Ślub i wesele to wyjątkowe chwile w życiu młodych ludzi. Nic zatem dziwnego, że pragną, aby ten dzień na długo wpisał się w pamięci biesiadników. Aby tak się stało, konieczna jest specjalna oprawa. Zamówienie sali, fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego, a także dekoracja samochodu na wesele, podziękowania dla gości i zaproszenia ślubne – to jedynie niewielka część elementów, o jakich muszą pomyśleć przyszli małżonkowie.

Zapraszamy gości...

Nierozerwalnym elementem weselnych przygotowań są oczywiście zaproszenia ślubne. Bogaty wachlarz wzorów pozwala odzwierciedlić stylistykę planowanego przyjęcia, bazując na jego motywie przewodnim. W zależności od upodobań młodej pary, można postawić na dekoracje uzupełnione stylowymi ornamentami, albo pięknie zdobionymi kartkami z kokardami, wzbogaconymi o eleganckie wkładki z najważniejszymi informacjami.

Dekoracja weselnego stołu

Starannie przygotowana aranżacja ślubnego stołu to jeden z elementów warunkujących udane przyjęcie. Stylowa zastawa w połączeniu z rozmaitymi kompozycjami kwiatowymi w blasku świec wydają się być sprawdzonym rozwiązaniem. Podobnie zresztą jak figurki na tort. A te dostępne są w różnorodnej odsłonie. W sprzedaży bowiem znajdują się zarówno zabawne, jak i klasyczne dekoracje. W tej kategorii z pewnością prym wiedzie widok pary młodej. Umieszczone eleganckiej pozycji, a może przedstawione w roli wędkarzy czy piłkarzy? To od nas samych zależy, która koncepcja bardziej zaskarbi sobie naszą przychylność. Bez względu na to, które figurki na tort wybierzemy, jedno pozostaje pewne – ten mały, ale jakże wyrazisty detal zaciekawi wszystkich biesiadników.

Nie tylko sala...

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego oprócz ozdób sali, ważna jest dekoracja samochodu na wesele. Optymalnie byłoby, aby ten akcent dekoratorski motywem nawiązywał do stylistyki przyjęcia, wówczas cała kompozycja będzie spójna. Wianki z kwiatów, a może różane kule? Do tego rattanowe bukieciki, kokardy czy dekoracyjne puszki przywieszone z tyłu auta. A wszystko to podkreślone weselnymi tablicami rejestracyjnymi, które mogą występować w roli śmiesznych dekoracji, dodatkowo personalizowanych, wykonywanych na życzenie pary młodej. Wybór tychże ozdób jest naprawdę szeroki. Ich różnorodność pozwala dobrać idealne dekoracje, dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji.

Gadżety na wesele

Aby aranżacja tego wyjątkowego dnia przybrała na sile, z pomocą przychodzą rozmaite akcesoria. W zależności od ostatecznego wyboru, mogą być funkcjonalne lub zabawne. To od kreatywności i poczucia humoru młodej pary zależy ostateczny wybór. Niemniej jednak, największą popularnością cieszą się wystrzałowe konfetti z płatkami róż lub bibułkowymi serduszkami, zastępującymi tradycyjnie sypany przed kościołem ryż. Kolejną pozycję w kategorii gadżetów na wesele zajmują lampiony szczęścia. Wypuszczone podczas nocy weselnej z umieszczonymi wewnątrz życzeniami, stanowią podniebne widowisko, ciesząc oczy zebranych biesiadników. Stanowią alternatywę dla kosztownych pokazów pirotechnicznych, które również potrafią zdziałać prawdziwie spektakularne show.

Podziękowania dla Gości

Wstąpienie w związek małżeński to wyjątkowa chwila. Nic zatem dziwnego, że nowożeńcy chcą, aby w tym dniu towarzyszyły im najbliższe sercu osoby. Aby na długo upamiętnić to ważne wydarzenie, praktykuje się wręczanie podziękowań dla gości. Mogą występować w roli weselnych wypieków, umieszczonych w specjalnych pojemnikach z uchwytem, dodatkowo personalizowanych.
Na rynku można znaleźć słodycze z inicjałami młodej pary lub ozdobione ich fotografią. Państwo młodzi decydują, jak mają ostatecznie wyglądać, zarówno jeśli chodzi o smak, jak i wygląd zewnętrzny.

Alternatywą dla słodyczy są magnesy na lodówkę. Ta bez wątpienia praktyczna dekoracja może zostać ozdobiona wybraną sentencją bądź fotografią nowożeńców i umieszczona w atrakcyjnym wizualnie woreczku lub folii. Upamiętnić to ważne wydarzenie mogą również figurki z masy solnej. To bowiem kolejny rodzaj podziękowań dla gości, który po wielu latach będzie przypominać im o przyjęciu weselnym. Najczęściej wybierane są te o kształcie aniołków, gołąbków czy dwóch serc, zarówno w wersji białej, jak i kolorowej.Miłośnicy trwałych i praktycznych podarunków, z pewnością zainteresują się ofertą breloczków, z wygrawerowanymi imionami nowożeńców i datą zawarcia związku małżeńskiego.

Księgi gości na wesele

To doskonała pamiątka dla młodej pary. Różnorodność dostępnych w sprzedaży form z pewnością zainteresuje nawet najbardziej wymagającego klienta. Wbrew ogólnym przekonaniom, wcale nie musi przyjmować postaci księgi ani leżeć na półce. Obecnie dużą popularnością cieszą się puzzle. To niewątpliwie szalenie oryginalne świadectwo ślubu polega na tym, że każdy z zebranych biesiadników podpisuje się na małym drewienku, po czym umieszcza go w ramie obrazu. Bardzo podobnym wykorzystaniem charakteryzuje się fotoobraz. Personalizowany, wzbogacony imionami i datą ślubu, z miejscem przewidzianym na wpisy gości. Innym pomysłem może być drewniana szkatułka, wypełniona sercami z imionami gości. Udekorowana imionami młodej pary, datą ślubu lub wybraną sentencją. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań skuszą się na klasyczną księgę gości na wesele, których projekt i wykonanie spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Jej zaletą jest fakt, iż biesiadnicy, oprócz złożonego podpisu, mogą pozwolić sobie na dłuższe życzenia.

Fotografia ślubna niejedno ma imię...

Wybór profesjonalnego fotografa to jedno, a decyzja urozmaicenia zdjęć plenerowych o ciekawe rekwizyty to drugie. Gadżety na sesję ślubną od kilku lat cieszą się olbrzymią popularnością. Nic w tym dziwnego, albowiem urozmaicają całą oprawę tego wyjątkowego wydarzenia, pełniąc rolę efektownej pamiątki. W tym przypadku również możemy postawić na wesołe lub romantyczne dekoracje. Konfetti, balony, kapelusze, naklejki na buty, tabliczki z napisami, wąsy i czapki to jedynie część akcesoriów, z jakimi mamy do czynienia planując profesjonalne fotografie w terenie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Kucmar, który oferuje artykuły ślubne pod adresem http://kucmar.pl/pol_m_Wesele-191.html