Pierścionki zaręczynowe to od niezliczonych lat tzw. temat rzeka. Mężczyźni stają przed ogromnym wyzwaniem, kiedy mają wybrać ten jeden niepowtarzalny, który sprawi, że kobieta z całą pewnością przyjmie zaręczyny. Obecnie oferta jubilerska jest na tyle szeroka, że ostateczna decyzja jest naprawdę trudna. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia! Czym kierować się kupując pierścionek zaręczynowy? O tym można przeczytać poniżej!

Określenie preferencji narzeczonej

Pierścionki zaręczynowe przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet. To one najprawdopodobniej będą go nosić do końca życia. Dlatego dobrze jest przemyśleć wybór i dopasować biżuterię do preferencji partnerki. Większość mężczyzn dzień zaręczyn chce zachować w tajemnicy aż do ostatniego momentu, więc zapytanie narzeczonej wprost, czy ma jakieś wymagania bądź oczekiwania dotyczące pierścionka, raczej nie wchodzi w grę. Jednak nie będzie to konieczne. Jeśli do tej pory mężczyzna nie zwracał większej uwagi na to, jakie ozdoby nosi jego kobieta, to jest to idealny moment, aby to zmienić. Nie jest trudno zauważyć, co wybiera na co dzień, a co na szczególne okazje. W przypadku, gdy narzeczona gustuje w zróżnicowanej biżuterii, to pierścionek zaręczynowy powinien być bardziej zbliżony do tej noszonej każdego dnia. Przy wyborze niezbędne jest też upewnienie się, czy kobieta nie jest uczulona na żaden z kruszców.

Rozmiar palca ma znaczenie

Jeżeli zakochany mężczyzna kupował wcześniej swojej wybrance pierścionek, to doskonale będzie wiedział, jaki ma rozmiar palca, a jak nie, to trzeba będzie go poznać. Odradza się podkradanie biżuterii ze szkatułki, licząc na łut szczęścia, że kobieta się nie zorientuje. Jeśli zauważy brak, to nie będzie niespodzianki, ponieważ może się domyślić, o co chodzi. Z drugiej strony jeszcze przyjdzie jej do głowy myśl, że ktoś ją okradł i wezwie patrol policji. Znacznie łatwiej jest wybrać się na wspólną wyprawę do jubilera lub zmierzyć dokładnie średnicę jednego z noszonych pierścionków. Alternatywą jest wtajemniczenie innej osoby w plany mężczyzny np. przyjaciółki lub siostry wybranki, która pod pretekstem wyboru biżuterii zdobędzie niezbędne informacje. Zresztą całkiem możliwe, że jest już w ich posiadaniu. Ważne jest to, aby przy dylemacie związanym z rozmiarem pierścionka wybrać ten większy. W razie potrzeby można go przecież zmniejszyć, a zbyt mały nie wejdzie na palec i cały urok zaręczyn pryśnie.

Określenie budżetu i porównanie cen

Choć w krajach anglosaskich panuje niepisana zasada, że pierścionki zaręczynowe powinny równowartością jednej lub dwóch pensji, to w Polsce ona na szczęście nie obowiązuje. W dzisiejszych czasach tylko nieliczni mężczyźni mogą pozwolić sobie na zakup biżuterii za kilka tysięcy złotych. Poza tym nie to jest najważniejsze, przecież liczy się sam gest oraz uczucia przyszłych małżonków. W związku z tym pierścionek powinien mieścić się we wcześniej określony zakresie cenowym. Dobrze jest też porównać ceny u różnych jubilerów. Mimo że zaręczyny są bardzo ważnym dniem, to wcale nie trzeba przepłacać.

Artykuł sponsorowany