Źródło: www.theknot.com | www.myweddingguides.com | www.girlyard.com

Wybór fryzury ślubnej wcale nie jest taki prosty. Ilość możliwości jest wręcz nieograniczona! Jeśli już się zdecydowałaś, że chcesz mieć welon i zastanawiasz się, co zrobić z włosami, aby go przypiąć, to zobacz 5 typów fryzur ślubnych, które idealnie współpracują z welonem.

1. Fryzury ślubne z welonem - wysoki kok

Jeśli tylko masz wystarczająco długie włosy, aby związać je na czubku głowy, to warto przemyśleć tę opcję. Pamiętaj jednak, że w takiej fryzurze będziesz wyższa, więc jeśli chcesz dodać sobie kilku centymetrów, to ta fryzura ślubna jest właśnie dla Ciebie. Do takiego koka welon można podpiąć od spodu, aby cały koczek był widoczny lub z góry – wtedy welon przykrywa kok i sprawia wrażenie, jakby go było znacznie więcej i jeszcze bardziej wysmukli Twoją sylwetkę. Koczek możesz również ozdobić delikatną spinką lub biżuteryjnym grzebykiem do włosów.

Źródło: www.theknot.pl

Źródło: www.theknot.pl

2. Fryzury ślubne z welonem – tradycyjny kok

Jeśli z jakichś powodów nie jesteś zwolenniczką wysokich koków, zawsze możesz zdecydować się na tradycyjny kok z tyłu głowy. Aby fryzura nie była zbyt gładka, można delikatnie odbić od głowy włosy nad czołem. Taka fryzura będzie bardzo elegancka i podkreśli rysy twarzy. Tu również welon może być zaczepiony nad kokiem i fantazyjnie układać się na włosach lub pod kokiem i delikatnie spływać w dół, nie zasłaniając pięknego upięcia.

Źródło: www.weddinginclude.com

Źródło: www.planyourperfectwedding.com

3. Fryzury ślubne z welonem – niski kok (hiszpański)

Ta fryzura daje bardzo wiele możliwości. Kok może być ciasno zebrany nad karkiem – dodaje wtedy elegancji, surowości i eksponuje ostre rysy twarzy. Ale może być też związany luźno, wręcz niedbale, z wystającymi kosmykami zasłaniającymi kark – idealny dla romantyczek, wielbicielek stylu boho i luźnych upięć. Taki kok włosom doda objętości, a Tobie dziewczęcego uroku.

Źródło: www.modwedding.com

Źródło: www.myweddingguides.com

4. Fryzury ślubne z welonem – włosy rozpuszczone

Jeśli masz piękne, długie włosy i właśnie w takiej fryzurze czujesz się najlepiej, to wcale nie znaczy, że musisz zrezygnować z welonu! Doświadczeni styliści fryzur mają swoje metody na umocowanie welonu na rozpuszczonych włosach i robią to w taki sposób, że nawet szalone tańce na parkiecie nie są w stanie ruszyć welonu.

Źródło: www.girlyard.com

Źródło: www.weddingforward.com

5. Fryzury ślubne z welonem – warkocz

Zwolenniczki warkoczy również nie muszą rezygnować z welonu. Delikatnie zapleciony warkocz z boku głowy lub wokół całej głowy doda Ci uroku i romantycznego „looku”.

Źródło: www.bridalmusings.com

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: fryzury ślubne, fryzury ślubne z welonem, fryzury ślubne kok, fryzury ślubne z warkoczem