Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. W tym wyjątkowym dniu pragniemy wyglądać szczególnie.

Niestety nasza sylwetka często pozostawia wiele do życzenia, a ostatnie tygodnie przed ślubem nie ułatwiają dbania o sylwetkę. To czas, kiedy mamy do załatwienia mnóstwo spraw związanych z uroczystością, dochodzi do tego praca zawodowa, nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków i na regularne wizyty na siłowni.

Aktywność fizyczna

Jeżeli chcemy schudnąć i ładnie wymodelować sylwetkę, musimy zacząć ćwiczyć. Bez aktywności fizycznej ciężko liczyć na zadowalające efekty. Nie należy się zmuszać do aktywności fizycznej, której nie lubimy. Ćwiczenia powinny sprawiać przyjemność.

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na ćwiczenia we własnym domu. Do wyboru mamy wiele sprzętów do ćwiczeń przeznaczonych do domowego użytku. Wystarczy kupić jeden sprzęt, np. rower stacjonarny z oferty sklepu marbo-sport.pl i ćwiczyć na nim regularnie w wolnych chwilach. Dużą zaletą posiadania własnego sprzętu do ćwiczeń jest możliwość treningów np. podczas oglądania telewizji. A każda z nas wie, że ciężko jest zrezygnować z ulubionego serialu na rzecz ćwiczeń.

Starajmy się też dużo ruszać w ciągu dnia. Zamiast windy przejdźmy się po schodach, zamiast komunikacji miejskiej wybierzmy spacer, starajmy się też aktywnie spędzać weekendy.

Zdrowe, regularne odżywianie

Trzeba jak najszybciej zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jeśli uwielbiamy słodycze, fast foody, ciasta, desery, trzeba niestety z nich zrezygnować na jakiś czas. Dieta przed ślubem powinna być oparta na warzywach. Warzywa zawierają mało kalorii oraz dużo błonnika, witamin, minerałów, antyoksydantów. Warto jeść ich jak najwięcej, dodawać je do każdego posiłku, zabierać do pracy, spożywać jako przekąski.

Głodówki i drastyczne diety nie są dobrym pomysłem. W dniu ślubu możemy być zmęczone i nie będziemy mieć energii na zabawę. Odbiją się też na naszym wyglądzie i odbiorą całą radość z przygotowań do tego ważnego dnia.

Ważne jest natomiast regularne odżywianie. Każdy dzień należy zacząć od śniadania. Kolejne posiłki trzeba spożywać w regularnych odstępach czasu. Zamiast trzech obfitych posiłków lepiej zjeść 5-6 mniejszych. Ostatni posiłek należy spożyć około 3 godziny przed snem. Pamiętajmy też o piciu dużych ilości wody, która przyspiesza metabolizm i wypłukuje toksyny z organizmu.

Artykuł sponsorowany