Niewystarczające środki finansowe to często jedyny powód, który stoi na przeszkodzie parze zakochanych ludzi w zorganizowanie ślubu i wesela. Koszty z nimi związane są dla wielu Polaków wręcz astronomiczne. W jaki więc sposób można uzbierać pieniądze na weselny budżet?

Weselny budżet zwykle oparty jest na kilku źródłach dochodu

Koszty zorganizowania wesela są naprawdę wysokie. Zazwyczaj trudno jest uzbierać wymagane środki opierając się jedynie na jednym źródle dochodu. Zazwyczaj przyszli państwo młodzi korzystają jednocześnie z różnych możliwości, takich jak własne oszczędności, pomoc od rodziców bądź kredyt bez zaświadczeń.

Często konieczne okazuje się także cięcie weselnych kosztów. Lepiej bowiem jest zorganizować mniej huczne weselne niż nie zorganizować żadnego. Sposobów na zminimalizowanie kosztów związanych z organizacją wesela jest naprawdę dużo, a jednym z nich jest zorganizowanie podwójnego wesela.

Czy pożyczka na organizację wesela ma sens?

Zaciągnięta pożyczka, wielkie wesele - a co potem? Problemy z zadłużeniem to nie najlepsza wizja rozpoczęcia nowej drogi życiowej. Wbrew pozorom pożyczka na wesele może się jednak okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej można bowiem uzupełnić weselny budżet, zorganizować udaną zabawę, a zobowiązanie uregulować poprzez środki finansowe, które otrzyma się od gości weselnych.

W dzisiejszych czasach pożyczanie pieniędzy na dowolny cel, w tym zorganizowanie wesela, jest niezwykle proste. Chcąc skorzystać z takiej możliwości wystarczy mieć dostęp do Internetu. Wciąż jednak jedno pozostaje bez zmian – każdą pożyczkę trzeba spłacić. Dlatego też zanim się ją zaciągnie, warto sobie wszystko dokładnie przekalkulować.

Czy weselny sponsoring jest możliwy?

Znalezienie sponsora, który w zamian za reklamę pokryje całość lub przynajmniej część weselnych wydatków nie jest w Polsce popularne. Z drugiej jednak strony weselny sponsoring to potencjalna szansa na zorganizowanie wielkiego i w dodatku przynajmniej w części darmowego wesela, dlatego też coraz więcej par zaczyna się interesować tym tematem.

Dążenie do uzyskania tego typu wsparcia finansowego jest zwykle problematyczne i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na jego znalezienie, uzgodnienie warunków współpracy i wcielenie go w życie. W wielu przypadkach zaś po prostu nie uda się takiego sponsora znaleźć. Z tego powodu, weselny sponsoring to raczej ciekawostka, a nie realny sposób na zapewnienie weselnego budżetu.

Oszczędności i pomoc rodziców to najczęstsze podstawy weselnego budżetu

Zwykle budżet weselny opiera się na własnych zasobach finansowych przyszłych małżonków oraz wsparciu finansowym rodziców. Największą dumę mogą poczuć pary, które same uzbierały wszystkie, a przynajmniej większość potrzebnych środków. W dzisiejszych czasach bywa to jednak trudne, szczególnie w przypadku młodych ludzi. Zarobki w Polsce nie należą do najwyższych, a wydatki weselne są naprawdę ogromne. Z tego powodu pomoc finansowa rodziców jest często niezbędna. Jeśli jednak żadna z tych opcji nie jest możliwa, warta uwagi jest pożyczka. Umożliwi ona spełnienie marzenia o rozpoczęciu nowej życiowej w fenomenalny sposób.

Artykuł sponsorowany