiego dania, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jednak bezpieczniejszą opcją jest wybór food trucka, który przygotuje Waszym gościom np. deser. Tylko sobie wyobraźcie! Food truck, z którego można dostać lody, babeczki, mrożony jogurt i smoothie... Nikt się nie oprze!

Jeśli food trucki nadal kojarzą Wam się z hałaśliwą i zatłoczoną ulicą oraz z jedzeniem drugiej kategorii... to najwyższy czas zmienić myślenie! Obecnie są to prawdziwe „restauracje” serwujące jakościowe jedzenie. Poza tym, takie food trucki są wyspecjalizowane w danej kategorii (np. hamburgery, kuchnia meksykańska itp.), więc są naprawdę dobrzy w tym, co robią. Tak więc, uprzedzenia na bok, a food trucki na wesela!

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Follow wesele123.pl's board Food truck na weselu on Pinterest.

Tagi: food truck na wesele, food truck na weselu, atrakcje weselne, atrakcje na wesele, wesele w plenerze, jedzenie na weselu

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406348111878