Rozjaśniacz do włosów to kosmetyk, który pozwala znacznie zmienić kolor. Platynowe blondy na całej fryzurze są już mniej popularne i rzadziej się je wykonuje. W ostatnich sezonach królowały koloryzacje typu ombre, sombre, bronde, które są wielowymiarowe i pasują do różnych typów urody. Być może zastanawiasz się nad metamorfozą fryzury przed ślubem, ale obawiasz się jak ona wpłynie na kondycję włosów. Jeśli tak - zapraszamy do artykułu, rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Czy rozjaśniacz do włosów jest bezpieczny?

Na początku trzeba zaznaczyć, że rozjaśniacz do włosów to produkt, który dość mocno wpływa na ich strukturę. Umożliwia zmianę odcienia do 7, 8, czasem nawet 9 tonów, dlatego musi mieć dość intensywne działanie. Podczas zabiegu łuski rozchylają się, aby pigmenty mogły wniknąć w głąb ich struktury. Dzięki temu uzyskany efekt jest trwały. Oczywiście samo rozjaśnianie może osłabić pasma. Najczęściej objawia się to suchością, szorstkością i większą skłonnością do puszenia się fryzury. Wszystko to jednak można na bieżąco zwalczać stosując odpowiednią i systematyczną pielęgnację. Bardzo istotna jest także kondycja pasm przed zabiegiem - im słabsze są wcześniej, tym trudniej będą znosić zabieg i jego efekty.

Rozjaśnianie całościowe czy refleksy?

W ostatnich sezonach zdecydowanie królują metody koloryzacji oparte na zastosowaniu rozjaśniacza do włosów tylko na wybrane partie fryzury. Wspomniane na początku modne techniki w stylu sombre polegają na tym, aby w obecny kolor naturalnie wpleść jaśniejsze refleksy. Uzyskuje się dzięki temu wielowymiarowy efekt, który wygląda często bardzo naturalnie i jest podobny do pasm muśniętych słońcem po wakacjach. Refleksy świetnie wyglądają na odcieniach blond, ale mogą być także wykonywane na brązach, aby je rozświetlić i nieco złagodzić rysy twarzy.

Najlepszy sposób: próbna fryzura

Czasem trudno sobie wyobrazić efekt po zabiegu z użyciem rozjaśniacza do włosów, szczególnie jeśli do tej pory miałaś jednolity kolor. Decyzja o zmianie fryzury przed tak ważnym wydarzeniem jak ślub powinna być przemyślana. Najlepiej jeśli poradzisz się swojego fryzjera, który profesjonalnie dobierze typ i technikę farbowania do kondycji Twoich pasm. Tak samo jak w przypadku uczesania na ślub - w przypadku koloryzacji również polecamy wykonanie próbnego zabiegu na jakiś czas przed uroczystością. Pozwoli to przyzwyczaić się do nowej fryzury i stwierdzić czy dobrze się w niej czujesz, a w razie potrzeby fryzjer będzie miał czas na delikatną korektę koloru.

Pielęgnacja włosów po rozjaśnieniu

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do utrzymania dobrej kondycji fryzury po zabiegu z użyciem rozjaśniacza. Poniżej kilka głównych zasad:

  • Włosy rozjaśnione wymagają stosowania kosmetyków nawilżających, odżywczych i regenerujących.
  • Do mycia warto wybrać delikatny szampon. Po każdym myciu konieczne jest zastosowanie maski, aby zapewnić pasmom gładkość i połysk oraz ułatwić ich późniejsze modelowanie.
  • 1-2 razy w tygodniu warto olejować włosy. Naturalne oleje tworzą na włóknach warstwę ochronną, która zapobiega nadmiernej utracie wilgoci.
  • W miarę możliwości należy ograniczyć stosowanie stylizacji termicznej, ponieważ wysoka temperatura jest szkodliwa dla włókien.

Artykuł sponsorowany