Wiele osób przy planowaniu najważniejszego dnia w swoim życiu zastanawia się - czy obecność pupila na weselu jest dobrym pomysłem, a jeśli tak, to jak zagospodarować czas i zadbać o dobro pekińczyka, doga argentyńskiego, bulteriera, pudel toy czy jamnika?

Wesele a obecność psa

Planując wesele każdy chce, aby to był dzień idealny i wyjątkowy. Nie może na nim nikogo zabraknąć, również naszych zwierzęcych przyjaciół, którzy są dla nas często bliżsi niż rodzina! Jednak jak one to zniosą oraz w jaki sposób zadbać o ich komfort. Pies, tak samo jak jego właściciel, może odczuwać stres podczas tego dnia. Duża ilość osób, które chcą pogłaskać pieska może być dla niego bardzo traumatyczna. Dlatego bardzo ważne jest, aby wyznaczyć osobę, która zaopiekuję się psem, a do której nasz przyjaciel jest już przyzwyczajony. Pies to nie zabawka, więc równie ważne jest by tego świadome były dzieci (o ile będą na weselu). Warto zatem też pomyśleć o tym jak pies reaguje na ludzi. Jednymi z bardziej społecznych psów są takie rasy jak: jamnik, bulterier i pudel toy. Natomiast są też rasy mniej ufne jak: dogi argentyńskie czy pekińczyki.

Będąc na weselu może Cię kusić, aby dać swojemu psu coś do jedzenia z weselnego stołu. Zobacz najpierw, co pies może jeść, a czego kategorycznie mu nie wolno: https://zwierzaki.pl/czy-pies-moze-jesc-rybe

Jak poszczególne rasy mogą reagować na dużą ilość ludzi?

Bulteriery są z natury łagodnymi, ale też aktywnymi pieskami. Kochają bardzo swoich właścicieli i rodzinę. Z uwagi na to, że są one wulkanami energii mogą one potrzebować bardzo dużo uwagi i przestrzeni. Warto zadbać o to by miały dużo miejsca do biegania i do wygłupów.

Przeczytaj więcej o tej rasie: https://zwierzaki.pl/bulterier

Pekińczyki nie przepadają za dużą ilością aktywności, mogą również być zmęczone hałasem, więc watro zadbać by te psy miały możliwość odpoczynku i spokoju podczas wesela. Jednakże bardzo ważne jest by właściciel poświecił mu dużo uwagi. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że nie jest on lękliwy i jest pewny siebie, ale nie lubi on za dużo kontaktu z obcymi osobami.

Zobacz więcej o pekińczykach: https://zwierzaki.pl/pekinczyk

Jamniki są niezwykle przyjacielsko nastawione do życia. Na ogół jest przyjaźnie nastawiony w stosunku do ludzi i próbuje szybko nawiązać z nimi kontakt, przy czym również jest bardzo pewny siebie. W tym przypadku również nie powinniśmy mieć obaw do tego jak się zachowa, chociaż należy pamiętać, że mimo tego jak pies zachowuje się na co dzień, w nowych sytuacjach może zachowywać się bardzo nieprzewidywalnie.

Zobacz też: https://zwierzaki.pl/jamnik

Pudel toy jest energicznym i serdecznym psem, który świetnie sprawdza się do towarzystwa. Jest on z natury łagodny i dość aktywny, także i tutaj należałoby mu zapewnić przestrzeń do zabawy podczas wesela. Bardzo lubi być w centrum uwagi, co w tej sytuacji jest bez wątpienia bardzo dużym plusem.

Zobacz więcej: https://zwierzaki.pl/pudel-toy

Dog argentyński jest on bardzo czułym i posiadającym silną potrzebę kontaktu z człowiekiem psem. Dlatego bardzo ważne jest, by na weselu był otoczony opieką tylko właścicieli i rodziny, z którą jest wychowany. Uważany jest często za agresywnego psa, więc jeżeli nie mamy pewności co do jego zachowania wśród większej ilości osób na weselu, warto przemyśleć, czy odpowiednią decyzją jest jego udział na weselu.

Przeczytaj więcej o dogach argentyńskich: https://zwierzaki.pl/dog-argentynski

Psy na weselu - co z ubraniem?

Oczywistym jest, że kiedy zdecydujemy się na obecność psa na weselu chcielibyśmy, aby wyróżniał się on również swoim ubiorem. Jednak najważniejsze jest to, czy pies czuje się komfortowo. Zatem zanim w dniu wesela ubierzemy naszego pupila w urocze ubrano i różne dodatki, warto przekonać się wcześniej czy mu to odpowiada. Możliwe, że pies czuje się bardzo dobrze w takich stylizacjach, ale często może wystarczyć niewielki dodatek, który doda zwierzakowi trochę odświętnego wyglądu, a zarazem nie będzie mu przeszkadzał i piesek będzie czuł się bardzo swobodnie.

Co z psem po weselu?

Warto się zorientować czy w pokoju dla nowożeńców może nocować pies. Jeżeli nie ma takiej możliwości trzeba wcześniej zorganizować dla niego opiekę na noc. I tak jak wcześniej należy zadbać o to by była to bliska osoba również dla naszego psa.

Czy na sali weselnej mogą przebywać psy?

O to należy dopytać przy wyborze sali. Jeżeli wiemy, że nasz pupil będzie z nami tego dnia koniecznie należy znaleźć salę, gdzie obecność psów nie jest problemem.

Artykuł sponsorowany