Aby wesele mogło się odbyć, potrzebne jest miejsce, gdzie para młoda i goście weselni będą mogli oddać się zabawie. Oferty sal do wynajęcia są przeróżne i łatwo można się zagubić w gąszczu ofert. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, na jakich aspektach wynajmu sali weselnej należy skupić się w pierwszej kolejności.

Koszty

Przyjęcie weselne będzie kosztować i to jest fakt, którego każdy ma świadomość. Niemniej jednak oferty poszczególnych sal mogą znacząco się od siebie różnić. W pierwszej kolejności musisz więc oszacować, na ilu mniej więcej gości będzie przyjęcie. Następnie dowiedz się, jakie będą koszty zorganizowania przyjęcia. Dopytaj czy w cenę wliczona jest obsługa kelnerska oraz opłata korkowa. Umów również kwestie zapłaty, kwotę zaliczki oraz płatność całej reszty. Zapytaj też co w sytuacji, gdyby wesele zostało odwołane i czy będziesz mógł/mogła liczyć wtedy na zwrot zaliczki bądź kosztów częściowych. Naszą propozycją lokalu do wynajęcia jest sala GoParty.

Sala

Tutaj przede wszystkim zwróć uwagę na układ sali weselnej oraz jej pojemność. Zapytaj o to, czy jest ogród, a jeśli tak to czy będzie można z niego korzystać podczas przyjęcia. Dopytaj również o kwestię związane z osobami palącymi, czy organizator wyznacza jakieś konkretne miejsce, w którym można palić. Porusz również kwestię tego, czy w tym samym czasie odbywać będzie się inna impreza w sali obok, jeśli oczywiście takowa znajduje się w obiekcie. Porozmawiaj także o dostępnych opcjach wystroju sali, zastawę stołową oraz kwestie związane z kwiatami. Dany lokal może bowiem zapewniać własne kwiaty, ale nie jest to reguła. Podobnie jest z innymi ozdobami takimi jak girlandy, winietki czy też zawieszki. Dowiedz się również czy w sali znajdzie się miejsce przeznaczone dla dzieci.

Menu

W tej sprawie porusz przede wszystkim kwestię poczęstunku, jak i dań ciepłych. Zapytaj, czy lokal przygotowuje również ciasta oraz tort weselny. Ustal też, kiedy masz dostarczyć alkohol. Jeśli wśród Twoich gości będą wegetarianie bądź osoby mające jakieś nietolerancje pokarmowe dopytaj obsługę o to, czy istnieje możliwość przygotowania czegoś specjalnie dla tych gości.

Nocleg

Większość gości weselnych po zabawie nie będzie miała jak wrócić do domu. Zwłaszcza jeśli przyjechali setki kilometrów, aby dotrzeć. Wynajmując salę weselną, koniecznie porusz kwestię ewentualnych noclegów. Zapytaj, czy dany lokal oferuje go, a jeśli tak to ile pokoi jest dostępnych? W przypadku lokalu z opcją noclegu dopytaj jeszcze o ofertę śniadaniową oraz o to, czy pokoje są przystosowane również dla dzieci.

Inne ważne kwestie, o które warto zapytać przed wynajmem

Wśród rzeczy, które powinieneś/powinnaś sprawdzić przed wynajęciem sali weselnej, jest również to czy lokal będzie zapewniał miejsca parkingowe, i ile ich będzie. Dopytaj również o bezpieczne miejsce do przechowywania prezentów. Porusz także kwestię dań, które pozostały po zabawie. Czy jedzenie to będzie pakowane gościom na wyjazd. Jeśli planujesz pokaz sztucznych ogni, również dopytaj organizatora czy jest to w ogóle możliwe.

Artykuł sponsorowany