Wiele par młodych marzy o bajkowym ślubie i weselu w plenerze. Wbrew pozorom organizacja uroczystości na otwartym powietrzu jest równie skomplikowana co zaplanowanie tradycyjnego przyjęcia w sali albo w restauracji. Warto jednak rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza, że letnie wesela plenerowe stają się coraz popularniejsze także w naszym kraju.

Ślub w plenerze np. w ulubionym parku czy miejscu, w którym odbywać się będzie później wesele, wymaga od nas nieco więcej wysiłku, niż ten zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego. Musimy zająć się szeregiem dodatkowych formalności, które są dość czasochłonne. Co więcej, ślub w plenerze jest również droższy. Istnieje ponadto ryzyko, że kierownik USC nie udzieli zgody na zawarcie związku małżeńskiego w wybranym przez młodą parę miejscu. Stanie się tak, gdy jego zdaniem lokalizacja nie gwarantuje zachowania uroczystej formy i bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. Jednak w praktyce odmowa zdarza się naprawdę rzadko.

Znacznie trudniejsze jest uzyskanie zgody na ślub kościelny w plenerze. By akt zawarcia związku małżeńskiego mógł odbyć się poza świątynią, należy podać istotny ku temu powód, którym nie może być sam fakt chęci wzięcia ślubu w pięknych okolicznościach przyrody.

O ile organizacja samych zaślubin niesie ze sobą trochę komplikacji, to zaplanowanie wesela w plenerze jest już nieco prostsza. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami terenu, na którym chcemy zorganizować imprezę weselną, nie musimy w zasadzie dokonywać żadnych formalności. Należy natomiast zadbać o dobrą organizację całego przedsięwzięcia.Podstawą będzie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu zaproszonych gości. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie namiotu weselnego, który zapewni schronienie przed deszczem. Więcej informacji na temat namiotów i hal eventowych można znaleźć na stronie: https://www.hts-tentiq.pl/produkty/hale-eventowe/. Większość firm wynajmujących namioty zapewnia także dodatkowe wyposażenie w postaci stołów i krzeseł. Istotnym punktem w organizacji wesela we własnym ogrodzie jest także zapewnienie firmie cateringowej dostępu do wody oraz prądu, a ponadto zadbanie o zaplecze sanitarne dla gości.

Najważniejszą kwestią, o jakiej trzeba pamiętać, organizując ślub i wesele w plenerze, jest pogoda, która niestety lubi płatać figle. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu plan B – tak, by uroczystość odbyła się bez zakłóceń w planowanym terminie.

Artykuł sponsorowany