Ślub jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w życiu. Niemniej przygotowania do uroczystości bywają kłopotliwe, o ile wcześniej nie ustali się porządku i nie przygotuje planu. Co należy załatwić zanim stanie się na ślubnym kobiercu? Ile wcześniej kupić obrączki? Pozwólcie, że wyjaśnimy.

Zacznijcie od listy gości

Naprawdę warto zacząć od sporządzenia listy gości. W myślach rodzina nie wydaje się tak liczna, ale gdy zaczniecie wypisywać kolejne imiona, może się okazać, że ostatni wujek trafi do zestawienia z numerem bliskim 200, albo i wyższym. Jeśli tak się stanie, potrzebna jest sala, która pomieści tak licznych gości, zapewniając im przestrzeń do swobodnego jedzenia oraz do tańca.

Wytypujcie świadków

Bycie świadkiem na ślubie to prawdziwy zaszczyt. Pomyślcie o rodzeństwie, o przyjaciołach, kogo z nich widzielibyście obok siebie w dniu ślubu? Być może są oni równie ważni dla innych, stąd zalecamy, by jak najwcześniej poinformować o planowanych zaślubinach, aby nie stawiać nikogo w niezręcznej sytuacji, gdy został już poproszony i to na ten sam termin!

Określcie datę i miejsce ślubu

Kwestia fundamentalna. Kiedy i gdzie odbędzie się ślub? W porównaniu z tym, pytanie – kiedy kupić obrączki doprawdy blednie. Datę przemyślcie oboje, wybierzcie miesiąc, który najbardziej Wam odpowiada, a który nie obfituje w inne rodzinne imprezy, typu komunia święta albo ślub kogoś bardzo bliskiego.

Zarezerwujcie salę oraz DJ’a albo zespół

Może się okazać, że pierwszy wolny termin na sali weselnej zmusi Was do zmiany terminu zaślubin. Warto więc przed zadeklarowaniem daty w kościele albo USC pomówić z właścicielem sali. DJ bądź zespół również mogą wprowadzić dodatkowe zamieszanie, stąd zalecamy dogranie wszystkich trzech elementów, a dopiero potem rezerwację terminów.

Wybierzcie fotografa i kamerzystę

Imprezę tak ważną, jak ślub, należy rzecz jasna uwiecznić, aby za kilka lat móc wrócić do tych chwil i przypomnieć je sobie na nowo. Rodzice i chrzestni też zechcą mieć pamiątkę. Za to goście ucieszą się z obecności fotobudki, będącej prawdziwym hitem na polskich weselach.

Poszukajcie krawca, czas zamówić suknię oraz garnitur

W uszyciu idealnej sukni ślubnej pomoże doświadczona krawcowa. Do niej także warto się udać odpowiednio wcześniej, nawet na 12 miesięcy przed planowaną uroczystością, aby zaklepać sobie termin, omówić na spokojnie krój, jak również mieć czas na przymiarki oraz poprawki. W przypadku Pana Młodego jest nieco prościej, lecz tak ważna okazja zobowiązuje do zaopatrzenia się w nienagannie skrojony garnitur. Wszak oczy gości będą zwrócone również na niego.

Jeszcze zaproszenia

Nazwisko każdego z gości znajdzie się na zaproszeniu, wręczanym osobiście przez przyszłych małżonków. Drukarnie oferują szeroka gamę zaproszeń, w różnych wzorach i deseniach. Co więcej, można zamówić druk spersonalizowany, co wyklucza konieczność ręcznego wypisywania. Wręczanie dobrze rozpocząć na około 3 miesiące przed ślubem.

Umówcie fryzjera oraz kosmetyczkę

Żeby pięknie tego dnia wyglądać, trzeba umówić się z fryzjerką. Wcześniej dobrze jest spotkać się na dogranie fryzury próbnej. Podobnie jest z makijażem, który powinien pasować do urody i stylu Panny Młodej, dlatego makijaż próbny cieszy się tak dużą popularnością.

Teraz jest czas na obrączki

Kiedy kupić obrączki? Właśnie teraz, gdy najbardziej pracochłonne i zawiłe sprawy zostały już załatwione. Obowiązki za Wami, czas na przyjemności, czyli zakup obrączek. Będziecie je nosić na palcu do końca życia. Przemyślcie zatem każdy ich aspekt. Czy mają być z jednego rodzaju złota, czy może łączone? Z białego, czy z czerwonego złota? Z rantem zaokrąglonym, czy jednak z prostym? Pytań jest wiele, a odpowiedź na każde z nich jedna – przymierzyć i zobaczyć, czy wygodnie Wam w nich.

Zobacz: Ranking obrączek ślubnych w 2019 roku

Ustalcie menu, wystrój sali, dopnijcie pozostałe kwestie

Na kilka tygodni przed ślubem należy udać się na salę w celu ustalenia menu oraz dekoracji. Jedzenie dopasujcie pod preferencje wszystkich gości, aby każdy mógł się najeść do syta. W tym samym czasie porozmawiajcie z DJ’em o oczekiwanej muzyce i zabawach. To już ostatni ważny punkt. Pozostaje już tylko spotkać się na kobiercu i powiedzieć sobie – TAK.

Szukasz obrączek - zapoznaj się z ofertą sklepu: https://auroria.pl/

Artykuł sponsorowany