Wesele na plaży to taki trochę amerykański zwyczaj. W Polsce, chociaż plaże mamy piękne, to pogoda lubi płatać figle, a i woda w morzu do najcieplejszych nie należy. Pewnie właśnie dlatego wesela na plaży nie są u nas zbyt powszechne. Jednak jeśli jednak marzy Ci się wesele w plażowych klimatach, zorganizuj wesele, którego tematem przewodnim będzie właśnie plaża!

Plaża na weselu

Wybierając salę weselną zwróćcie uwagę na to, aby miała wyjście na ogród, w którym będziecie mogli zrobić plażę, czyli wysypać trochę piasku, postawić leżaki, poduchy, baldachim, a kelnerzy będą tam donosić chłodne napoje. Przed wejściem na „plażę” możecie postawić kosz z jednorazowymi klapeczkami dla gości – na pewno zostanie to docenione.

Plażowe dodatki

Udekorujcie salę wszystkim tym, co kojarzy Wam się z plażą, morzem i słońcem. Na stołach mogą stać wazony z piaskiem i muszelkami, rozgwiazdy, białe kwiaty, świeczki. Zaproszenia, winietki na stołach czy plan stołów również mogą zawierać motywy plażowe – rozgwiazdy, muszle, kotwice, kolor morski – tego typu dodatki będą idealnie sygnalizować gościom, czego się spodziewać.

Panna Młoda

Na weselu z plażą w tle Panna Młoda powinna postawić na lekką, zwiewną suknię z długimi rozcięciami, a na głowie równie dobrze jak welon, sprawdzi się wianek z żywych kwiatów.

Księga gości

To jest element, którym łatwo pozytywnie zaskoczyć gości, a sobie stworzyć pamiątkę na całe życie. Na weselu z plażą, jako motywem przewodnim, księgą gości może być butelka, do której goście będą wrzucać Wam np. swoje rady lub życzenia dla Was. Taką butelkę możecie schować głęboko i otworzyć dopiero za kilka lat, np. z okazji 10 rocznicy ślubu.

Prezenty dla gości

Podziękowaniem dla gości warto nawiązać do motywu przewodniego Waszego wesela. Co to może być? Co tylko przyjdzie Wam do głowy! Mogą być małe buteleczki z piaskiem, muszelkami i karteczką z podziękowaniem w środku. Mogą być również personalizowane okulary przeciwsłoneczne, na których napisane będą np. Wasze imiona i data ślubu. Kolejną propozycją mogą być cukierki zamknięte w małych flakonikach zamkniętych korkiem.

Tort

Nie zapomnijcie zamówić tortu z plażowymi akcentami! Biały tort z niebieskimi zdobieniami, paskami czy kotwicami doda Waszemu weselu lekko marynistycznego wyglądu. Dobrze sprawdzą się dodatki na torcie w kształcie muszli, rozgwiazd, koniki morskie czy wręcz imitacja piasku. A może cukiernik zrobi Wam najprawdziwszy słodki zamek z „piasku”?

Pozdrawiam, Olga Stępień
www.KacikInspiracjiSlubnych.pl

Follow wesele123.pl's board Plaża jako motyw przewodni wesela on Pinterest.

Tagi: plaża jako motyw przewodni wesela, beach wedding, wesele w stylu beach, plażowy ślub

Zdjęcie tytułowe (główne) tego artykułu, a także wszelkie informacje o jego autorze oraz jego źródle znajdują się tutaj: www.pinterest.com/pin/451767406353854907