Zagubiony w bezmiarze Oceanu Indyjskiego Mauritius słynie ze słonecznych plaż i turkusowych, krystalicznych lagun. Zakochaliście się w tej bajce? Macie rację! Idealne warunki klimatyczne jak i dzielący ją od kontynentu dystans sprawia, że wyspa ta oprócz egzotycznej, tropikalnej atmosfery oraz luksusowych hoteli, ma jeszcze do zaoferowania odwiedzającym ją gościom błogi spokój i dzikie, mało uczęszczane zakątki.
Mauritius cieszy się solidną reputacją światowego specjalisty w organizacji ceremonii ślubnych, dysponuje bowiem odpowiednią infrastrukturą i wykształconym personelem. Profesjonalna kadra hotelowa zapewnia wysokiej jakości usługi, a szeroki wachlarz ofert pobytowych gwarantuje satysfakcję nawet najwybredniejszym gustom.
Prawo maurytyjskie pozwala na organizowanie cywilnych ceremonii ślubnych na plaży lub w innych, wyszukanych, niezwykłych miejscach, po uprzednim otrzymaniu na to zgody od Urzędu Stanu Cywilnego i władz miejskich. Niezawodna, sprawdzona receptura, to ceremonia ślubna na pokładzie katamaranu lub zabytkowej łodzi ślizgającej się po lazurowych wodach laguny i podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem szampana w ręku... Śluby na plaży, pod wodą lub na szczycie góry z panoramicznym widokiem za plecami nie są już schizofrenicznym wymysłem nowobogackich, ale stanowią ogólnodostępny i coraz bardziej popularny element maurytyjskiego, ślubnego pejzażu. Pytanie, jak przekonać urzędnika żeby wdrapał się z Wami na szczyt, człapał po piasku na bosaka, zszedł na 15 metrów głębokości lub pobujał na pokładzie katamaranu, aby udzielić Wam oficjalnie i prawnie uznanego ślubu cywilnego? Na tym właśnie polega praca koordynatora ceremonii ślubnej: sprawić, aby Wasze pomysły mogły w pełni się zrealizować, przy czym kontrola i zarządzanie idealnym przebiegiem ustalonego programu ma pozostać dla Was... hmm... niewyczuwalne. Zorganizowanie ślubu kościelnego natomiast jest możliwe wyłącznie w kościele, po uprzednim ustaleniu szczegółów z polskim księdzem, mieszkającym na wyspie.
Pary z dłuższym stażem, które wybierają się na egzotyczny, maurytyjski urlop, mają przed sobą idealną okazję do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Jubileuszowe obchody wiążą się wtedy z niezapomnianymi wrażeniami... to wyjątkowo romantyczne i długo pozostające w pamięci emocje!
Więcej czytaj tutaj: http://slubmauritius.com
Jeśli nie planujecie ceremonii religijnej ani cywilnej, marzycie jednak o wyznaniu Waszego uczucia i wymianie obrączek w kontekście uroczystej i romantycznej oprawy, możecie zrealizować to dzięki ceremonii symbolicznej! Świecka, symboliczna ceremonia ślubna jest formalnym sposobem wyrażenia Waszego zaangażowania jako pary, jednakże bez obecności urzędnika, ani księdza. Nazywana jest również "american ceremony", "ceremonią zaangażowania", "symboliczną uroczystością" albo « the same sex marriage ». Prowadzona przez prawdziwego celebranta artystę, odzwierciedla dokładnie to, co Was łączy i co jest dla Was ważne. Podkreśla indywidualizm i niepowtarzalność każdego związku.
Coraz więcej młodych par ulega urokowi tropikalnego klimatu, aby po wsunięciu obrączki na palec zasmakować świeżo złowionego homara w cieniu kokosowych palm. Mauritius to zerwanie z tradycją, nietuzinkowość, poszukiwanie silnych wrażeń i romantyzmu. To ciągle żywy folklor i proste podejście do życia, wszechobecny uśmiech i życzliwość. Bose stopy przez cały dzień i słone pocałunki na dobranoc. Tutaj człowiek czuje się wolny. A może czas płynie wolniej i tylko nam się tak wydaje? Cokolwiek by to nie było, magia wyspy promieniuje. Szczytem luksusu i wygody jest możliwość osobistego ułożenia przebiegu ceremonii, jej charakteru, dekoracji, muzyki... a nawet własnego ubrania! Nie śniło Wam się nawet, że można wziąć zaślubiny w kostiumie kąpielowym? Tutaj można! Tancerze Segi i kreolskie pieśni jako muzyczne tło? Wianek z frangipane czy dywan z płatków bugenwilli, powiewne woale czy zielone liście palmy, grillowane langusty czy indyjskie curry, sesja zdjęciowa na plaży o zachodzie słońca, rejs po lagunie czy przelot helikopterem nad otaczającymi wysepkami? Możliwości są niezliczone, granicą są Wasze pomysły i wcześniej ustalony budżet.
Należałoby tutaj, nie tylko zaznaczyć i podkreślić, a wręcz wytknąć i przytupnąć, że wyobrażenie o nieprzyzwoitych kosztach ślubu na Mauritiusie jest przesadą! Koszty załatwienia formalności i ceremonii ślubu cywilnego za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji i biur zbliżony jest do cen, jakie należy przewidzieć za zorganizowanie podobnych ceremonii w krajach europejskich. Ślub kościelny jest darmowy – tak jak i w Polsce – składa sią dobrowolną ofiarę osobiście, na ręce księdza. Prowizja pobierana przez biura podróży za usługi organizacji ślubu kościelnego nie powinna zatem być mylona z rzeczywistymi jego kosztami. One po prostu nie istnieją. Dodatkowe opłaty związane ze ślubami na Mauritiusie, z którymi należy się liczyć, to wszelkiego rodzaju przejazdy. Najważniejszą więc pozycją w tej ślubnej wyprawie pozostają przeloty i zakwaterowanie.
Tym, którzy nie mają czasu, aby zająć się osobiście przygotowaniem ślubnej ceremonii, komunikację z miejscowymi podwykonawcami usług umożliwi doświadczony kilkunastoletnią pracą w branży ślubnej polskojęzyczny koordynator. To osoba, która zamieszkuje na wyspie, doskonale więc zna maurytyjską rzeczywistość i sprawnie porusza się pośród tubylczych, niepisanych zwyczajów. To dyplomata, który potrafi znaleźć odpowiednie wyjście z nieprzewidzianej sytuacji. Osoba o wysokiej kulturze osobistej i wykształconym poczuciu estetyki, jest kreatorem wydarzeń, a nie tylko ich obserwatorem.
Nie czekajcie, aż inni pokażą Wam swoje zdjęcia z nietuzinkowej, ślubnej krainy. Zadecydujcie sami o charakterze Waszej ceremonii i dowiedzcie się wszystkiego o tym, jak zabrać się do przygotowań do ślubu na maurytyjskiej plaży.
Pozdrawiam,Katy Windys
polskojęzyczny koordynator ceremonii ślubnej
http://slubmauritius.com
Dodano w kategorii Motywy i kolory
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy