Kiedy nadchodzi ten najważniejszy moment, gdy szykujesz się do wyboru swojej sukni ślubnej na pewno towarzyszą Ci przy tym różne emocje. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, które powinny pomóc Ci wybrać tą jedyną, idealną suknię ślubną!

Zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na poszukiwania sukni

Swojej wymarzonej sukni ślubnej nie znajdziesz w trakcie jednej wizyty w salonie. Przymiarki również trwają dłuższą chwilę. Na pewno nie zostawiaj tego zadania na ostatni moment.
Najlepiej, gdybyś zaczęła poszukiwania już na około rok przed planowaną uroczystością. Pomożesz sobie w szukaniu, gdy umówisz się na wizytę w salonie. Będziesz wtedy miała pewność, że zostaniesz należycie obsłużona. Poza tym cała uwaga konsultantki będzie skierowana wyłącznie na Ciebie. Polecamy również skorzystać z obsługi salonu w czasie zimy – ruch jest mniejszy, co pozwoli Ci na większy wybór terminu spotkania pasującego Tobie.

Suknia ślubna musi pasować do Twojego stylu

Twój styl - to on jest najważniejszy podczas poszukiwać sukni ślubnej. Musi ona przecież odpowiadać Tobie, nie możesz czuć się w niej nieswojo.
Pamiętaj, że to Ty masz czuć się dobrze w swojej kreacji, a nie inni. Zastanów się czy chcesz podążać za modą, czy może wybierzesz model sprzed kilku, kilkunastu sezonów albo nawet lat. Przypatrz się czy fason sukienki jest idealnie skrojony na Ciebie i pod Ciebie. Z pewnością chcesz tego dnia wyglądać wyjątkowo - jedynie idealnie dobrana suknia ślubna pomoże Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Dopasuj suknię do figury

Kroje sukni ślubnych, a także innych sukienek na przeróżne okazje należy dobrać pod Twoją sylwetkę. Odpowiednio dobrany fason jest w stanie podkreślić zalety Twojej sylwetki i schować jej mankamenty.
Nie kieruj się tylko jednym, tym konkretnym wzorem sukienki. Może okazać się, że kiedy go przymierzysz nie będzie do Ciebie pasował. Baw się i przymierzaj różne modele. Obserwuj, w których wyglądasz najbardziej korzystnie. Z doświadczenia polecamy dokumentować każdą przymiarkę aparatem w telefonie - pamięć bywa ulotna, a zdjęcia pomogą Ci dokonać wyboru.

Określ budżet na suknię ślubną

Każda Panna Młoda ma inne możliwości finansowe. Na pewno pójście „na żywioł” może doprowadzić do kłopotów finansowych. Najkorzystniej będzie, jeżeli określisz Twój budżet jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań.
Pomoże Ci to w selekcji różnych modeli na starcie i ochroni Ciebie przed rozczarowaniem, jakim może być zerowa szansa na znalezienie tańszego odpowiednika droższego modelu.

Rady są w porządku, ale…

Wybierając się do salonu sukien ślubnych zaprosisz na wizytę bliskie Ci osoby. Nic w tym dziwnego. W końcu rodzina i przyjaciele znają dobrze Twój gust. Ich obecność sprawi, ze ten czas będzie miły dla wszystkich.
Nie bój się spróbować propozycji Twoich bliskich. Nie upieraj się przy modelu widzianym w katalogu sukien ślubnych. Nigdy nie wiadomo jak będzie taka suknia ślubna wyglądała na Tobie. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja wyboru sukienki zawsze należy do Ciebie.

Zmierz i sprawdź wygodę

Wybierając swój fason sukni ślubnej pamiętaj, że wygląd jest ważny, ale jeszcze bardziej istotna jest Twoja wygoda. W końcu będziesz miała suknię ślubna na sobie przez wiele godzin. Nie chcesz przecież kojarzyć swojego ślubu z otarciami i uwierającą sukienką.
Przymierzając różne modele, spędź kilka minut w każdym z nich. Przejdź się. Schyl. Zatańcz. Usiądź. Obserwuj międzyczasie zachowanie sukni ślubnej. To, co zaobserwujesz to cenne wskazówki odnośnie wyboru tej idealnej sukni na Twój ślub.

Jakość tkaniny

Materiał z jakiego uszyta jest Twoja sukienka ma swoje właściwości. Na przykład może się on nadmiernie gnieść, może nie przepuszczać lub przepuszczać powietrze. Można śmiało powiedzieć, że ile materiałów, tyle właściwości.
Koniecznie sprawdź jak umocowane na sukni są ozdoby w postaci diamencików. Jeśli są klejone istnieje obawa, że mogą odpaść.
Zastanów się jakie są Twoje preferencje materiałowe. Może ślub odbędzie się gorący dzień lata? Pamiętaj aby materiał w tym przypadku oddychał.

Idealna suknia ślubna

Czy istnieje jedna, idealna suknia ślubna dla wszystkich kobiet? Prawdopodobnie nie. Każda z nas ma inne gusta i guściki. Oznacza to, że musisz sama podjąć tę - nie da się ukryć - ciężką decyzję. Pomóc Ci w tym może katalog salonu sukien ślubnych Gala. To najnowsze kolekcje sukien ślubnych na rok 2022 i 2023, a także specjalnie stworzona kolekcja sukien ślubnych dla kobiet w ciąży. Sprawdź, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom!