Postanowiliście powiedzieć sobie sakramentalne TAK? Gratulujemy! Teraz pewnie Wasze myśli zaprząta organizacja wesela i - nie da się ukryć - niemała presja połączona z dawką stresu: jak zorganizować wyjątkowe wesele, na którym goście będą się bawić do samego rana i wspominać jeszcze przez długie lata? Sprawdźcie poniższy praktyczny przewodnik. Zdradzamy w nim sekret udanego wesela!

Pamiętajcie - wyjątkowe wesele nie musi być drogie!

Stres Nowożeńców bierze się przede wszystkim z myślenia, że niezapomniane wesele kosztuje majątek. Wcale nie musi tak być! Przy okazji ustalania budżetu może okazać się, że sporo możecie zaoszczędzić. Najlepiej zacznijcie od razu od kwestii finansowych i ustalcie konkretną kwotę, którą chcecie przeznaczyć na ślub i wesele, oraz (jeśli nie macie wspólnego konta) kto ponosi koszta konkretnych usług. warto też wiedzieć już wcześniej, czy rodzina udzieli wam wsparcie finansowe i w jakiej kwocie.
Pamiętajcie!
To nie pieniądze tworzą klimat wesela, lecz ludzie i Wy sami: zestresowana Młoda Para nie wprowadza pozytywnego nastroju i nie wygląda wiarygodnie nawet w najdroższej sali weselnej świata. Dlatego cieszcie się tym dniem, uśmiechajcie i zarażajcie innych szczęściem: to przecież najszczęśliwsze chwile w Waszym życiu!

Porozmawiajcie o tym, jakie chcecie mieć wesele

To - obok budżetu i finansów- jeden z ważniejszych aspektów udanego i niezapomnianego wesela. Warto porozmawiać o swoich wyobrażeniach. Jak każde z Was widzi tę uroczystość? jak wyobrażacie sobie świetne wesele… Wasze wspólne wesele? Chcecie, by było eleganckie, a może boho? Ma być duże, czy wolicie kameralną uroczystość? Przy okazji warto też od razu ustalić listę gości. Pamiętajcie o członkach najbliższej rodziny i… nie: nie ma potrzeby zapraszać wszystkich znajomych z Facebooka. Przy okazji warto też zastanowić się, czy macie już kandydata na świadka lub świadkową. Na waszym weselu zagra DJ czy zespół? Ukonkretnienie tych faktów pomoże Wam ustalić budżet wesela.

Ustalcie wspólnie datę ślubu

Oczywiście bez tego ani rusz! Jeśli chcecie, by wszystkie Wasze plany i marzenia związane z idealnym weselem się spełniły, musicie przede wszystkim ustalić datę Waszego ślubu. Czy na jego zorganizowanie potrzebujecie więcej czasu? Wówczas być może lepiej znaleźć odleglejszy termin. Jeśli ceremonia zaślubin ma się odbyć na powietrzu ( w parku lub na plaży) warto obstawiać ciepłe, letnie miesiące na zaślubiny. Data ślubu jest Wam też potrzebna, by dowiedzieć się o wolne terminy sal weselnych.

Znajdźcie salę, zespół i fotografa

Skoro już jesteśmy w tematyce sali weselnej: warto zarezerwować ją szybko, ponieważ wolne terminy znikają w okamgnieniu. Wiele sal ma zarezerwowane weekendy na najbliższe kilka lat! Dlatego działajcie od razu - z pewnością Internet ułatwi Wam zadanie: jeśli szukacie sali weselnej w Waszej okolicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. wesela kraków (https://hotel-logos.pl/) i wyświetli Wam się lista najlepszych portali, które zamieszczają oferty sal weselnych w wybranym przez Was rejonie. Fotografa i zespół lub DJ-a również warto załatwić jak najszybciej, ponieważ ich wolne terminy uszczuplają się niestety równie szybko. Jeśli uda się Wam zamówić te trzy usługi, możecie być pewni, że jesteście już na prostej drodze do ziszczenia waszego marzenia o wymarzonym weselu! Pozostałe elementy, takie jak zaproszenia, winietki, upominki dla gości czy dekoracje są już detalami, które dobierzecie z przyjemnością i bezstresowo.

Życzymy wszystkiego dobrego, na nowej drodze życia!

Artykuł sponsorowany