Wybór zaproszeń ślubnych to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Każda Para Młoda chciałaby zrobić pozytywne wrażenie na gościach, a to pierwsza okazja, aby wykazać się poczuciem stylu, rozbudzić ciekawość bliskich oraz zachęcić ich do uczestniczenia w tym ważnym dniu. Warto wcześniej szczegółowo przemyśleć koncepcję wesela, gdyż zaproszenie ślubne to swoista reklama przyjęcia. Z tego względu powinno nawiązywać do jego charakteru i być spójne z całą oprawą wizualną oraz pozostałymi elementami aranżacji

W zależności od upodobania można zdecydować się na zaproszenie ślubne odzwierciedlające stylistykę lub kolorystykę uroczystości, a także osobowość Młodej Pary. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniej czcionki, aby pasowała do wzoru, a przy tym była czytelna. Najlepiej zadbać o krótką formę treści, pamiętając o zawarciu wszystkich najważniejszych informacji. Przy wyborze odpowiedniego zaproszenia ślubnego doskonałym pomysłem jest skorzystanie z możliwości zamówienia próbek, gdyż często zdjęcia różnią się od rzeczywistego wyglądu. W ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek oraz sprawdzić jakość wykonania.

Dlaczego warto zdecydować się na winietki na stół?

Obecnie winietki pojawiają się niemal na każdym stole podczas wesela. Nic dziwnego! Organizacja stołu ma ogromne znaczenie, gdyż pomaga uniknąć przykrych niespodzianek związanych z walką o najlepsze miejsce, usadzeniem osób, które chciałyby siedzieć blisko siebie, czy z brakującym krzesłem, gdyż ktoś położył na nim kurtkę lub torebkę. Decydując się na winietki, każdy uczestnik wesela będzie miał przypisane miejsce i z łatwością znajdzie swoje krzesło obok partnera lub członka najbliższej rodziny.

Winietki na stół doskonale sprawdzą się na przyjęciach weselnych, aby posadzić w pobliżu siebie członków rodziny i przyjaciół w podobnym wieku czy mających wspólne tematy do rozmowy. Czasami zdarza się, że niektóre osoby w rodzinie mają konflikt i nie przepadają za sobą. Warto wtedy zadbać, aby nie zajmowały miejsca obok lub naprzeciwko. Dodatkowo powinno wziąć się pod uwagę, że świadkowie, rodzeństwo oraz rodzice Pary Młodej najczęściej chcą siedzieć blisko nich. Z kolei starsze osoby mogą czuć się niekomfortowo obok głośnika. W niektórych przypadkach, przy większej ilości stołów lub wydzielonych sekcjach, winietki można zastąpić praktycznym rozplanowaniem. Pomoże to w organizacji miejsc, a przy tym da wolną rękę gościom.

Dodatki ślubne - jak urozmaicić wystrój stołu i wnętrza sali weselnej?

Jednym z funkcjonalnych, a przy tym ciekawych elementów aranżacji wesela jest menu. Umożliwia ono gościom zdobycie informacji o godzinach podawania poszczególnych dań, a nawet o składzie, co ma szczególne znaczenie dla osób na diecie. Doskonałym rozwiązaniem jest również menu z możliwością wyboru potraw. Dzięki niemu każdy może zadecydować, na co ma ochotę, bez konieczności przeładowania stołu dużą ilością jedzenia. Warto pomyśleć o zawieszkach na butelki, które stanowią piękną dekorację stołu, a przy tym są cenną pamiątką uroczystości.

Obecnie dużą popularnością cieszą się podziękowania dla rodziców i gości. W tym celu przydatne mogą być stylowe i spersonalizowane pudełka, woreczki czy koperty. Ciekawą propozycją są również księgi gości, które do końca życia pozostaną skarbnicą wspomnień z wesela. Warto pomyśleć o efektownych dekoracjach i gadżetach, takich jak balony, strzelające konfetti z płatkami róż, eleganckie poduszki na obrączki, lampiony szczęścia, bańki mydlane czy śmieszne akcesoria dla gości do zdjęć. Wszystkie tego typu dodatki znaleźć można w bogatej ofercie sklepu internetowego JDSTYLE.

Artykuł sponsorowany