Fotograf i kamerzysta na ślubie i weselu to najczęściej wybierany trend. Ślub i wesele to wydarzenie, które pragniemy uwiecznić, a najlepiej i najkorzystniej jest, jeśli każdy szczegół z tego dnia zostanie złapany i uwieczniony na zawsze.

Rozchodzi się oczywiście o zdjęcia ślubne oraz film ślubny, przy pomocy których, uchwycone zostanie wszystko to, co powinno, abyście mogli wracać do wspomnień z tego cudownego dnia.
Fotograf i kamerzysta na weselu jest na pewno świetnym pomysłem, a idealnie jest, gdy są to profesjonaliści z jednej firmy. Przy wyborze kierujcie się jakością i doświadczeniem. Jest to kwestia niezwykle ważna, ponieważ aktualnie na rynku jest mnóstwo pseudo fotografów, którzy mogą zepsuć Waszą pamiątkę.

Dlaczego fotograf i kamerzysta z jednej firmy?

Najkorzystniej jest, gdy zatrudnicie team film plus foto, ponieważ nie tracicie czasu na szukanie dwóch wykonawców, ale wybieracie dwie usługi z jednej firmy, fotograf i kamerzysta z jednej firmy kierują się podobnymi walorami artystycznymi i mają podobne portfolio, dzięki czemu Wasze zdjęcia ślubne będą spójne z filmem ślubnym.Fotograf i kamerzysta z jednej firmy do perfekcji opanowują sztukę dobrej współpracy tak, aby Was nie stresować i oszczędzić czas podczas sesji, czy podczas zdjęć z przygotowań przed ślubem, ponadto dysponują pakietami usług, czyli fotograf i kamerzysta na wesele wychodzi taniej. Taki duet to również mniej formalności, ponieważ podpisujecie jedną umowę.

Fotograf i kamerzysta na weselu to świetna pamiątka nie tylko dla Was, ale i dla Waszych rodziców, gości, jak i Waszych dzieci.Fotografia i film potrafią dostarczyć niesamowitych emocji. Często fotografowie i kamerzyści skupiają się na tych emocjach właśnie. Czekają, obserwują i chwytają te momenty, przeważnie wtedy, gdy nie widzicie.

Ważne są jednak również detale i ludzie, którzy są w ten dzień z Wami, biegające dzieci, tort, winietki, czy menu, które było na waszym weselu. To wszystko jest uwiecznione, a nawet dużo, więcej.

Jak zachowuje się profesjonalny fotograf na ślubie? zalety fotografii na ślubie

Profesjonalny fotograf posiada bardzo dobry sprzęt, umiejętności i doświadczenie. Dobry fotograf wie jak zachować się w kościele, który uchodzi za niełatwe miejsce do fotografowania, bezbłędnie zareaguje na trudne sytuacje, których podczas ślubu i wesela jest mnóstwo, poradzi sobie ze światłem na sali, mini sesją plenerową, opadami atmosferycznymi, czy fotografowaniem fajerwerków. Dobry fotograf myśli o wszystkim i podpowiada, co powinniście zrobić, ale także wszystko z Wami wcześniej omawia, aby w tym ważnym dniu nie było niespodzianek, jednocześnie starając się być niewidocznym.

Zalety fotografii to zdecydowanie fakt, iż zdjęcia ślubne są namacalne, możemy oprawić je w ramki, czy pochwalić się mediach społecznościowych. Możemy stworzyć z nich unikalny album. Na fotografiach zatrzymać można wzruszające chwile, emocje, łzy wzruszenia, czy śmiech, ponadto fotografiami możemy podzielić się z bliskimi. Fotografie można retuszować, co oznacza możliwość usunięcia mankamentów.

Jak zachowuje się profesjonalny kamerzysta na ślubie? Zalety filmu ślubnego

Profesjonalny kamerzysta jest podobny do fotografa, zmienny jest jedynie produkt finalny w postaci ruchomych obrazów, czyli filmu. Również dysponuje świetnym sprzętem, umiejętnościami i doświadczeniem. Dogaduje się z parą i wysyła jasne komunikaty. Bezbłędnie radzi sobie w nieoczywistych sytuacjach. Jest swoistym magikiem, gdyż z kilkunastogodzinnego dnia pracy potrafi stworzyć półgodzinne dzieło, które zawiera najważniejsze wydarzenia, oprawę muzyczną i efekt finalny, który zwala z nóg i wyciska łzy.

Największe zalety filmu ślubnego, to fakt iż film ślubny jest zdecydowanie mocniejszy emocjonalnie niż fotografia. Większość firm w pakiecie dodaje do filmu głównego, kilkuminutowy teledysk jako gratis, co jest dodatkową zaletą, w filmie słyszymy głosy i widzimy ruch, tego nie da się zastąpić, przykładem może być, chociażby pierwszy taniec. Film zapewnia nam dodatkowe bodźce, które bezpośrednio wpływają na przeżywanie momentu oglądania.

Film i fotografia uzupełniają się tak znacznie, że nie powinno się ich rozdzielać, zwłaszcza w tak ważnym dniu, do którego wraca się często. W dodatku decydując się na pakiet z jednej firmy zyskujecie oszczędności a nawet bonusy w postaci zniżki na dodatkowe usługi, np. filmową i fotograficzną sesję plenerową. Walory artystyczne i estetyczne także skłaniają się ku teamowi film plus foto z powodu spójności portfolio, czyli sposobu obróbki, czy kolorystyki.