Według pewnego zwyczaju panny młode wybierają buty ślubne po wybraniu już sukni, niekiedy na krótko przed samą uroczystością. Jest to błąd, bowiem w obuwiu należy mierzyć suknię i na podstawie jej długości dobierać wysokość obcasa. Chociaż modeli obuwia, które możemy założyć na ślub jest przynajmniej kilka, to najefektowniej nogi Panny Młodej prezentować się będą w czółenkach.

Komfort Panny Młodej ponad wszystko!

Podstawową zasadą, jaką powinny kierować się Panny Młode przy doborze butów jest to, aby były one wygodne, wszak to w nich spędzą one wiele godzin, głównie tańcząc. Obuwie nie może więc uwierać, powodować pojawienia się odcisków, sprawiać nam bólu, słowem - nie powinno zepsuć tego szczególnego dnia.
Wygoda butów ślubnych musi iść w parze z elegancją, dlatego dobierajmy fasony spełniające te dwa warunki oraz oczywiście pasujące do kreacji.

Fason czółenek a... nogi

Buty ślubne należy dobrać również do kształtu nóg. Jeśli posiadamy masywne łydki, wówczas odpowiednie będą czółenka na wysokim obcasie i o lekko zaokrąglonym nosku lub z wycięciem z przodu. Niedobrze natomiast będą wyglądać bardzo cienkie szpilki oraz paski wokół kostki - te ostatnie uwydatnią kształt łydek. Przy nogach pulchnych sprawdzą się pantofle o głębokim wycięciu, na obcasie w kształcie stożka i półsłupka. Tutaj również odpadają cieniutkie szpilki, które dadzą raczej groteskowy efekt, czółenka z paskami oraz buty o wielu zdobieniach. Posiadaczki szczupłych nóg natomiast mogą wybierać i przebierać niemal w każdym modelu butów.

W bieli czy w kolorze?

Czasy, kiedy restrykcyjnie przestrzegano zasady butów ślubnych w odcieniach bieli odeszły do lamusa. Dzisiaj Panny Młode mogą pozwolić sobie na więcej swobody w doborze kolorystyki. Choć i w tym przypadku powinny pamiętać m.in. o tej radzie: jeżeli suknia również posiada odcień spoza palety bieli, wówczas buty powinny być o ton ciemniejsze od niej, a ich podeszwa ma być jasna.

Jeśli nie czółenka na ślub, to co?

Jeżeli ślub i wesele jest organizowane wiosną lub latem, Panna Młoda może pozwolić sobie na założenie odkrytych butów. Sandały ślubne są niezwykle eleganckie i zapewnią komfort stopom poprzez zapobiegnięcie ich nadmiernemu poceniu się i pojawieniu się odparzeń. W przypadku tych butów należy wybierać modele stabilne, o solidnych paskach i zapięciach. Sandały harmonizują z bardziej skromnymi i lekkimi sukniami ślubnymi, dlatego nie należy ich zestawiać z rozbudowanymi i rozłożystymi kreacjami. Do tych okazałych sukni idealne będą czółenka - klasyczne lub w wersji open toe, czyli z odkrytym palcem.
Kolejna sytuacja, w której czółenka można zastąpić innym fasonem obuwia to zabranie butów na zmianę. Będzie to rozwiązanie idealne dla kobiet, które na co dzień nie noszą obcasów. Jako wygodniejszą alternatywę polecamy wówczas baleriny ślubne, najbardziej eleganckie z tego modelu.
Niskie buty ślubne to najlepsza alternatywa również dla pań, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa.
Rynek ślubny i weselny oferuje coraz więcej opcji modowych Pannom Młodym, dlatego nie dziwi fakt, że próbują one eksperymentować i poszukiwać własnego stylu. Jednak przy coraz odważniejszym dobieraniu butów czy innych dodatków, nie zapominajmy o klasycznych regułach, które zawsze się sprawdzają.

Artykuł sponsorowany