Dopasowanie idealnego podkładu to nie lada wyczyn. Niestety – wciąż pokutuje przekonanie, że im ciemniejszy kolor, tym piękniejszy, zdrowszy odcień cery. Nic bardziej mylnego. Produkt należy dobierać tak, by maksymalnie stapiał się z naturalną barwą naszej skóry. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę!

Podkład to jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Używa się go do przykrycia niedoskonałości, wyrównania kolorytu, ochrony skóry, zmatowienia cery. Ile kobiet, tyle celów. By jednak podkład pod makijaż spełniał swoją funkcję i upiększał, a nie szpecił, musimy skierować zainteresowanie na kilka szczegółów.

Feeria barw

Jeśli zadajesz sobie pytanie o to, jak dobrać podkład do cery, to jesteś już na drodze do sukcesu. Niestety wiele kobiet przed zakupem nie zaprząta sobie głowy taką analizą. A to przynosi fatalne skutki. Ciemne, pomarańczowe oblicze to codzienny widok na polskich ulicach. Tymczasem wystarczy kilka prostych trików, by taka baza idealnie dopasowała się do naszej twarzy i nadała jej zdrowego, świeżego wyglądu.

Pierwszym, na co musimy zwrócić uwagę wybierając najlepszy dla nas produkt, będzie jego odcień. Na początek warto się zorientować czy nasza skóra jest w tonacji chłodnej, czy ciepłej. Na tej podstawie będziemy mogły wykluczyć całą masę wyrobów, które nie będą się dla nas nadawać. Dla zimnej urody idealne są te z różowymi tonami, dla ciepłej – z żółtymi.

Kiedy już testujemy kosmetyk w drogerii, sprawdzajmy jego zgranie z nami. Zwykle nie mamy szansy testować go np. na policzkach i wybieramy raczej dłoń. By uniknąć wpadki, nałóżmy więc odrobinę fluidu na jej zewnętrzną część. Tu kolor skóry jest zbliżony do tego, który mamy na buzi. Idealnym rozwiązaniem jest nałożenie produktu na żuchwę i dopasowanie go zarówno do szyi, jak i twarzy.

Sucha, tłusta i mieszana

Ale kolor to nie wszystko. Podkład pod makijaż powinien mieć nie tylko idealny odcień, ale także najlepszą dla konkretnego typu cery formułę. W zależności od tego, czy jesteśmy posiadaczkami suchej, tłustej czy może dojrzałej skóry, wybierzemy dla siebie inny produkt.

Sucha lubi receptury mocno nawilżające, wzbogacone o minerały i witaminy, które będą dodatkowo pielęgnować szarą i cienką warstwę naskórka. Tłusta i mieszana także potrzebują silnego nawilżenia. Tutaj jednak najlepiej unikać składników z tendencją do zatykania porów lub takich z nadmiarem sztucznych składników. Im bardziej kryjący kosmetyk, tym większe ryzyko problemów z wypryskami czy nadmierną produkcją sebum. Zmęczona cera pokocha rozświetlenie, a dojrzała – wyrób bogaty w witaminy i kwas hialuronowy.

Dokładność i precyzja

Kiedy wybierzemy już perfekcyjny kosmetyk, musimy jeszcze nauczyć się do aplikować. Jak nakładać podkład do twarzy? Jest kilka sposobów. Możemy użyć do tego naszych dłoni (uprzednio solidnie umytych), gąbeczki lub pędzla. Każda z tych metod ma swoje zalety i warto wypróbować wszystkie, by wybrać tę idealną dla siebie.

Gąbeczka bardzo dobrze radzi sobie z kryciem, ale jest niestety mało ekonomiczna, bo zatrzymuje w sobie sporo wyrobu. Świetne efekty daje pędzel, ale jego używanie wymaga trochę wprawy. Wygodne jest nakładanie fluidu palcami – te jednak są nieprecyzyjne i musimy się upewnić, że produkt dotarł do wszystkich miejsc, także tych ukrytych, np. przy linii włosów lub w okolicy uszu.

Artykuł sponsorowany