Panna młoda przyciąga spojrzenia – to oczywiste. Nic dziwnego, że niezmiernie się stresuje tym, czy dobrze wypadnie. Stylizacja nie może mieć więc niedociągnięć i chodzi tu nie tylko o suknię, fryzurę czy makijaż, lecz także o inne detale. Wśród nich prym wiodą dłonie – to w końcu one będą w samym centrum uwagi, gdy przyjdzie do zakładania obrączek. Jeśli chcesz wypaść perfekcyjnie, poznaj kilka prostych sztuczek, jak w szybkim czasie doprowadzić ręce do ładu.

Pielęgnacja na co dzień

Najważniejsze to zainteresować się stanem dłoni i paznokci na długo przed dniem ślubu. Dlaczego? Ponieważ jeśli je zaniedbamy, możemy mieć ogromne problemy w zregenerowaniu ich na ostatnią chwilę. Zwłaszcza tych mocno przesuszonych i spękanych. Jak sobie radzić? Przede wszystkich regularnie używać kremów nawilżających bądź natłuszczających, najlepiej takich na bazie oliwki albo olejów. Jeżeli jednak to za mało, wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne kuracje w postaci serum, maseczek i kompresów. Pomożesz sobie również, zakładając do sprzątania i zmywania ochronne rękawiczki.

Pamiętaj o skórkach

Gdy już odżywisz skórę i wyrównasz jej powierzchnię, skup się na skórkach. To często pomijany szczegół, ale jakże istotny! Specjaliści dzielą się na dwie grupy. Jedni uważają, że nieestetyczne zadziorki powinno się wycinać za pomocą cążków, drudzy natomiast twierdzą, że o wiele lepiej jest odsuwać je drewnianymi patyczkami lub profesjonalnymi przyrządami. Zrobisz, jak uważasz, pamiętaj jednak – przy pierwszej metodzie skórki odnawiają się o wiele szybciej, stają się grubsze i twardsze.


Do zabiegu używaj preparatów zmiękczających, dobre nawilżenie spowalnia bowiem odrost naskórka. Zamiennie można zaaplikować płyn opóźniający jego odrost.

Paznokcie – nadaj im kształt

Płytki wyglądają różnie. Mogą być okrągłe, kwadratowe, krótkie i głęboko osadzone albo podłużne i jak migdał. Te ostatnie to ideał i marzenie każdej kobiety. Oczywistym jest, że jeżeli Twoje paznokcie są z natury mało ciekawe, ciężko będzie je naturalnie wystylizować. W takiej sytuacji zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej manikiurzystki. Jeśli jednak Twoja płytka daje pole do popisu, to nie zaniedbuj jej.

Regularnie obcinaj i piłuj paznokcie, ale zawsze według potrzeb. Pamiętaj, że od dawna nie są już modne bardzo długie szpony. Jak je formować? Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji i smukłości dłoni – wykończenie może być proste, zaokrąglone albo w szpic, obecnie niezwykle na czasie. Do piłowania używaj pilnika szklanego bądź drobnoziarnistego.


Małe dzieła sztuki

Na koniec pozostaje zadbanie o kondycję samych płytek. Być może nie masz z nimi problemów, ale jeśli się rozdwajają, łamią i falują, koniecznie powinnaś rozpocząć kurację odżywczą. Zacznij przede wszystkim od zmiany diety i wprowadzenia do jadłospisu czy domowych kuracji na przykład żelatyny. Rytuał uzupełnij o specjalistyczną odżywkę wzmacniającą do kruchych paznokci. Nakładaj ją systematycznie, a zobaczysz, jak zmieni się wygląd Twoich dłoni.

Na tak przygotowanym fundamencie nic, tylko malować i zdobić. Gdy nie czujesz się na siłach, idź do stylistki. Jeśli jednak sama potrafisz wyczarować na paznokciach cuda, nie zapomnij najpierw odtłuścić płytek specjalnym preparatem, zanim nałożysz na nie lakier. Z okazji takiego dnia jak ślub sięgnij wyłącznie po dobry, trwały i szybkoschnący. Może być z efektem żelowym albo matowym, to zależy od tego, jak będziesz się prezentować. Na wierzch nałóż nabłyszczająco-utwardzający top coat.


Na wyciągnięcie ręki

Nie chcesz marnować ani chwili, którą mogłabyś poświęcić na szykowanie się do ceremonii? To oczywiste! Chodzenie po sklepach marnuje cenną energię. Nie bez znaczenia jest też to, że dłonie są wtedy narażone na niekorzystne czynniki. Jeśli chciałbyś zadbać o perfekcyjny manicure bez zbędnego zastanawiania się między półkami, możesz wszystkie potrzebne produkty kupić w drogerii internetowej, na przykład na stronie MakeUp.pl, gdzie dostawa jest zawsze darmowa, niezależnie od wartości zamówienia.

Dagmara Deska