Obrączki ślubne to biżuteria, którą kupujemy z myślą o noszeniu jej codziennie przez wiele lat. Szukamy więc czegoś uniwersalnego, ale jednocześnie – przede wszystkim ze względu na symbolikę tej biżuterii – unikatowego i wyjątkowego. Czy da się te oczekiwania połączyć?

Zacznij od kruszcu

Pierwszym kryterium wyboru powinien być kruszec, z jakiego wykonane mają być obrączki. Najczęściej wybór pada na złoto, ale i ono występuje w co najmniej trzech wersjach, a więc żółtego, białego i różowego złota.

Decydując się na jedną z wybranych opcji, szczególnie kobieta powinna pomyśleć o pozostałej swojej biżuterii i tym, co najczęściej nosi. Jeśli w jej szkatułce dominuje srebro, białe złoto będzie lepszym wyborem. Wielu kobietom podoba się również nieoczywisty kolor różowego złota, które pasuje do bardzo różnej biżuterii.

Wybierając obrączki, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego typ, ale i próbę. Wyjściowym rozwiązaniem w przypadku obrączek jest złoto próby 333, które jest trwałe i dające sporo możliwości personalizacji dzięki wykorzystaniu w stopie większej ilości innych metali. Nie da się jednak ukryć, że jeszcze trwalsze, mniej podatne na odkształcenia, a przede wszystkim szlachetniejsze są wyższe stopy złota. W przypadku większości modeli obrączek istnieje możliwość podniesienia próby do 585. Możesz rozważyć także 18-karatowe złoto próby 750, czyli najwyższy dostępny stop złota.

Personalizacja klasyki

Obrączki ślubne to biżuteria na całe życie. Warto zadbać, aby była ona jednocześnie uniwersalna, klasyczna, ale przy tym po prostu „nasza”. Doświadczeni producenci oferują naprawdę bogaty wybór rozwiązań w zakresie personalizacji i zdobienia klasycznych obrączek.

  • Jeśli cenisz minimalizm możesz postawić na prostą, klasyczną obrączkę o szerokości od 2 do nawet 5-6 mm. W nieco bardziej rozbudowanej wersji do wyboru masz modele uzupełnione delikatnym diamentem.
  • Nieco bardziej wyraziste są obrączki z kilkoma diamentami. Do wyboru są zarówno modele np. z białym i czarnymi diamentami.
  • Ciekawym rozwiązaniem dodającym charakteru obrączce jest matem poprzecznym. Niekonwencjonalny projekt to propozycja dla ceniących sobie oryginalność i niekonwencjonalność.
  • Bardzo atrakcyjnie prezentują się również obrączki z owalnymi milgryfami. Jeśli postawisz na te nawiązujące do kwiatu lotosu, obrączka zyska dodatkową symbolikę.
  • Dla miłośniczek bardzo delikatnych wzorów atrakcyjną propozycją może okazać się faktura w kwiatowy wzór.

Możliwości jest naprawdę sporo. Ponadto producenci oferują możliwość uzupełnienia obrączki o odcisk palca czy własnoręczny podpis.

Artykuł sponsorowany