Dzień ślubu to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej pary. Po załatwieniu wszystkich formalności kościelnych lub urzędowych odbywa się wesele. Jest ono dobrą zabawą dla gości, a dla młodej pary dobrym pierwszym sprawdzianem współpracy, by tak zorganizować imprezę, by była dopięta na ostatni guzik. Jednym z takich dylematów przy organizacji wesela jest zakup alkoholu. Zawsze w głowie kołacze pytanie – Jaką wódkę wybrać? Ile jej kupić? W niniejszym artykule postaramy się pomóc przyszłym małżonkom podpowiadając, na co zwrócić uwagę przy wyborze wódki na wesele.

Najlepsze wódki na wesele

Słowo „najlepsza” nie jest tu najwłaściwsze. Tyle ile przełyków, tyle gustów i każdemu może inna wódka smakować. Słowo najlepsza zamieniłbym na ulubiona. Liczą się gusta Wasze i gości.

"Wódka produkowana jest z różnych produktów. Może być to żyto, ziemniaki, pszenica lub nawet z mieszanki zbóż. Każdy rodzaj ma swoich amatorów. Jeżeli wiecie, że dana marka wódki często jest spożywana na imprezach rodzinnych, to czemu by jej nie postawić na weselnym stole" - mówi redaktor z mojedrinki.pl.

Polska jest jednym z krajów świata uznawanym za producenta najwyższej jakości wódek. Na naszym rodzimym rynku jest dostępna szeroka paleta mocnych alkoholi, a ciągle pojawiają się nowe propozycje. Dawniej na weselnych stołach królował Pan Tadeusz, Luksusowa, Wyborowa czy Bols. Te marki z czasem zostały wyparte przez Żubrówkę oraz Żołądkową Gorzką. Obecnie najpopularniejsze są Biały bocian oraz Ogiński. Na brak możliwości wyboru nie można narzekać.

Wesele na bogato – a może wódka Premium?

Nie namawiamy tu do zakupu marek takich, jak Belvedere czy Grey Goose. Te wódki zalicza się do klasy super Premium, choć pojawiają się na niektórych weselach. Wódkami premium są Stock, Finlandia czy J.A. Baczewski. Wymienione marki zaliczane są do trunków wysokiej jakości, które zyskały uznanie wśród konsumentów i gości weselnych. Tej klasy alkohol pity rzecz jasna w rozsądnych ilościach pozwoli dotrwać w dobrej formie do poprawin. Jednocześnie wymienione trunki nie powinny nastarczyć nam kłopotów w postaci wysokich kosztów.

Ile wódki na wesele?

To pytanie zawsze powoduje wątpliwości. Z jednej strony nie chcemy, by wódki zabrakło i żeby goście wzięli nas za sknerów. Z drugiej strony nie chcemy kupić za dużo, by nie nadszarpnąć zbytnio budżetu. Wiele osób poleca zastosowanie przelicznik 0,5 litra na jednego gościa. Wiadomą sprawą jest to, że jeden gość wypije mniej drugi więcej, ale średnio wychodzi mniej więcej według tego przelicznika. Jeżeli planujemy poprawiny to warto doliczyć 50% więcej alkoholu. Dodatkowo, warto pomyśleć należy to czy planujemy konkursy z nagrodami w postaci alkoholu. W takim przypadku warto doliczyć odpowiednią ilość butelek.

Przesąd ludowy głosi, że jeżeli wódki na weselu zabraknie to będzie nieszczęście. Inny zaś, że butelkę wódki z wesela warto zachować na chrzciny. Jeżeli należycie do przesądnych to warto zadbać o większą ilość alkoholu.

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Kupując alkohol na wesele warto skorzystać z hurtowni lub kupić ją od bezpośredniego dystrybutora. Przede wszystkim w ten sposób uzyskamy niższą cenę i poniesiemy mniejsze koszty. Po drugie, hurtownie i dystrybutorzy są przyzwyczajeni do tego, że klienci biorą od nich towar w większej ilości i mają odpowiedniej wielkości magazyn. Hurtownie często również oferują promocje i gratisy. Za zakup na przykład 100 butelek możemy dostać rabat lub parę sztuk w gratisie.

Polecamy zakupić alkohol wcześniej i nie odkładać tego na ostatnią chwilą. W ten sposób może się udać upolować jakąś ciekawą promocję.

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że powyższy artykuł rozwiał choć w części wasze wątpliwości, co do zakupu wódki. Polecamy wybrać taką wódkę, która jest lubiana w rodzinie lub taką, której relacja ceny do jakości jest dobra. Polecamy kupić ją w hurtowni w ilości 0,5l na głowę plus pewną ilość na poprawiny i prezenty.

Artykuł sponsorowany