Jeśli weselny budżet nie pozwala Wam zatrudnić firmy dekoratorskiej do udekorowania sali weselnej, albo po prostu chcecie zrobić to samodzielnie, mam dla Was kilka prostych , a jednocześnie efektownych propozycji. Zobaczcie która opcja podoba Wam się najbardziej.

DRAPOWANIA NA SUFICIE

To niesamowite, jaki efekt może dać trochę tkaniny. Aby utrzymać salę w formalnym i eleganckim stylu, wybierz białe drapowania. Jeśli natomiast chcecie trochę zaszaleć albo podkreślić kolor przewodni Waszego wesela, zróbcie drapowania w innym, bardziej wyrazistym kolorze. Jednak nie warto wieszać na suficie drapowań w ciemnych kolorach, jak np. ciemny fiolet, ponieważ zamiast uzyskać elegancki efekt możecie mieć wrażenie, że sufit Was przygniata.

ALTERNATYWNA TABLICA ROZMIESZCZENIA GOŚCI

Zamiast standardowej tablicy z usadzeniem gości przy stołach, stwórzcie coś innowacyjnego. To może być np. tablica, do której będą przyczepione karteczki dla każdego gościa oddzielnie. Na każdej takiej winietce, oprócz imienia i nazwiska, napiszcie kreatywnie, jak dana osoba ma trafić do swojego stolika. To może być mapka sali z zaznaczonym miejscem, kilka słów naprowadzających albo po prostu numer lub nazwa stolika.

WISZĄCE KWIATY

Jeśli myślicie, że kwiaty można postawić tylko na stole, to wyprowadzam Was z błędu. Dlaczego by ich nie powiesić nad stołami? Bujne kwiaty zwisające w specjalnych uchwytach z sufitu stworzą bardziej przytulną i sielską przestrzeń.

TABLICA KREDOWA

Tablica kredowa jest zawsze dobrym pomysłem. Może ozdabiać wejścia na salę, a może stać bezpośrednio na sali weselnej. A co na niej napiszecie, zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni. Zobaczcie kilka propozycji w galerii poniżej.

LAMPY NA STOŁACH

Delikatne oświetlenie na stołach pomoże Wam stworzyć bardziej elegancki, nastrojowy i romantyczny klimat na sali weselnej. Jeśli dodatkowo zdecydujecie się na umieszczenie kwiatów na stołach, mogą się one przydać do ukrycia kabli z lampek.

KOLOROWE SZKŁO

Chodzi tu oczywiście o kieliszki. Watro rozważyć wypożyczenie kieliszków w kolorze przewodnim wesela. Może się wydawać, że będzie to akcent wręcz niezauważalny na sali weselnej, jednak kolorowe szkło przy białych obrusach i zastawie będzie dawać bardzo ciekawy efekt.

NUMERY STOLIKÓW

Jeśli chcecie wnieść w wystrój sali coś oryginalnego, wykorzystajcie do tego numery stolików. Umieśćcie numery lub nazwy stolików na ciekawych przedmiotach: butelkach po winie, proporczykach lub latarenkach.

PAPIEROWE LATARNIE

Papierowe latarnie to żadna nowość. Jeśli jednak zawiesicie ich dostatecznie dużo pod sufitem i przyciemnicie główne światło, efekt będzie zapierać dech w piersiach.

Jak widać, możliwości kreatywnego (i niedrogiego!) udekorowania sali weselnej jest całe mnóstwo. Jedyne, czego potrzebujecie, to trochę wolnego czasu i wyobraźni.

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Follow wesele123.pl's board Dekoracje sali weselnej on Pinterest.

Tagi: niedrogie dekoracje sali weselnej, tanie dekoracje sali weselnej, efektowne dekoracje sali weselnej, wesele, dekoracje weselne

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406353419268