Źródło: www.revamperate.com | www.theknot.com | www.sunshinecoastwedding.com

Zastanawiacie się, do czego zbierać ślubne kartki z życzeniami, które dostaniecie od gości weselnych? Mamy dla Was kilka niebanalnych propozycji, a jedną szczególnie niecodzienną!

Gdy po ślubie Para Młoda wychodzi z kościoła bądź USC, zwyczajowo jest to moment składania życzeń przez gości weselnych. Oprócz tych mówionych, każdy gość wręcza Parze Młodej również kartkę z życzeniami. Często w tej kartce znajduje się również prezent. I każda Para Młoda staje przed dylematem: do czego zbierać te ślubne kartki? Warto, aby ten pojemnik był i ładny, i praktyczny. Z dwóch powodów:

1. Po pierwsze, większość gości da Wam w prezencie ślubnym pieniądze, które włożą właśnie do tej koperty. Zatem pojemnik powinien być praktyczny – na tyle duży, aby wszystkie kartki się w nim zmieściły i na tyle bezpieczny, aby nic z niego przez przypadek nie wypadło.
2. Po drugie, kartki od gości potrafią być prawdziwym dziełem sztuki! A do tego zawierają w sobie najmilsze i najcieplejsze słowa, jakie goście chcieli Wam przekazać. Dlatego warto je przechować i po latach – jak księgę gości – obejrzeć jeszcze raz, przypomnieć sobie te emocje, dobre słowa i piękne momenty. A ładny pojemnik na koperty będzie idealnym miejscem na przechowywanie tych kartek.

Skoro już Was przekonałam, że jakiś pojemnik na koperty dobrze mieć, a jeszcze lepiej, gdyby był nie tylko praktyczny (zamykany), ale i estetyczny (reklamówka z biedronką odpada), to zobaczcie, jakie przygotowaliśmy dla Was możliwości:

Pudełko na koperty

Tekturowe pudełko z przykrywką i otworem do wrzucania kopert idealnie spełni swoją rolę. Nie zapomnijcie dobrać je tak, aby pasowało do stylu Waszego wesela! Może być rustykalne, może być białe i ozdobione wstążką w kolorze przewodnim wesela… Możliwości jest bez liku.

Zobacz pudełka na koperty
na WeddingStore.pl »

Wpisz w koszyku kod: 10dlaCiebie
Otrzymasz 10% rabatu na zakupy!

WeddingStore.pl

Źródło: www.pegeo.com.hk

Źródło: www.www.diys.com

Drewniana skrzynka

Doskonale w roli pojemnika na koperty sprawdzi się drewniana skrzynka. Może być w kolorze drewna lub lekko bielona z ozdobną girlandą z napisem „Kartki ślubne”.Szczególnie dobrze będzie się komponować na weselach w stylu rustykalnym.

Źródło: www.weddinginvitation.surfing-dormouse.com

Źródło: www.heavy.com

Źródło: www.etsy.com

Klatka na koperty

Z rustykalnych klimatów przechodzimy do tych bardziej eleganckich, eterycznych, romantycznych. Klatki dla ptaszków, które tym razem posłużą do zbierania i przechowywania weselnych kartek. Jednak wybierzcie dla siebie taką klatkę z dużą ilością „szczebelków”, aby żadna koperta nie miała szans z klatki wypaść.

Źródło: www.tabledecoratingideas.com

Poczta weselna

Ostatnia propozycja jest da osób ceniących pomysł, indywidualizm i niestandardowe rozwiązania. W roli pojemnika do zbierania kopert może Wam posłużyć prawdziwa skrzynka pocztowa opatrzona napisem „Poczta weselna”. Jeśli zdecydujecie się na wypożyczenie takiej skrzynki na dzień wesela, to musicie liczyć się z tym, że po weselu i tak będziecie musieli zorganizować inny pojemnik do przechowywania kopert weselnych. Nie mniej jednak, poczt weselna jest to całkiem fajna, nowatorska alternatywa dla innych pojemników na koperty.

Źródło: www.fashionelka.pl

Pozdrawiam, Olga Stępień

Tagi: pojemnik na koperty weselne, do czego zbierać koperty ślubne, w co zbierać koperty, pomysłowe skrzynki na koperty, w czym koperty ślubne, pudełko drewniane na koperty ślubne, pudełko na koperty ślubne