Wybór stroju na - ten jeden z najważniejszych dni w życiu, jest nie lada wyzwaniem, zarówno dla pań, jak i panów. Mimo, że świat damskiej mody ślubnej zaskakuje coraz odważniejszymi stylizacjami, męski ubiór, w dniu ślubu, powinien być wyrazem prostoty i klasyki. Garnitur czy smoking? Czerń, granat, a może biel? Jeżeli zastanawiasz się co wybrać, to w tym poradniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Garnitur ślubny – minimalizm ponad wszystko

Dobrze skrojony, idealnie podkreślający męską sylwetkę, a dodatkowo utrzymany w ciemnej tonacji – taki garnitur jest niezmiennie modną klasyką, która od lat jest punktem odniesienia dla mężczyzn, podczas spotkań o podniosłym charakterze, egzaminów i rodzinnych uroczystości. Model wybierany na ślub, powinien być wyjątkowo elegancki, dlatego najlepiej wybierać garnitury wykonane z najlepszych materiałów. W tej kwestii prym wiedzie wełna (najlepiej ta o grubości 120 S), która jest tkaniną sztywną (dzięki czemu garnitur nie gniecie się), choć jednocześnie delikatną. W kwestii kroju, prym wiodą garnitury slim – idealnie dopasowane nogawki i taliowane marynarki to rozpoznawalne elementy tego fasonu. Moda na obszerne, zbyt luźne garnitury, które wyglądają jakby były o rozmiar za duże, bezpowrotnie przeminęła. W dzień swojego ślubu z pewnością każdy chce wyglądać doskonale, dlatego oprócz trendów trzeba wziąć pod uwagę własną sylwetkę. Modele slim najbardziej pasują szczupłym mężczyznom, dlatego panowie o nieco tęższej budowie ciała, powinni pomyśleć o kroju regular fit, który jest nieco luźniejszy, ale wciąż dobrze dopasowany. Poza krojem i materiałem niebagatelną rolę odgrywają także pozostałe elementy: patki, rozcięcia, klapy, liczba guzików. Garnitur jedno-, jak i dwurzędowy, z jednym lub dwoma rozcięciami, posiadający kieszenie z patkami lub bez nich – każdy z tych modeli będzie odpowiedni na ślub, dlatego przy wyborze tych urozmaiceń, należy kierować się własnymi preferencjami. Czarny lub granatowy garnitur świetnie wpisuje się w ceremonialny dress code, a wraz ze stylową muchą lub cienkim krawatem stworzy strój ponadczasowy. Można też pójść o krok dalej i zainspirować się strojem, jaki na bankiety wybierał agent 007 James Bond. Czarne spodnie, biała marynarka i… czarna mucha! Synonim elegancji i szyku, którym zainspirował się Wojciech Szczęsny i na swój ślub wybrał takie właśnie zestawienie.

Smoking – wieczorowa elegancja

Smoking jest nieco wyżej w hierarchii elegancji niż garnitur – zwykle zakładany jest na przyjęcia odbywające późnym popołudniem lub wieczorem. Mężczyzna ubrany w smoking prezentuje się niezwykle dostojnie, a poza ślubem i weselem można go założyć do opery, filharmonii i inne uroczystości o charakterze oficjalnym i osobistym. Strój ten najlepiej wygląda w sztucznym świetle – to właśnie wtedy najlepiej widać urok połyskujących, satynowych klap, które są rozpoznawalnym elementem smokingu. Pod marynarką powinna się znaleźć kamizelka lub gruby pas, zwany hiszpańskim, posiadający zaszewki skierowane do góry. Ten szykowny męski strój, wybrany na ślub, należy dopełnić koszulą na spinki i czarnymi butami ze skóry licowej lub lakierowanej. Dodatkiem, którego nie może zabraknąć w zestawieniu ze smokingiem, jest czarna mucha. Podkreśla ona uroczysty charakter stroju, a przede wszystkim zakładana jest na uroczystości o charakterze rozrywkowym. Smoking ślubny warto także urozmaicić żywym kwiatem umieszczonym w butonierce. Należy pamiętać, że smoking jest bardziej elegancki niż garnitur, ale także mniej uniwersalny, dlatego, jeżeli chcesz jeszcze nieraz wykorzystać swój ślubny strój, to zdecydowanie drugi z wymienionych będzie rozwiązaniem bardziej praktycznym.

Jeżeli poszukujesz garnituru lub smokingu na ślub, zajrzyj na: https://www.lancerto.com/kolekcje/slub.html, i zapoznaj się z bogatą ofertą. Znajdują się tam garnitury slim, regular slim, a także szykowne smokingi, które świetnie sprawdzą się w dniu ślubu. Wyróżnia je profesjonalne wykonanie, oryginalny design, a także wysoka jakość, dzięki czemu męski strój ślubny będzie naprawdę wyjątkowy.

Artykuł sponsorowany