Otrzymując zaproszenie na wesele, bez względu na to, czy dotyczy ono bliskiej osoby, czy dalszej rodziny, każda kobieta rozpoczyna poszukiwania idealnej kreacji. Znalezienie odpowiedniej sukienki nie jest bowiem łatwe i może przysporzyć sporo kłopotów. Po pierwsze powinna ona być zjawiskowa, ale nie może przyćmić swoją strojnością sukni ślubnej Panny Młodej. Po drugie powinna być wygodna, ale jednocześnie elegancka i po trzecie musi być idealnie dopasowana do sylwetki właścicielki. Pamiętajmy, że wesele to coraz częściej eleganckie przyjęcia. Sukienki weselne zaproszonych Pań muszą zatem współgrać z charakterem danej imprezy. Jak zatem wybrać tę jedyną?

Sukienki weselne koktajlowe

Zaproszone na przyjęcia Panie decydują się na bardzo różne sukienki weselne. Przekrój prezentowanych na jednej imprezie modeli bywa zatem bardzo szeroki. Do najbardziej popularnych typów należą z pewnością sukienki koktajlowe. Charakteryzują się one dużą uniwersalnością oraz nieograniczonym niemalże wyborem. Są to jednocześnie sukienki subtelne i eleganckie, które w przyszłości można włożyć na wiele różnych okazji. Tego typu kreacje to najczęściej sukienki koronkowe lub gładkie w delikatnych, stonowanych kolorach.

Idealna sukienka koktajlowa, jednocześnie elegancka i stonowana sprawdzi się także jako kreacja na przyjęcie urodzinowe czy nawet do pracy. Raz poczyniona inwestycja, zwróci się zatem wielokrotnie. Nic więc dziwnego, że każda praktyczna pani, wybierając się na wesele, zdecyduje się na sukienkę koktajlową.

Sukienki weselne wieczorowe

Kolejnym bardzo chętnie wybieranym w przypadku wesel typem sukienek są sukienki wieczorowe. Te kreacje charakteryzuje zarówno bardziej odważny fason, jak i kolorystyka. Z pewnością nie sprawdzą się w pracy, a i wkładając ją na kolejną imprezę, w której mogą uczestniczyć Ci sami gości popełnimy niemałe faux pas. Bardzo często są to sukienki czarne, ozdobione błyszczącymi elementami i cekinami, jak i sukienki czerwone.

Sukienki wieczorowe są o wiele bardziej zobowiązujące niż sukienki koktajlowe. Dlatego też na taki wybór decydują się zazwyczaj te bardziej odważne Panie.

Sukienki (nie tylko) na wesele

Sukienki weselne to jednak nie tylko eleganckie sukienki koronkowe, koktajlowe czy suknie wieczorowe. Wertując wieszaki w eleganckich butikach czy popularnych sieciówkach, odnajdziemy bez trudu i takie kreacje, które sprawdzą się na co dzień a przy odrobinie fantazji i doborze odpowiednich dodatków doskonale wypadną również na przyjęciu weselnym. Klasyczna sukienka w kształcie litery A w jednolitym kolorze sprawdzi się podczas lunchu z przyjaciółmi, ale jeżeli dobierzemy do niej zdobione szpilki i kopertówkę, a wszystko uzupełnimy wieczorowym makijażem, świetnie sprawdzi się również na weselu.

Decydując się na taki wybór, należy jednak uważać, aby nie przesadzić w żadną stronę. Zbyt pospolita, bawełniana sukienka może wprowadzić w zakłopotanie nie tylko samą właścicielkę, ale i gospodarzy. Pamiętać bowiem należy, iż jako goście jesteśmy zaproszeni, aby uczestniczyć w najważniejszym dniu życia Młodej Pary. Powinniśmy więc do tematu

Artykuł sponsorowany