Każde wesele jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Na każdym weselu jest wiele wzruszających momentów, zapadających w pamięć wszystkich na nim obecnych. Jednak dodatkowe atrakcje weselne są obecnie coraz częściej spotykanym punktem programu wesela. Pary Młode dbają o to, aby oprócz muzyki i alkoholu było na ich przyjęciu coś, co zapadnie gościom szczególnie w pamięć. Coś, co wyróżni akurat ich imprezę i podkreśli ich styl. I bardzo dobrze! Możliwości jest multum, a my mamy dziś dla Was baaardzo ciekawy i niekonwencjonalny pomysł.

Jedną z takich ciekawych i rzadko spotykanych propozycji atrakcji weselnych na pewno jest malowanie piaskiem. Myślę, że dzięki programowi „Mam Talent” większość już o tym słyszała, jednak zapewniam Was, że jako atrakcja weselna jest to wciąż innowacyjny pomysł i robi ogromne wrażenie na gościach!

Malowanie piaskiem na weselu - co to w ogóle jest?

Malowanie piaskiem jest to wyjątkowa sztuka przedstawiania całych historii i animacji przy wykorzystaniu piasku. Mamy wrażenie, że artysta bawi się, przesypuje piasek z jednego miejsca na drugie, rozciera go po szklanej tafli, a naszym oczom co rusz ukazują się nowe twarze, nowa sceneria, nowa historia i nowe emocje... Tak, bo te spektakle przesiąknięte są właśnie emocjami i nie raz potrafią wycisnąć łzy z oczu. Artyści tworzą swoje obrazy pod muzykę, co również potęguje wzruszające efekty.

Co może namalować artysta?

Artysta może Wam stworzyć unikalny program, uzgodniony wcześniej z Wami. Może to być historia Waszego poznania, jakieś zdarzenia z Waszego życia lub coś całkiem innego. Jeśli wybierzecie odpowiednią tematykę, to taki pokaz będzie rewelacyjnym prezentem od Pary Młodej dla rodziców. Również muzykę możecie zawsze wybrać sobie sami.

Ile trwa pokaz malowania piaskiem?

Jeden pokaz trwa ok 10 min. I szczerze mówiąc jest to wystarczające. Przez 10 min goście nie zdążą się jeszcze znudzić, a wręcz zostanie im pewien niedosyt. Można sobie oczywiście zamówić dwa pokazy lub więcej, wtedy odbywają się one z kilkunastominutową przerwą. Jednak nie polecam takiego rozwiązania, bo, jak to się mówi – co za dużo to nie zdrowo. Pierwszy pokaz ogląda się z zapartym tchem, drugi jeszcze w jakiś sposób interesuje gości, ale przy trzecim to już wszyscy wiedzą, o co chodzi i mało kto wykazuje zainteresowanie.

W jakich warunkach odbywa się pokaz?

Obrazy z piasku maluje się na podświetlonym szklanym stole, na który jest skierowana kamera i obraz jest wyświetlany na ekranie widocznym dla wszystkich gości. Najlepiej, żeby w pomieszczeniu było ciemno, dlatego takie pokazy odpadają na weselach na świeżym powietrzu w ciągu dnia.

Druga wersja pokazu

Oprócz takiego standardowego, omówionego wyżej pokazu, jest też wersja tańsza, a co za tym idzie - przystępniejsza dla większej ilości osób. Można zamówić stworzenie takiego obrazu, artysta go maluje i przesyła gotowe nagranie, które można odtworzyć na weselu. Cena mniej więcej dwa razy mniejsza. Brzmi lepiej, prawda?

Niezależnie od tego, na którą wersję malowania piaskiem się zdecydujecie, możecie mieć pewność, że te kilkanaście minut zapadnie w pamięci Waszej i Waszych gości na długie lata. Jeśli tylko Wasz weselny budżet na to pozwala, naprawdę warto rozważyć piaskowe animacje na swoim weselu.

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: ślub, wesele, atrakcje weselne, ciekawe atrakcje na wesele, malowanie piaskiem, piaskowe animacje

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406355490380