Ślub wraz z weselem należy do grona najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z tym należy dołożyć starań, aby były one perfekcyjne w każdym calu, również gastronomicznym. Dlatego dziś podpowiemy, jak na taką okoliczność dopasować zastawę stołową dla różnych grup osób.

Prostota przede wszystkim

Czasami wybór prostych projektów i motywów cateringowych na wesele może być najlepszą, a na pewno najłatwiejszą opcją. Mowa tu o klasycznych zastawach stołowych z białymi talerzami i łatwymi do trzymania standardowymi sztućcami. Te pomogą nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Naczynia typu vintage

Vintage to z pewnością modny motyw na wesela w 2020 roku. Jeśli naczynia tego typu zostaną dobrze dobrane, to z pewnością spotkają się z aprobatą zarówno Pary Młodej, jak i gości.

Wybór eklektycznej gamy zastawy stołowej o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach może przynieść wymierne efekty. Jednak łączenie różnych wzorów i wybieranie elementów w poszczególnych styli może być trudne. Co więcej, łatwo o pomyłkę, gdy zajmuj się tym niedoświadczona osoba. Wybierając rzeczy, które są rzeczywiście stare, musimy upewnić się, że nie ma na nich żadnego brudu, zadrapań ani uszkodzonych elementów, ponieważ często może to zniechęcić gości.

komplet-talerzy-zlota-roza-irena-618.jpg

Komplet talerzy ZŁOTA RÓŻA IRENA. Źródło: www.prymusagd.pl

Talerze i sztućce nadające się do recyklingu na ekologiczne wesele

Obecnie istnieje wiele nowych sposobów serwowania posiłków weselnych i przystawek na modłę ekologiczną. Bezpowrotnie zniknęły czasy wyrzucania plastikowych talerzy i sztućców.

Drewniane, bambusowe, pszeniczne i makulaturowe talerze papierowe to świetne alternatywy w tej kwestii, a ponadto w żadnym razie nie tracą na jakości względem tradycyjnych odpowiedników. Ekologiczna opcja cateringowa na naczynia i sztućce ślubne może wyglądać świetnie. Wystarczy wybrać te o optymalnym dla nas wzornictwie zgodnym z aranżacją samej uroczystości. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że nie każdy posiłek będzie można umieścić na organicznych, włóknistych talerzach. Nie tylko z powodów estetycznych, ale i samego komfortu spożywania dania.

Podsumowanie

Jak widać w dzisiejszych czasach wybór zastawy stołowej na wesele jest prosty jak nigdy ze względu na szeroką ofertę poszczególnych jej elementów. Pamiętajmy jednak o tym, żeby skupiać się nie tylko na jej wyglądzie, ale i szeroko rozumianej funkcjonalności.

Artykuł sponsorowany