Prędzej czy później każdą Parę Młodą czeka wybór obrączek ślubnych. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujecie, wybór najpiękniejszego dla Was wzoru obrączek będzie już czystą przyjemnością! Zobaczcie, na co zwrócić uwagę, aby obrączki służyły Wam przez długie lata i cieszyły Was za każdym razem, jak na nie spojrzycie.
Jak i kiedy wybrać rozmiar obrączek?
Tu Panie mogą mieć troszkę łatwiej, ponieważ jeśli mają już jakiś pierścionek na serdecznym palcu, mogą się zasugerować jego rozmiarem. U Panów sprawa jest bardziej czasochłonna. Po pierwsze, oni zazwyczaj nie mają się czym sugerować, a po drugie - nie są przyzwyczajeni do noszenia biżuterii na dłoni i przez to mają tendencję do wybierania za dużych rozmiarów.
Na co zatem zwrócić uwagę? Przede wszystkim, mierząc obrączki zadbajcie o to, aby Wasze dłonie nie były ani zmarznięte (wtedy palce zmniejszają swój odwód), ani zbyt spuchnięte od upałów. Oprócz temperatury, na rozmiar palców ma wpływ również ciąża, wysiłek fizyczny, wypity wcześniej alkohol czy stres. Wszystkie te czynniki powodują lekkie opuchnięcie palców.
Warto również pamiętać, że obrączka obrączce nie równa. Z zasady, wybierając szerszą obrączkę tj. 8-10 mm, powinna ona być o jeden rozmiar większa w stosunku do węższych obrączek, aby móc przejść przez kostkę.
Jaki kolor złota wybrać?
Tu występują pewne nieścisłości w nazewnictwie. Złoto jako kruszec jest tylko jedno i ma piękny, żółty, błyszczący kolor. Jednak jest ono na tyle miękkim metalem, że do produkcji biżuterii używa się stopów złota z różnymi domieszkami. W zależności od użytych dodatków, stop złota, czyli w końcowym efekcie również obrączka – przybiera różne kolory.
Najpopularniejsze kolory złota to:
żółte złoto – czyste złoto z dodatkiem srebra i innych metali. Im wyższa próba złota (czyli im więcej czystego złota przypada na 1000 g stopu), tym ładniejszy żółty odcień ma obrączka. Jednak wraz ze wzrostem zawartości czystego złota, zwiększa się jej podatność na odkształcenia i zarysowania;
białe złoto – nie występuje w przyrodzie. Kolor uzyskuje się poprzez dodanie do czystego złota niklu. Jednak stop ten nadal nie jest biały – ma barwę słomkową, czyli jest lekko żółty. Aby nadać obrączce srebrzysto-biały kolor, poddaje się ją rodowaniu, czyli nakłada warstwę rodu. Rodowa powłoka nie wnika w głąb obrączki, przez co z biegiem lat może się zetrzeć i odsłonić słomkowy kolor białego złota;
różowe złoto – również uzyskuje się dzięki dodaniu do czystego złota innych metali. W tym przypadku różowy kolor nadaje złotu miedź. Im wyższa próba złota, tym mniej domieszek, a tym samym delikatniejszy różowy kolor obrączki. I odwrotnie – im niższej próby wybierzecie złoto, tym więcej posiada ono domieszek, a co za tym idzie - jego kolor będzie coraz bardziej czerwony.
Co osadzić w damskiej obrączce – brylant czy cyrkonię?
Cyrkonie są sztucznymi kamieniami, stworzonymi przez człowieka. Z czasem mogą się porysować, zmatowieć i stracić swój blask. Brylant natomiast jest jednym z najtwardszych minerałów, a porysować można go jedynie innym brylantem. Zatem wyższość brylantów nad cyrkoniami jest jednoznaczna. Właśnie dlatego firma Savicki do każdej pary obrączek dodaje gratis brylant, który również bezpłatnie oprawia w damską obrączkę! Macie więc pewność, że już zawsze kamyk będzie błyszczał i mienił się w słońcu tysiącem kolorów!
Dodano w kategorii Moda i uroda
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy