Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dorosłego człowieka. To właśnie wtedy wchodzi się na tak zwaną nową drogę życia z ukochaną kobietą u boku. To dzień niezwykle podniosły, w którym tak naprawdę wszystko przypomina o tym, jak to ważne i doniosłe doświadczenie. Ogromną uwagę przywiązuje się zatem również do wizerunku zewnętrznego. Chociaż oczy wszystkich gości najczęściej skupione są na pannie młodej, mężczyzna również powinien dopracować swój ślubny wizerunek do perfekcji. Dzisiaj można skorzystać chociażby z porady stylisty, czytać ambitne blogi dotyczące mody ślubnej dla mężczyzn, w których pojawiają się mądre wskazówki dotyczące tego tego, jakie buty do ślubu męskie wybrać z bogatej kolekcji sklepów.

Buty ślubne męskie - słowem wstępu

Na początku warto wyjaśnić jedną wątpliwość - chociaż współczesna moda bardzo często dopuszcza zakładanie na ślub butów totalnie casualowych, takich jak na przykład trampki czy Martensy, bez wątpienia nie jest to klasyczny wybór. Można zatem puścić oko tak zwanej ślubnej modzie męskiej i wybrać coś bardziej niezobowiązującego, tworząc w ten sposób swój ślubny wizerunek, Jednak bez wątpienia buty do smokingu czy buty ślubne męskie klasyczne, to coś totalnie innego. Młode pary często chcą wprowadzić elementy zaskoczenia do swojego wizerunku lub samej ceremonii ślubnej ( na przykład przygotowują dodatkowo swoje teksty przysięgi), urozmaicają pierwszy taniec lub organizują przyjęcie weselne, w jakim nikt z gości wcześniej nie uczestniczył. W końcu ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i czasami fantazja ponosi młodych. Nie ma w tym nic absolutnie złego, wręcz przeciwnie, warto docenić państwa młodych za odrobinę fantazji. Jeżeli jednak ślub ma być w klasycznym stylu, męski wizerunek wymaga klasycznej oprawy. Jego podstawą jest odpowiednio skrojony garnitur lub smoking oraz buty. Zapomnijmy zatem na chwilę o urozmaiceniu ślubnej stylizacji na przykład o trampki. Klasyka to męskie buty na wesele w kolorze czarnym lub brązowym, które wykonane są z najwyższą starannością ze skóry, a nawiązują do któregoś z najbardziej eleganckich modeli. Świetnie sprawdzą się tutaj na przykład oksfordy lub brogsy.

Buty męskie ślubne - co założyć do smokingu?

Lakierki męskie, a może mokasyny do garnituru? Współczesna moda męska zakłada odrobinę unowocześnień, szczególnie jeżeli młodzi planują ślub na świeżym powietrzu, a wesele również pod chmurką. Do letniego garnituru uszytego na przykład z lnu, do którego pan młody nie założy krawata czy muszki, zastępując te elementy stylizacji świeżym kwiatkiem włożonym do butonierki, można wybrać lżejsze obuwie. Jeżeli jednak mężczyzna sięga po prostu po klasykę czyli na przykład po garnitur wraz z kamizelką, powinien taką stylizację uzupełnić również o bardzo eleganckie buty do garnituru. To mogą być lakierki męskie w kolorze czarnym. Jeżeli mają być to buty do smokingu, to muszą być one maksymalnie eleganckie i jak najwyższej jakości. Takie buty z reguły nie mają żadnych dodatkowych zdobień. Powinny mieć dość niski obcas i delikatnie zaokrąglony nosek. Inna kolorystyka niż czerń odpada. Smoking to po prostu najwyższy stopień elegancji męskiej - ubrać się jeszcze bardziej gustownie chyba się już nie da. To strój na wyjątkowe okazje. Jedną z nich może być właśnie ślub.

Buty ślubne dla pana młodego w kolorze innym niż czerń

Czarne klasyczne lakierki to buty perfekcyjnie wręcz stworzone do stylizacji ze smokingiem. Na swój własny ślub można jednak założyć też strój równie elegancki, jednak niebędący smokingiem. Świetnie sprawdzi się na przykład klasyczny męski wełniany garnitur w kolorze granatowym lub szarym. Do tego zestawu zdecydowanie lepiej będą prezentowały się klasyczne męskie skórzane buty wykonane ze skóry licowej, utrzymane w taki kolorystyce jak brąz czy bardzo ciemny burgund. Można wybrać model taki jak oksfordy czy brogsy. Wielu mężczyzn decyduje się też na równie eleganckie buty Monk. Każdy z tych modeli butów to klasyka sama w sobie. Aby jeszcze mocniej podkreślić, na jaki jest zwykłą okazję tworzona jest stylizacja z takimi butami, można wybrać model ze skórzaną podeszwą. Takie buty to już naprawdę klasa sama w sobie.

Weselne buty dla mężczyzn - jak wybrać najpiękniejszy model?

Buty to zawsze bardzo istotny element męskiej stylizacji. Warto poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie naprawdę perfekcyjnej pary. Stawiając na klasyczne skórzane buty, tak naprawdę wprowadza się do swojej garderoby model, który sprawdzi się też na wiele innych eleganckich okazji.

To często odróżnia męskie ślubne buty od butów damskich - można wykorzystać je wiele razy, zakładając je do teatru, opery czy po prostu do pracy. Warto szukać świetnych modeli butów w internecie, bo właśnie tam jest zawsze ich największy wybór. Pod linkiem: https://klasycznebuty.pl/pl/c/Buty-slubne-meskie/75 można zapoznać się z wieloma pięknymi eleganckimi modelami butów dedykowanych dla panów, którzy planują swój ślub i wesele. Liczba modeli może przyprawić o zawrót głowy - naprawdę jest z czego wybierać!

Artykuł sponsorowany