Garnitur to ponadczasowy element garderoby, noszony przez mężczyzn na formalne okazje, ale nie tylko. Część z panów zakłada to ubranie na co dzień z powodu określonego dresscode’u w pracy. Niezależnie od tego jak często nosimy garnitur, powinien towarzyszyć mu odpowiednio dobrany gadżet. Zegarek do garnituru to dodatek, który ze strojem tworzy nierozerwalny duet. Wybór egzemplarza nie jest jednak prosty. Mitem jest bowiem stwierdzenie, że w tym zestawieniu sprawdzi się każdy czasomierz. Jaki zegarek do garnituru wybrać, aby wyglądać nienagannie? W tym artykule poznamy podstawowe zasady doboru oraz propozycje egzemplarzy, które idealnie sprawdzą się w eleganckiej stylizacji. Elegancki zegarek męski do garnituru to dopełnienie stroju. Wybrany świadomie i po uprzednim rozeznaniu, będzie stanowił nieodłączny element formalnego outfit'u.

Jaki powinien być zegarek do garnituru?

Wybór zegarka do garnituru nie jest skomplikowany, pod warunkiem, że znamy kilka kluczowych zasad, którymi powinniśmy się kierować. Zegarek garniturowy powinien być subtelny i stanowić jedynie dopełnienie każdego stroju. To bardzo ważna zasada, bowiem tym właśnie różni się zegarek męski do garnituru od innych czasomierzy. Tak jak w przypadku sportowych lub casualowych outfitów ekstrawagancja oraz eksperymentowanie z formą nie łamie zasad dobrego smaku, tak zegarki do garnituru powinny cechować się elegancją i dyskretnym wyglądem. Nie oznacza to oczywiście, że powinny być nijakie! Subtelna elegancja to klasa sama w sobie, dzięki czemu przykuwa wzrok zachwycając wyrafinowaniem. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć odnośnie tego jak dobrać zegarek do garnituru? Zwróćmy uwagę, aby czasomierz wielkością był proporcjonalny do naszego ciała. Panowie o szerokich nadgarstkach mogą pozwolić sobie na większe modele, natomiast panom o drobnej budowie ciała polecamy zegarki do garnituru o średnicy 35-40 mm. Choć podobne wymiary obecnie spotykamy w wydaniach damskich, a w modzie ostatnimi czasy brylują duże zegarki męskie garniturowe, należy pamiętać, że czasomierz powinien mieścić się pod mankietem koszuli. Warto więc wziąć pod uwagę także cienki zegarek do garnituru jako opcję, która wpisze się w standardy elegancji.

Elegancki zegarek męski do garnituru - propozycje modeli

Szukając męskiego zegarka z przeznaczeniem do noszenia w zestawieniu z klasycznym garniturem, warto zwrócić uwagę na ofertę marek takich jak Atlantic oraz Tissot. Czasomierze tych marek cechują się tym, czym powinien cechować się elegancki zegarek do garnituru. Doskonałym tego przykładem są modele Zegarek Atlantic Worldmaster1888 Special Edition - męski oraz Zegarek Tissot LE LOCLE POWERMATIC 80 - męski.
Skoro wiemy już na co zwrócić uwagę wybierając męski zegarek do garnituru, przyjrzyjmy się im pod kątem poszczególnych wytycznych. Warto bowiem pamiętać, że tak, jak nie każdy zegarek pasuje do garnituru, tak nie każdy garnitur wpasuje się w stylistykę konkretnego zegarka, charakteryzującego się powyższymi cechami.

Zobacz pełną ofertę zegarków męskich idealnych do garnituru: https://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

Zegarek do garnituru ślubnego

Jak dobrze wiemy, wybór dodatków do stylizacji ślubnej nie jest zagwozdką wyłącznie panny młodej. Zegarek do garnituru ślubnego to wyjątkowo istotny element w stylizacji pana młodego. Jego nadgarstek powinien zdobić idealnie dobrany czasomierz, który razem z formalnym, klasycznym strojem stworzy najbardziej pożądany efekt - elegancki i w dobrym guście. Wiemy już, że w zestawieniu z garniturem nie sprawdzą się modele ekstrawaganckie, o nietypowych kształtach, zbyt duże i cechujące się sportowym wyglądem. Mianem najbardziej klasycznego modelu, a więc pasującego do ślubnej stylizacji, określa się zegarek o białej tarczy, srebrnej kopercie oraz z czarnym paskiem. Przykładem zegarka idealnie odzwierciedlającego te cechy jest zegarek marki Doxa, model 173.10.011.01 Zegarek Doxa - męski. To najbardziej klasyczna propozycja. Warto jednak pamiętać, że dodatki takie jak zegarek w stylizacji ślubnej pana młodego powinny idealnie korespondować ze stylizacją panny młodej. Zdarza się więc, że mężczyzna idąc tym tropem do ślubnego ubioru dobiera brązowe obuwie. Wówczas postawmy na zegarek o brązowym pasku. Przykładem takiego zegarka jest klasyczny, elegancki zegarek marki Citizen, model AR1130-13AZegarek Citizen - męski.

Zegarek do granatowego garnituru

Jaki zegarek do granatowego garnituru będzie tym idealnym? Czasomierz z brązową bransoletą to idealny zegarek do granatowego garnituru. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby stylowy gadżet korespondował z niebieskawymi odcieniami stylizacji? W tym przypadku doskonale sprawdzają się egzemplarze o złotych tarczach i kopertach. Szukając takiego zegarka, warto zwrócić uwagę na ofertę marki Adriatica, w tym wyjątkowy model A8242.1221Q Zegarek Adriatica Quartz Classic - męski.

Zegarek do garnituru do 500 zł

Chcąc dobrać odpowiedni czasomierz do formalnej, męskiej stylizacji, nie musimy wydawać fortuny. Warto jednak wymarzony model wybrać z oferty sprawdzonej marki, co zapewni nam wysoką jakość, a co za tym idzie długi czas bezproblemowego użytkowania. Bez problemu znajdziemy elegancki, doskonale dopasowany do stylizacji zegarek do garnituru do 500 zł.

Mogłoby się wydawać, że jedynie zegarki na skórzanej bransolecie nadają się do stylizacji formalnych. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie przepadają za tego typu bransoletami, a chcieliby skomponować klasyczną stylizację w dobrym guście. Zegarek na bransolecie do garnituru to propozycja, która również może wyglądać elegancko i robić piorunujące wrażenie. Szukając tego typu zegarka, mieszczącego się w przedziale cenowym do 500 zł, warto zwrócić uwagę na ofertę marki Lorus, w tym elegancki model Zegarek Lorus Quartz Classic Chronograph - męski.

Zegarek do garnituru do 2000 zł

Jeśli nasz budżet przeznaczony na zegarek do garnituru mieści się w granicach 2000 zł, mamy bardzo szerokie pole wyboru. W ofercie topowych marek znajdziemy wiele eleganckich zegarków w tej cenie, które doskonale sprawdzą się w formalnych stylizacjach, także fanom motoryzacji. Jeśli do eleganckiego ubioru chcemy przemycić naszą pasję, jaką jest sport, warto zwrócić uwagę na zegarek do garnituru do 2000 zł marki Casio Edifice. Każdy, kto poszukuje w elegancji odrobiny kontrolowanego szaleństwa, znajdzie w jej bogatej ofercie coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany